2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SİVAS'TA DAVULLU KARŞILAMA

SİVAS'TA DAVULLU KARŞILAMA
Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya ile Taha Akgül, Cenk İldem ve Servet Coşkun, memleketleri Sivas'ta davul-zurna eşliğinde karşılandı.
07.05.2014 / 02:19


Güreş Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya ile Taha Akgül, Cenk İldem ve Servet Coşkun, memleketleri Sivas'ta davul-zurna eşliğinde karşılandı.

Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç ile yakınları ve vatandaşlar tarafından Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde karşılanan güreşçiler Akgül, İldem ve Coşkun, araç konvoyu eşliğinde kent merkezine geldi. Güreşçiler, Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlarla halay çekti.

Finlandiya'da 1-6 Nisan tarihlerinde düzenlenen şampiyonada 125 kilo serbestte altın madalya kazanarak üst üste üçüncü kez Avrupa şampiyonu olan milli güreşçi Taha Akgül, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Avrupa Güreş Şampiyonası'nın ardından ilk kez memleketine geldiğini söyledi.

Cenk İldem ve Servet Coşkun ile büyüdüğünü, Sivas Güreş Eğitim Merkezi'nde yetiştiklerini belirten Akgül, "Memleketimizde coşkulu bir şekilde karşılandık. Yağmurlu havada bizleri karşılayan herkesten Allah razı olsun. Bundan sonraki şampiyonalarda onları daha iyi temsil edip Sivas'a dünya ve olimpiyat şampiyonlukları getirmeye çalışacağız" dedi.Üç Sivaslı üç madalyaMilli güreşçi Servet Coşkun ise katıldığı ilk Avrupa Şampiyonası'nda ikinci olduğunu ifade ederek, "Milli takıma 3 Sivaslı girdik ve 3 madalyayla çıktık, bu yüzde 100 başarı demektir. Bundan sonraki hedefimiz ise hem Sivasımız hem de ülkemiz için en iyi madalyaları kazanmak" diye konuştu.

Avrupa ikincisi Cenk İldem de Sivas'ın tarih boyunca hem güreşe hem de güreşçilere destek veren bir il olduğunu dile getirdi. Avrupa şampiyonasından madalyalarla Sivas'a döndükleri için mutlu olduklarını belirten İldem, "Sivas halkı her zaman güreşçinin yanında oluyor. Biz de onlar için ne yapsak azdır. İnşallah Dünya Şampiyonası'ndan da madalyalarla dönmek istiyoruz" dedi.

Vali Barut ve Başkan Aydın'a ziyaret

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya ve milli güreşçiler, daha sonra Sivas Valisi Alim Barut'u makamında ziyaret etti.

Barut, güreşçileri başarılarından dolayı kutlayarak, "Arkadaşlarımız ülkemizi temsil etti, bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı okuttu. Bu gururu bizlere yaşattıkları için kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.Barut'u ziyaret eden Merkez Valisi Mustafa Malay da güreşçileri başarılarından dolayı kutladı. Güreşçilere altın hediye eden Barut, altınları Vali Malay ile milli sporculara takdim etti.

Yerliyaka ve güreşçiler, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın'ı da ziyaret etti. Aydın, güreş denildiği zaman akıllara Sivas'ın ve Hamza Yerlikaya'nın geldiğini belirterek, "Avrupa şampiyonasında 3 kardeşimizin madalya kazanmış olması, bunlardan birinin altın ve ikisinin ise gümüş madalya olması bizleri mutlu etti" dedi.

Hamza Yerlikaya ise Finlandiya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda Türk sporcuların 9 madalya kazandığını hatırlattı.Madalya kazanan sporculardan 3'ünün Sivaslı olduğunu belirten Yerlikaya, "Sivas, güreşin yatağı ve ana kaynağı. Bu şehirde yetişen sporcular, hep başka illere gitmek zorunda kalıyor. Bu noktada, Belediye Başkanımızın güreş branşında bir spor kulübü kuracağına inanıyoruz" diye konuştu.

Aydın, güreşçilere altın hediye etti. 

A.A


Bu haber toplam 996 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA