2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAYRİ SEZGİN VEFAT ETTİ

HAYRİ SEZGİN VEFAT ETTİ
Milli güreşçi ve 1984 Los Angeles Olimpiyatları 4. Hayri Sezgin hayatını kaybetti.
08.05.2013 / 17:32


İstanbul Aksaray'daki Güreş İhtisas Kulübü'nde yaptığı antrenman esnasında rahatsızlanan ve ilk müdahalede kalp krizi geçirdiği anlaşılan Sezgin'in hayatını kaybettiği açıklandı.

Hayri Sezgin'in cenaze işlemleriyle ilgili açıklamanın ise daha sonra yapılacağı belirtildi.

Geçen pazar günü vefat eden milli güreş-çimiz 52 yaşındaki Hayri Sezgin, dün son yolculuğuna uğurlandı. Güreş İhtisas Kulübü’nde yaptığı antrenman esnasında rahatsızlanan ve ilk müdahalede kalp krizi geçirdiği anlaşılan Sezgin, hayatını kaybetmişti. Salı günü Güneşli’deki Hacı Mehmet Camii’nde cenaze namazı kılınan Sezgin’in naaşı Kocasinan Mezarlığı’na defnedildi. Güreşe 1973 yılında CSKA Kulübü’nde başlayan, 1978′de Türkiye’ye göç edip, Tofaş SAS, Simtel ve Haliç’te güreş tutan Sezgin, 1990 yılında Balkan Şampiyonu ve Dünya 3.’sü oldu. 1989 Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalyası da bulunan Sezgin, 1984 yılında Los Angeles Olimpiyatları’nda 100 kiloda 4. olmayı başardı.

BULGARİSTAN’DA YETİŞTİ

Hayri Sezgin, Naim Süleymanoğlu, Rüştü Özgür, Efraim Kamberoğlu, Ali Kayalı ve İlhan Sadıkoğlu gibi Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç eden sporculardan. Baba ocağı Bulgar topraklarında yetişen Sezgin, Türkiye’ye geldiğinde birçok şampiyonluklar kazanarak ismini altın harflerle yazdırdı.

Sezgin’in cenaze törenine Güreş Federasyon Başkanı Hamza YERLİKAYA, Güreş camiası ve Spor dünyasından bir çok isim katıldı.Merhuma Yüce Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz.


Bu haber toplam 1320 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA