21 Ağustos 2017 Pazartesi
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YERLÄ°KAYA'DAN 2013 DEÄžERLENDÄ°RMESÄ°

YERLÄ°KAYA'DAN 2013 DEÄžERLENDÄ°RMESÄ°
Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya:"Hedeflerimizi Türk güreşini zirveye taşımak, yeni ve kalıcı başarılar elde etmek, dolayısıyla da ülke sporuna katkıda bulunmak olarak belirledik"
26.12.2013 / 21:50


GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya:"Hedeflerimizi Türk güreÅŸini zirveye taşımak, yeni ve kalıcı baÅŸarılar elde etmek, dolayısıyla da ülke sporuna katkıda bulunmak olarak belirledik"-

GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, hedeflerini Türk güreÅŸini zirveye taşımak, yeni ve kalıcı baÅŸarılar elde etmek, dolayısıyla da ülke sporuna katkıda bulunmak olarak belirlediklerini söyledi.

Yerlikaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geride kalan yılda kurumsallaÅŸma, altyapı, sponsorluk, tesisleÅŸme ve dopingle mücadelenin, önemle üzerinde durdukları konular arasında bulunduÄŸunu belirtti. Yerlikaya, yaklaşık 20 yıllık aktif sporculuk hayatının ve 23. dönem milletvekilliÄŸinin ardından, geçen yılki olaÄŸan genel kurulda baÅŸkanlığa seçildiÄŸini hatırlattı.

Önemle üzerinde durdukları konuların başında dopingin geldiÄŸini kaydeden Yerlikaya, sözlerini ÅŸöyle sürdürdü:

"2013 yılında yıldızlardan büyüklere, karakucaktan yaÄŸlıya tüm faaliyetlerimizde doping örneÄŸi alınmasını saÄŸladık. Doping hakkında sporcu, antrenör, masör ve idarecilerimizi bilgilendirdik. Yapılan anlık ve gizli doping kontrolleriyle caydırıcılık saÄŸladık. Doping örneÄŸi alıp gerisi bizi ilgilendirmez demedik, ceza kurullarımızda Uluslararası Organizasyon Komitemiz ve Türkiye Olimpiyat Komitesinin almış olduÄŸu ceza müeyyidelerini eksiksiz uyguladık."

2013'te kurumsallaÅŸma, altyapı, sponsorluk ve tesisleÅŸme adına da kararlı ve olumlu adımlar atıldığını dile getiren Yerlikaya, bu konularda yapılanları ise ÅŸöyle sıraladı:

"GüreÅŸ Süper 1. Ligi ve Yıldızlar Ligi ile ilgili çalışmaları tamamladık. Ä°lk kez bu yıl Minikler Milli Takım Hazırlık Kampı düzenledik. Ankara ElmadaÄŸ ilçesinde bulunan Milli Takımlar Kamp EÄŸitim Merkezi'ni bünyemize katarken, Ä°stanbul'daki Sarıyer GüreÅŸ Kamp EÄŸitim Merkezi'nde yenileme çalışmaları yaptık. Federasyonumuzda elektronik arÅŸiv altyapısı baÅŸlattık. Tüm illerimize spor malzemesi ve güreÅŸ minderi dağıttık. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesi kapsamında güreÅŸ branşına ayrılan 5 merkezin sayısını 6'ya çıkardık. Yasemin Adar, Dünya GüreÅŸ Åžampiyonası'nda 3-5'incilik müsabakasına çıkarak bir ilke imza attı. Altyapılardan gelen sporcularımız ise katılmış oldukları organizasyonlardan madalya ile döndüler.


Bu haber toplam 905 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA