2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

661. ELMALI GÜREŞLERİ BAŞLIYOR

661. ELMALI GÜREŞLERİ BAŞLIYOR
661.tarihi Elmalı Yeşilyayla Güreşleri Başlıyor
04.09.2013 / 22:32


661.Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri, 6 Eylül'de başlayacak.

661.Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri etkinlikleri birçok ünlü sanatçıyı da Elmalılarla buluşturacak. 6 Eylül Cuma günü Sümer Ezgü ve Hamiyet konserinin ardından 7 Eylül tarihinde Mustafa Bozkurt ve Kıraç konseri düzenlenecek.

Elmalı Belediyesi ve Güreş Tertip Komitesi Başkanı Hüseyin Altıntaş, 661 yıldır devam eden ata sporu yağlı güreşlerin dünya tarihinde bilinen en eski spor dallarından biri olduğunu söyledi. Böyle önemli bir organizasyona herkesin sahip çıkması gerektiğini belirten Başkan Altıntaş, "Bu organizasyon hem maddi olarak hem de manevi olarak çok ağır. Ancak güreşlerimize hak ettiği gibi değerin verilmediğini düşünüyorum. Üç gün sürecek güreşlerimize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Güreşlerin açılış töreninde Elmalı Mehteran Takımı'nın Cumhuriyet Meydanı'ndaki gösterisinin ardından mehter eşliğinde Hamdi Altıntepe Tesisleri'ne kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirileceği, protokol üyelerinin Kırkpınar Başpehlivanı Merhum Recep Gürbüz'ün mezarı başında dua edecekleri bildirildi.

661.Tarihi Elmalı Yeşil Yayla Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ilk gününde teşvik, sembol, yıldız, deste ve minik boylarda güreşlerle start alacak.

Güreşler, 8 Eylül Pazar günü yapılacak final ve ödül töreniyle sona erecek.


Bu haber toplam 1196 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA