25 Haziran 2017 Pazar
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YERLİKAYA'DAN 2013 DEĞERLENDİRMESİ

YERLİKAYA'DAN 2013 DEĞERLENDİRMESİ
Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya:"Hedeflerimizi Türk güreşini zirveye taşımak, yeni ve kalıcı başarılar elde etmek, dolayısıyla da ülke sporuna katkıda bulunmak olarak belirledik"
26.12.2013 / 21:50


Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya:"Hedeflerimizi Türk güreşini zirveye taşımak, yeni ve kalıcı başarılar elde etmek, dolayısıyla da ülke sporuna katkıda bulunmak olarak belirledik"-

Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, hedeflerini Türk güreşini zirveye taşımak, yeni ve kalıcı başarılar elde etmek, dolayısıyla da ülke sporuna katkıda bulunmak olarak belirlediklerini söyledi.

Yerlikaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geride kalan yılda kurumsallaşma, altyapı, sponsorluk, tesisleşme ve dopingle mücadelenin, önemle üzerinde durdukları konular arasında bulunduğunu belirtti. Yerlikaya, yaklaşık 20 yıllık aktif sporculuk hayatının ve 23. dönem milletvekilliğinin ardından, geçen yılki olağan genel kurulda başkanlığa seçildiğini hatırlattı.

Önemle üzerinde durdukları konuların başında dopingin geldiğini kaydeden Yerlikaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2013 yılında yıldızlardan büyüklere, karakucaktan yağlıya tüm faaliyetlerimizde doping örneği alınmasını sağladık. Doping hakkında sporcu, antrenör, masör ve idarecilerimizi bilgilendirdik. Yapılan anlık ve gizli doping kontrolleriyle caydırıcılık sağladık. Doping örneği alıp gerisi bizi ilgilendirmez demedik, ceza kurullarımızda Uluslararası Organizasyon Komitemiz ve Türkiye Olimpiyat Komitesinin almış olduğu ceza müeyyidelerini eksiksiz uyguladık."

2013'te kurumsallaşma, altyapı, sponsorluk ve tesisleşme adına da kararlı ve olumlu adımlar atıldığını dile getiren Yerlikaya, bu konularda yapılanları ise şöyle sıraladı:

"Güreş Süper 1. Ligi ve Yıldızlar Ligi ile ilgili çalışmaları tamamladık. İlk kez bu yıl Minikler Milli Takım Hazırlık Kampı düzenledik. Ankara Elmadağ ilçesinde bulunan Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi'ni bünyemize katarken, İstanbul'daki Sarıyer Güreş Kamp Eğitim Merkezi'nde yenileme çalışmaları yaptık. Federasyonumuzda elektronik arşiv altyapısı başlattık. Tüm illerimize spor malzemesi ve güreş minderi dağıttık. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesi kapsamında güreş branşına ayrılan 5 merkezin sayısını 6'ya çıkardık. Yasemin Adar, Dünya Güreş Şampiyonası'nda 3-5'incilik müsabakasına çıkarak bir ilke imza attı. Altyapılardan gelen sporcularımız ise katılmış oldukları organizasyonlardan madalya ile döndüler.


Bu haber toplam 859 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA