21 Ağustos 2017 Pazartesi
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EFSANE'NÄ°N HEYKELÄ° DÄ°KÄ°LDÄ°

EFSANE'NÄ°N HEYKELÄ° DÄ°KÄ°LDÄ°
İlkadım Belediyesi tarafından yaptırılan, dünya ve olimpiyat şampiyonu efsanevi güreşçi Yaşar Doğu'nun heykeli, adını taşıyan parka dikildi.
17.03.2014 / 21:47


Ä°lkadım ilçesi YaÅŸardoÄŸa Mahallesi'ndeki YaÅŸardoÄŸu Parkı'nda düzenlenen açılış törenine, Ä°lkadım Belediye BaÅŸkanı Necattin DemirtaÅŸ, Kavak Belediye BaÅŸkanı Åžerif Ün, YaÅŸar DoÄŸu'nun oÄŸlu Prof. Dr. Gazanfer DoÄŸu, Kavak Dernekler Federasyonu BaÅŸkanı Opr.Dr. Yılmaz Karagöz, YaÅŸardoÄŸu Mahallesi Muhtarı Ahmet Kutlu, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaÅŸlar katıldı. Halk oyunları gösterisi düzenlendi. Açılış töreninde YaÅŸar DoÄŸu'nun oÄŸlu Prof. Dr. Gazanfer DoÄŸu yaptığı konuÅŸmada, "Bu millet ona sevgi besledi ve hak ettiÄŸi itibarı verdi. Bugün bu açılış bunun bir göstergesidir" dedi.

Ä°lkadım Belediye BaÅŸkanı Necattin DemirtaÅŸ ise " Türk gibi kuvvetli sözünü dünyaya yayan, Türk'ü tanıtan YaÅŸar DoÄŸu'nun adını taşıyan mahalle ve adını taşıyan parka heykelinin olmasının gerektiÄŸine inanmıştık. Allah bunu bize nasip etti. Mahalle YaÅŸar DoÄŸu Mahallesi, parkın adı YaÅŸar DoÄŸu Parkı. Adını taşıyan mahalleye ve parka YaÅŸar DoÄŸu'nun heykelini dikmekten son derece mutluyuz" diye konuÅŸtu.

BaÅŸkan DemirtaÅŸ, konuÅŸmasında ilçede yaptığı hizmetleri ve bundan sonra yapmayı planladığı hizmetleri de anlattı. Açılışta Kavak Dernekler Federasyonu BaÅŸkanı Opr. Dr. Yılmaz Karagöz ve YaÅŸardoÄŸu Mahallesi Muhtarı Ahmet Kutlu da birer konuÅŸma yaptılar. KonuÅŸmaların ardından dualarla YaÅŸar DoÄŸu heykelinin açılışı yapıldı.

iHA


Bu haber toplam 1173 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA