2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAÅžKAN SÄ°STEM KURUYOR

BAÅžKAN SÄ°STEM KURUYOR
Güreşte Sistem Kurma Çalışmaları Devam ediyor.
15.09.2013 / 18:53


GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya: "KiÅŸilere baÄŸlı kalmamak için iyi iÅŸleyen bir sistem kurmaya çalışıyoruz"- "GüreÅŸte yeni bir baÅŸlangıcın olduÄŸunu toplumumuz, güreÅŸ camiamız fark etsin istiyoruz"- "GeçmiÅŸte karakucak ve yaÄŸlı güreÅŸlerle bu kadar ilgilenen yoktu"- "Madalya artık aslanın aÄŸzı deÄŸil midesinde"- "Rıza Kayaalp umarım BudapeÅŸte'de muvaffak olur ve ülkemizi gurura boÄŸar" 

GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, yeni bir yönetim olduklarını belirterek, "KiÅŸilere baÄŸlı kalmamak için iyi iÅŸleyen bir sistem kurmaya çalışıyoruz" dedi.

Yerlikaya, yaptığı açıklamada kimsenin tek başına bir ÅŸey yapma ÅŸansının olmadığını, düzgün iÅŸleyen bir sistemin kurulması durumunda güreÅŸin geleceÄŸinin de kurtulacağını ifade etti.

Bahaneler üretmediklerini ancak kısa vadede de çok büyük baÅŸarılar kazanmanın mümkün olmadığını dile getiren Yerlikaya, "GüreÅŸi ileriye taşıyacak saÄŸlam temeller atıyoruz. GüreÅŸ tarihimizde ilk kez 11-14 arası yaÅŸ grupları kampa alındı. Hocalarımız Ä°stanbul ve Ankara'daki kamplarda bu çocuklarımızın hamurlarını yoÄŸuruyor. Bu sporcularımızı 2016 ve 2020 ye hazırlıyoruz. Bu olimpiyatlara her siklette 2 alternatifli potansiyeli olan bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Uzun vadeli düÅŸünüyoruz" diye konuÅŸtu.

Ata sporu güreÅŸin, kendilerinden sonraki süreçte "darlığa düÅŸmemesi" için çalıştıklarını kaydeden Yerlikaya, ÅŸunları söyledi:

"GüreÅŸçilerimiz ÅŸampiyonalardan eli boÅŸ dönmesin, milletin gururu olmaya artarak devam etsin istiyoruz. Minikler Türkiye ÅŸampiyonası, ligler yapılmıyordu, baÅŸlattık. Ä°leride birinci lige daha da ağırlık vereceÄŸiz. Kulüpleri canlı tutmaya çalışıyoruz."

"Yeni bir dönem baÅŸladı"

Hamza Yerlikaya, güreÅŸte yeni bir dönemin baÅŸladığını belirterek, "GüreÅŸte yeni bir baÅŸlangıcın olduÄŸunu toplumumuz, güreÅŸ camiamız fark etsin istiyoruz" dedi.

Fedarasyon olarak kurumsallaÅŸmaya gittiklerini kaydeden Yerlikaya, ÅŸöyle devam etti:

"Yeni bir federasyon yönetimiyiz. KiÅŸilere baÄŸlı kalmamak için iyi iÅŸleyen bir sistem kurmaya çalışıyoruz. Düzgün yürüyen bir sistem kurmaya çalışıyoruz. Tek başına bizim hiçbir ÅŸey yapma ÅŸansımız yok. Ekip olamazsan, yetki ve sorumluluk alanlarını belirlemezsen baÅŸaramazsın. Camiadan, aile olmaya doÄŸru gidiyoruz. Artık iÅŸlerimiz daha hızlı ve pratik devam ediyor, tıkanma yaÅŸanmıyoruz. Zaman içinde elbette baÅŸarısızlıklar yaÅŸayacağız ancak önemli olan bunun kalıcı olmaması. Kalıcı temeller atarak, yaÅŸanılan baÅŸarıların geçici olmasını saÄŸlayacağız. Çok sayıda projelerimiz var. Hedefimiz güreÅŸin varlığını güçlü bir ÅŸekilde devam etmesi."

GüreÅŸi bütün olarak düÅŸündüklerini, yaÄŸlı ve karakucak için de projeler oluÅŸturduklarını kaydeden Yerlikaya, "GeçmiÅŸte karakucak ve yaÄŸlı güreÅŸlere bu kadar ilgilenen yoktu. Åžimri hepsiyle ilgileniyoruz, tertemiz bir camia arzu ediyoruz. Hedefimiz sadece minderde baÅŸarılı olmak deÄŸil, karakucak ve yaÄŸlı güreÅŸte de baÅŸarılı olmak" diye konuÅŸtu.

"Madalya aslanın midesinde"

Hamza Yerlikaya, 16 Eylül'de Macaristan'ın baÅŸkenti BudapeÅŸte'de baÅŸlayacak 2013 Büyükler Dünya GüreÅŸ Åžampiyonası'nda madalyalar kazanmak için mücadele edeceklerini ancak böyle büyük organizasyonlarda "artık madayanın aslanın aÄŸzı deÄŸil midesinde" olduÄŸunu ifade etti.

Dünya ÅŸampiyonasının serbest stille baÅŸladığını bayanlar ve grekoromen stille devam edeceÄŸini hatırlatan Yerlikaya, "Ekip içinde Avrupa ÅŸampiyonalarında madalyalar almış arkadaÅŸlar var. Bunlar elbette Macaristan'da da madalya almaya aday. Kadromuzda yeni, genç isimler var. Bazı sikletlerde gençleÅŸtirmeye gidildi. Dünya ÅŸampiyonası güreÅŸin en büyük organizasyonlarından. Madalya ÅŸimdi aslanın aÄŸzında deÄŸil, midesinde. BudapeÅŸte'de alacağımız madalyalarla, güreÅŸin Türkiye'deki, Türkiye'nin FILA ya da dünya güreÅŸindeki önemini göstermeyi hedefliyoruz. Umarım madalyamız bol olur" diye konuÅŸtu.

Hamza Yerlikaya, FILA tarafından ceza erilen, ancak sonrasında cezası askıya alınan Rıza Kayaalp'in moral ve performans durumuna iliÅŸkin soruyu, "Rıza'nın cezası kalkmadadan, 'Rıza suçsuzdur, yedirtmeyiz' dediÄŸimde tepki almıştım. Biz, Rıza'nın masumuyetine inandık. Bir sporcuyu kısa vadede yemek, bitirmek kolaydır. Masumiyetine inandığımız için de gerekli baÅŸvuruları yaptık. Cezası askılaya alındı, dünya ÅŸampiyonasında mücadele edecek. Umarım muvaffak olur ve ülkemizi gurura boÄŸar" ÅŸeklinde yanıtladı.

Kaynak: AA


Bu haber toplam 955 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA