24 Temmuz 2017 Pazartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜREŞİN PARLAYAN YILDIZI İSMAİL GÖZE

GÜREŞİN PARLAYAN YILDIZI İSMAİL GÖZE
İsmail Göze : Güreşi bir tgf.gov.tr olarak görüyorduk. Başka bir şey yoktu... TurkeyWrestling güreşe renk kattı.
26.03.2014 / 01:56


İsmail Göze İle Röportaj; TURKEYWRESTLİNG.COM

Turkeywrestling : İsmail Göze Kimdir ?

İsmail Göze : 1981 İzmir doğumluyum, Güreşe 12 yaşımda İzmir tekel güreş kulübünde başladım, daha sonra Bursa-Yıldırım Belediye spor'a transfer oldum, ardından 2 yıl Rize çaykur spor kulübünde güreştim. Son olarak Bornova belediye sporda Güreş yaşantımı tamamladım. Turkeywrestling : Güreş geçmişinde neler yaşadı ?

İsmail Göze : 2008’de Ordular arası dünya 3. Oldum ( Gençler ve yıldızlar dönemimde Türkiye şampiyonlukları yaşadım.)

Turkeywrestling : İsmail Göze Antrenörlük hayatına nasıl başladı şuan ki durumu nedir ?

İsmail Göze : 2009 yılında Manisa Akhisar'a öğretmen olarak atandım. 3 aylık öğretmenlik görevi sonrası Akhisar beledeye spor ile görüşüp Akhisar Belediye spora Güreş kulübü kurduk, kulüp kurulduktan sonra Yücel Ünsal ile beraber Akhisar'da güreş için çalışmalara başladım. Güreş kulübümüz hızlı bir şekilde gelişti, şuan tüm güreş katagorilerde hizmet veriyor.

Turkeywrestling : Akhisar’ı Güreşte marka yapan unsurlar neler oldu ?

İsmail Göze : Akhisar'ın marka olmasında belediye başkanı’nın; Akhisar'ı spor şehri yaratma projesinin katkı en önemli faktör oldu. Tesis, ortam, malzeme, en önemlisi tüm (yıldız, genç, büyük) sporcularının sigortasını yaptırdı. Büyük, Genç ve yıldız kategorisindeki güreşçilere maddi kazanç sağlanıyor.

Turkeywrestling : Akhisarlı Güreşçilerin başarısındaki önemli unsurlar neler oldu?

İsmail Göze : 3 yıllık Güreş geçmişi boyunca Akhisarın kayacık'lı genç yetenek Ali Cengiz yıldızlarda Türkiye şampiyonu oldu, ardından Dünya 3.sü oldu. Son olarak bu yıl ilkkez katıldığı büyüklerde Türkiye üçüncüsü oldu. Turnuvada madalya alan en genç sporcu (1996'lı), Furkan Bayrak Türkiye (büyükler)3. Oldu. Gençlerde Dünya 7. Oldu.(2013). Muhammed Kocatınaz Üniversite Olimpiyatlarında  3.oldu aynı turnuvada Ferhat Tekin Büyüklerde 5. yine Türkiye Şampiyonasında 3. oldu (2013) Murat Irmak 2012 Türkiye 3.sü oldu. İsmail Güzel 2011-12 Türkiye şampiyonu (120kg) oldu.- Akhisar Belediye Spor Grekoromende süper liginde mücadele ediyor.

Turkeywrestling : Türk güreşinin şuan ki durumu ve geleceğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

İsmail Göze : Türk güreşinin geleceğinden çok ümitliyiz, Güreşin başında asrın sporcusu Hamza Yerlikaya'nın gelmesi geçmişteki sıkıntıların giderileceği düşüncesindeyim. Minderde ki durum ise kurallardan dolayı bir adaptasyon sürecindeyiz. Sporcuların performansı buna bağlı olarak değişiklik göstermekte. Alt yapıdan gelen genç güreşçilerde ise gözle görülür bir şekilde artış ve hareketlilik var. Bunun sebebi güreşin süresinin uzaması ve yaşlı sporcuların performansların genç sporculara oranla düşüklük göstermesidir.

Turkeywrestling : Sporcu ve Antrenörlere mesajınız nedir? 

İsmail Göze : Antrenörlere, Alt yapıya daha çok önem verilmesi tarafındayım. Ayrı bir özellik katıyor antrenöre çoçuklarla beraber büyüyoruz buda sporcumuzu tanımamıza sebeb oluyor. Özellikle kuluplerinde yatılı bulunan sporcularla çok yakında ilgilenmek gerekiyor. Sosyal yönlerinin gelişmesi içinde sporculara ayrı bir çalışma düzenlenmesi gerekiyor.(sinama,tiyatro vs.deniz,yüzme,sportif)

Sporcular ise, güreşi severek yapmaları gerekiyor. Güreşi yaşam biçimi ve para kazanma amacı görmemeleri, hobi olarak görmeleri kanısındayım.

Turkeywrestling :Turkeywrestling.com Hakkında ne düşünüyorsunuz?

İsmail Göze : Güreşi bir tgf.gov.tr olarak görüyorduk. Başka bir şey yoktu... TurkeyWrestling güreşe renk kattı. Güreş haberlerini daha yakında takip etmemizi sağladı. Sosyal medyadaki paylaşımları mizah ekleyerek mesajlar veriyor. Gündemi yakında takip ediyoruz. Güreşin içinde olanların turkeywrestling.com ve benzeri sitelerini takip etmeli, onların çalışmalarını paylaşmalı ve etrafında bulunan arkadaşlarına önermeli ki güreşin medya değeri yükselsin. Güreşçilerin kendi içlerinden oluşan bu siteye destek vermesi gerekmektedir. TurkeyWrestling.com'a yıllardır yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 

 


Bu haber toplam 2528 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA