21 Ağustos 2017 Pazartesi
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAYRÄ° SEZGÄ°N VEFAT ETTÄ°

HAYRÄ° SEZGÄ°N VEFAT ETTÄ°
Milli güreşçi ve 1984 Los Angeles Olimpiyatları 4. Hayri Sezgin hayatını kaybetti.
08.05.2013 / 17:32


Ä°stanbul Aksaray'daki GüreÅŸ Ä°htisas Kulübü'nde yaptığı antrenman esnasında rahatsızlanan ve ilk müdahalede kalp krizi geçirdiÄŸi anlaşılan Sezgin'in hayatını kaybettiÄŸi açıklandı.

Hayri Sezgin'in cenaze iÅŸlemleriyle ilgili açıklamanın ise daha sonra yapılacağı belirtildi.

Geçen pazar günü vefat eden milli güreÅŸ-çimiz 52 yaşındaki Hayri Sezgin, dün son yolculuÄŸuna uÄŸurlandı. GüreÅŸ Ä°htisas Kulübü’nde yaptığı antrenman esnasında rahatsızlanan ve ilk müdahalede kalp krizi geçirdiÄŸi anlaşılan Sezgin, hayatını kaybetmiÅŸti. Salı günü GüneÅŸli’deki Hacı Mehmet Camii’nde cenaze namazı kılınan Sezgin’in naaşı Kocasinan Mezarlığı’na defnedildi. GüreÅŸe 1973 yılında CSKA Kulübü’nde baÅŸlayan, 1978′de Türkiye’ye göç edip, TofaÅŸ SAS, Simtel ve Haliç’te güreÅŸ tutan Sezgin, 1990 yılında Balkan Åžampiyonu ve Dünya 3.’sü oldu. 1989 Avrupa Åžampiyonası’nda gümüÅŸ madalyası da bulunan Sezgin, 1984 yılında Los Angeles Olimpiyatları’nda 100 kiloda 4. olmayı baÅŸardı.

BULGARÄ°STAN’DA YETÄ°ÅžTÄ°

Hayri Sezgin, Naim SüleymanoÄŸlu, RüÅŸtü Özgür, Efraim KamberoÄŸlu, Ali Kayalı ve Ä°lhan SadıkoÄŸlu gibi Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç eden sporculardan. Baba ocağı Bulgar topraklarında yetiÅŸen Sezgin, Türkiye’ye geldiÄŸinde birçok ÅŸampiyonluklar kazanarak ismini altın harflerle yazdırdı.

Sezgin’in cenaze törenine GüreÅŸ Federasyon BaÅŸkanı Hamza YERLÄ°KAYA, GüreÅŸ camiası ve Spor dünyasından bir çok isim katıldı.Merhuma Yüce Allahtan rahmet, yakınlarına baÅŸ saÄŸlığı dileriz.


Bu haber toplam 1432 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA