21 Ağustos 2017 Pazartesi
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞAMPİYON YETİŞTİRMEK KOLAY DEĞİL

ŞAMPİYON YETİŞTİRMEK KOLAY DEĞİL
Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya başarı için herkesten sabır ve zaman istediklerini söyledi.
25.11.2013 / 15:01


Azerbaycan'da gerçekleÅŸtirilen Uluslararası “Golden Grand Prix” GüreÅŸ Turnuvası için Bakü'de bulunan BaÅŸkan Yerlikaya Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) açıklamalarda bulundu. Åžampiyon olmanın ÅŸampiyon yetiÅŸtirmenin kolay olmadığını bir anda bir yılda gerçekleÅŸmeyeceÄŸini bildiren Yerlikaya, ''Biz uzun vadede temel atıyoruz.'' dedi.

Konuya iliÅŸkin gerekli atılımları geçtiÄŸimiz yıl baÅŸlattıklarını ve bu yılda arttırarak devam ettirdiklerini belirten Yerlikaya, ''BaÅŸarılı olabilecek uzun vadede baÅŸarıyı tetikleyecek arkadaÅŸlarımızın önlerini açıyor ve onları güçlü bir ÅŸekilde destekliyoruz.'' dedi.

Avrupa ve dünya ÅŸampiyonalarıyla ilgili yapılan hazırlıklar konusunda sorulan soruya cevap veren Yerlikaya, milli takım olarak revizyona girdiklerini ve gençlere yatırımlarını arttıracaklarını bildirdi. Yerlikaya, gençlere güvenmenin önemini vurgulayarak, ''Bundan sonraki yatırımlarımızın tamamı gençler üzerine olacak. Belirli yaÅŸtaki arkadaÅŸlarımızın da tecrübelerini kullanarak güzel bir ÅŸekilde harmanlarsak inÅŸallah bol madalyalar bizi bekleyecek.'' dedi."BU TURNUVA DÜNYA VE AVRUPA ÅžAMPÄ°YONASI ÖN HAZIRLIÄžI NÄ°TELİĞİ TAÅžIYOR"

Milli takımın Uluslararası "Golden Grand Prix" güreÅŸ turnuvasına katılımlarını da deÄŸerlendiren Yerlikaya turnuvaya Avrupa ve dünya ÅŸampiyonalarına ön hazırlık amacıyla ve gençler ağırlıklı bir takımla katıldıklarını söyledi.

Milli takım bünyesindeki gençlere güvendiklerini bildiren BaÅŸkan Yerlikaya, temennilerinin benzer turnuvalarda tecrübe edinen güreÅŸçilerin kazandıkları tecrübeleri daha büyük ÅŸampiyonalara aktararak baÅŸarılar elde etmeleri olduÄŸunu sözlerine ekledi. CHA


Bu haber toplam 893 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA