2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜREŞ CAMİASI İFTAR’DA

GÜREŞ CAMİASI İFTAR’DA
Güreş camiası Gönen Hotel’de iftar yemeğinde buluştu
18.07.2013 / 15:49


GüreÅŸ camiası Gönen Hotel’de iftar yemeÄŸinde buluÅŸtu. Burada basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, dopinge asla izin vermeyeceklerini, bu konuya sıfır tolerans ile yaklaÅŸtıklarını vurguladı.

“AKDENÄ°Z OYUNLARI’NDA CÄ°DDÄ° ÇIKIÅžIMIZ VAR”

GüreÅŸte gittikçe artan bir baÅŸarı sergilediklerini ifade eden Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, “GüreÅŸ camiası olarak iftar yemeÄŸinde bir araya geldik. Bunu da geleneksel hale getirip her sene yapmak istiyoruz. 8 aylık bir süreçte belli organizasyonlara katıldık. Akdeniz Oyunları, Gençler Avrupa Åžampiyonası, Yıldızlar Avrupa Åžampiyonası. Türkiye’de belirli organizasyon yaptık. Bunları da bir gözden geçirmek adına bir araya geldik. Akdeniz Oyunları’nda ciddi çıkışımız var. Cumhuriyet tarihinden bu güne kadar 14 tane altın ilk defa alındı. 20 sıklette katıldık 19 tane madalya aldık. Bir çıkış söz konusu” dedi

DOPÄ°NG’E TAVÄ°Z YOK

Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, güreÅŸ camiası olarak dopinge "sıfır toleransla" yaklaÅŸtıklarını söyledi.

Türkiye GüreÅŸ Federasyonu tarafından Ä°stanbul Gönen Otel'de gerçekleÅŸtirilen iftar yemeÄŸinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yerlikaya, geçen hafta Edirne'de yapılan 652. Tarihi Kırkpınar YaÄŸlı GüreÅŸleri'nde bazı pehlivanların doping yaptığı iddialarını deÄŸerlendirdi.

Yerlikaya, bu konuda çok hassas olduklarını belirterek, "Bütün güreÅŸ yarışları için bir uyarımız oldu. Açık ifade kullanıyorum, güreÅŸ camiası olarak dopinge sıfır toleransla yaklaşıyoruz. Biz temiz bir camiayız. Böyle geldik ve böyle devam etmeyi arzuluyoruz. Pis eller varsa, o elleri temizlemek bizim görevimiz" diye konuÅŸtu.

Doping yapanların cezalarını çekeceklerini vurgulayan Yerlikaya, "Doping sadece bir sporcuya mal edilemez. Biraz geniÅŸ düÅŸünmek lazım. Bir sporcu doping yapıyorsa kulübü de hocası da cezalandırılmalı" dedi.


Bu haber toplam 918 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA