27 Temmuz 2017 Perşembe
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜREŞÇİLER DENEYİMLERİNİ ANLATTI

GÜREŞÇİLER DENEYİMLERİNİ ANLATTI
Finlandiya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli güreşçi Taha Akgül ile Avrupa ikincileri Cenk İldem ve Servet Coşkun, Cumhuriyet Üniversitesi'nde (CÜ), "Yıldızlar Geçidi" adlı söyleşiye katıldı.
08.05.2014 / 16:17


Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu tarafından 2014 yılı Avrupa Şampiyonu Taha Akgül, Avrupa ikincileri Cenk İldem ve Servet Coşkun'un katılımlarıyla "yıldızlar geçidi" adı altında söyleşi gerçekleştirildi.Modaretörlüğünü Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Araştırma görevlisi ve Milli güreşçi. Mehmet Gül'ün yaptığı söyleşiye Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hüseyin Yılmaz, BESYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Murat Kangalgil, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç başta olmak üzere çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenciler katıldı.Finlandiya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli güreşçi Taha Akgül ile Avrupa ikincileri Cenk İldem ve Servet Coşkun, Cumhuriyet Üniversitesi'nde (CÜ), "Yıldızlar Geçidi" adlı söyleşiye katıldı.

Akgül, Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen söyleşide yaptığı konuşmada, 365 günün 300'ünde kampta olduklarını, çok sıkı çalıştıklarını ve sonunda başarının geldiğini söyledi.

Bu seneki şampiyonaya daha iyi hazırlandığını ifade eden Akgül, Avrupa şampiyonu olduğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Her zaman daha iyisini yapmaya çalıştığını aktaran Akgül, "Cumhuriyet tarihinde serbest güreşte bir ilki gerçekleştirdim. Bu başarıyı geliştirmek elimde olan bir şey. Kişi isterse başaramayacağı şey yoktur. Zirveye çıkabilmek değil, zirvede kalabilmek önemlidir. Eğer zirvede kalabilmeyi başarabilirsek o zaman asıl başarıyı yakalamış oluruz" diye konuştu.

Cenk İldem de Sivas'a madalyalarla döndükleri için mutlu olduğunu belirtti.

Aynı zamanda antrenörü olan babasının sayesinde güreşe başladığını anlatan İldem, iyi bir ailede ve iyi kulüplerde yetişmesinin başarısında pay sahibi olduğunu aktardı.

Yaklaşık 15 yıldır güreştiğini aktaran İldem, 35 yaşına kadar bu spora devam edeceğini ve olimpiyatlarda madalya almak istediğini vurguladı.

Servet Coşkun ise başarısındaki en büyük etkenin çiftçilik yapan ailesi olduğunu söyledi.

Amacının çiftçilik yapan ailesine daha iyi bir yaşam standardı sunmak olduğunu ifade eden Coşkun, çok yoğun bir çalışmayla başarıyı yakaladıklarına dikkati çekti.Çok neşeli dakikaların yaşandığı söyleşi de şampiyon sporcular öğrencilerle tecrübelerini, başarının sırlarını, ve gelecekteki hedeflerini paylaştılar.Haber: Milli Güreşçiler, CÜ'de Söyleşiye Katıldı

 


Bu haber toplam 1072 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA