25 Haziran 2017 Pazar
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜREŞ CAMİASI İFTAR’DA

GÜREŞ CAMİASI İFTAR’DA
Güreş camiası Gönen Hotel’de iftar yemeğinde buluştu
18.07.2013 / 15:49


Güreş camiası Gönen Hotel’de iftar yemeğinde buluştu. Burada basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, dopinge asla izin vermeyeceklerini, bu konuya sıfır tolerans ile yaklaştıklarını vurguladı.

“AKDENİZ OYUNLARI’NDA CİDDİ ÇIKIŞIMIZ VAR”

Güreşte gittikçe artan bir başarı sergilediklerini ifade eden Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, “Güreş camiası olarak iftar yemeğinde bir araya geldik. Bunu da geleneksel hale getirip her sene yapmak istiyoruz. 8 aylık bir süreçte belli organizasyonlara katıldık. Akdeniz Oyunları, Gençler Avrupa Şampiyonası, Yıldızlar Avrupa Şampiyonası. Türkiye’de belirli organizasyon yaptık. Bunları da bir gözden geçirmek adına bir araya geldik. Akdeniz Oyunları’nda ciddi çıkışımız var. Cumhuriyet tarihinden bu güne kadar 14 tane altın ilk defa alındı. 20 sıklette katıldık 19 tane madalya aldık. Bir çıkış söz konusu” dedi

DOPİNG’E TAVİZ YOK

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, güreş camiası olarak dopinge "sıfır toleransla" yaklaştıklarını söyledi.

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından İstanbul Gönen Otel'de gerçekleştirilen iftar yemeğinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yerlikaya, geçen hafta Edirne'de yapılan 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde bazı pehlivanların doping yaptığı iddialarını değerlendirdi.

Yerlikaya, bu konuda çok hassas olduklarını belirterek, "Bütün güreş yarışları için bir uyarımız oldu. Açık ifade kullanıyorum, güreş camiası olarak dopinge sıfır toleransla yaklaşıyoruz. Biz temiz bir camiayız. Böyle geldik ve böyle devam etmeyi arzuluyoruz. Pis eller varsa, o elleri temizlemek bizim görevimiz" diye konuştu.

Doping yapanların cezalarını çekeceklerini vurgulayan Yerlikaya, "Doping sadece bir sporcuya mal edilemez. Biraz geniş düşünmek lazım. Bir sporcu doping yapıyorsa kulübü de hocası da cezalandırılmalı" dedi.


Bu haber toplam 871 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA