2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ESKÄ° BAKAN CAHÄ°L DAVRANDI!

ESKÄ° BAKAN CAHÄ°L DAVRANDI!
Eski Spor Bakanı Suat Kılıç, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu efsane güreşçi Celal Atik için attığı twitle önemli bir skandala imza attı. Kılıç, Mehrum sporcumuzun yeni vefat ettiğini sanarak "Bir efsane daha göçtü" dedi.
04.02.2014 / 12:34


Eski Spor Bakanı Suat Kılıç, Dünya ve Olimpiyat Åžampiyonu efsane güreÅŸçi Celal Atik için attığı twitle önemli bir skandala imza attı. Kılıç,Mehrum sporcumuzun yeni vefat ettiÄŸini sanarak "Bir efsane daha göçtü" dedi.Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç, 27 Nisan 1979’da yaÅŸama veda eden Dünya ve Olimpiyat Åžampiyonu efsane güreÅŸçi Celal Atik için attığı twitte yaptığı gafla komik duruma düÅŸtü. Kılıç, gelen mesajlar üzerine zor durumda kalınca, skandal twiti hemen kaldırdı.

Bakanlık yaptığı sürede sporu nasıl yönettiÄŸi attığı twitle ortaya çıkan Kılıç, 27 Nisan 1979’da vefat eden Dünya ve Olimpiyat Åžampiyonu GüreÅŸçimiz Celal Atik için 31 Ocak’ı 1 Åžubat’a baÄŸlayan gecede attığı twitte “Bir efsane daha göçtü…Mekanın cennet olsun Olimpiyat ve Dünya Åžampiyonu Celal Atik” dedi.

Bugün 00.13’te atılan twit, skandal olarak nitelendirilirken, eski Bakan Kılıç çok komik duruma düÅŸtü.

Efsane güreÅŸçinin torunu Doruk Atik, Suat Kılıç’ın bu twitine yanıt vererek, “Dedem 27 Nisan 1979’da vefat etti. Hayırdır Suat Bey? Nereden esti akÅŸam akÅŸam?” dedi.

Gelen yanıtlar üzerine Suat Kılıç’ın Celal Atik hakkındaki mesajı twitter hesabından hemen kaldırıldı.

Oysa 27 Nisan 1979’da vefat eden Celal Atik için, ölüm yıldönümlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ve GüreÅŸ Federasyonu tarafından “Anma Töreni” düzenleniyordu. Yıllarca Spor Bakanlığı yapan Suat Kılıç’ın anlaşılan bu törenlerden de haberi olmamış ki; Celal Atik’in bugün öldüÄŸünü sanıyor!

Kaynak: Korhaber


Bu haber toplam 1140 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA