27 Temmuz 2017 Perşembe
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YILDIZLARDAN YÜKSEK BAŞARI

YILDIZLARDAN YÜKSEK BAŞARI
Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda milli mayo giyen sporculardan 42 Kg’da Kerem Kamal altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.
11.05.2014 / 13:15


Bulgaristan’da organize edilen Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda milli mayo giyen sporculardan 42 Kg’da Kerem Kamal altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Başarılı sporcu Uğur Beytekin ise gümüş madalya kazanarak Türk milletini sevince boğdu.

Yıldız Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası’nın ilk gününde madalya şov yaptı. Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak için mindere çıkan milli güreşçilerden Kerem Kamal altın madalyayı boynuna geçirirken Uğur Beytekin ise gümüş madalya kazanarak önemli bir başarının altına imza attı.

ALTIN ÇOCUK KEREM KAMAL

Gün boyunca kalite seviyesi yüksek müsabakalar çıkaran milli sporcu Kerem Kamal, Macar Jabbar Najafon’u 11-3’lük skorla ve teknik üstünlükle mağlup ederek adını finale yazdırmıştı. 42 Kg final müsabakasında Ukraynalı Oleksii Masyk’i adeta perişan eden yıldız sporcu, minderden 7-3’lük galibiyetle ayrıldı ve Avrupa Şampiyonu oldu.

BİR MADALYA DA UĞUR’DAN GELDİ

Avrupa Şampiyonası’nın 5. Gününde mindere çıkan ve rakiplerine karşı üst seviyede performans sergileyen milli sporcu Uğur Beytekin, Rus sporcu Segey Madzhiev’i 6-3’lük skorla mağlup ederek finale yükseldi. 50 Kg final müsabakası sonucunda gümüş madalya kazanan Uğur Beytekin, Türk güreşinin geleceği adına büyük umut verdi.

Bulgaristan’da madalya kazanan sporcuları tebrik eden Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, bu başarıların kendileri için henüz başlangıç olduğunu ve Türk halkına daha büyük mutluluklar yaşatacaklarını belirtti.Serbest Güreşçilerimizden 1 Altın Ve 3 Bronz Madalya Geldi2020 ve 2024 Olimpiyatları’nda şanlı bayrağımızı dalgalandıracak olan yıldız güreşçilerimizden Cabbar Duyum, Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde bronz madalya kazandı. Yıldız Erkekler Serbest Güreş Milli Takımımız, şampiyonayı 1 altın ve 3 bronz madalya ile tamamladı.

Samokov Sports Arena’da organize edilen Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nın ilk iki gününde milli güreşçilerimiz adeta minderi titretti.

Şampiyonanın ilk gününde mindere çıkan sporcularımızdan Ali Çam altın madalya, Cihan Urhan ise bronz madalya kazanan isimler olmuşlardı. Turnuvanın ikinci gününde boy gösteren milli mayolarımızdan 46 Kg’da Cabbar Duyum, Makedon sporcu Elmedin Sejfulau’yu 8-2’lik skorla mağlup ederek bronz madalyayı boynuna geçirdi. 100 Kg’da ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Oğuzhan Yusuf Altın ise, 3-5 müsabakasında karşısına çıkan Polonyalı Karol Jan Turczynski’yi 14-8’lik skorla mağlup ederek bronz madalya kazanan taraf oldu.

63 Kg’da ter döken milli sporcumuz Muhammet Lütfi Küçükyıldırım, Ermeni güreşçi Gevorg Mkheyan karşısında başarılı bir performans sergilemesine rağmen minderden mağlubiyetle ayrıldı.

Milli güreşçilerimizi bir an olsun yalnız bırakmayan Federasyon Başkanımız Sayın Hamza Yerlikaya, Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden ve madalya kazanan Serbest Stil Yıldız Güreşçilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.Avrupa Şampiyonası’nda Madalya Şov Sürüyor
Bulgaristan’da organize edilen Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nın 3. gününde mindere çıkan sporculardan Milli Güreşçi Ayşe Vatansever, Azerbaycanlı Leman Qurbanova’yı mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Samokov Sports Arena’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda Yıldız Güreş Milli Takımı yine günü madalya ile tamamladı.

Karşısına çıkan rakiplerine karşı üstün bir performans sergileyen ve finalin kapısından talihsiz bir şekilde dönen Türk güreşinin parlayan yıldızı Ayşe Vatansever, 3-5 müsabakasında ortaya koyduğu performans sonucunda bronz madalyayı kazanan taraf oldu.

Son saniyeye kadar dişe diş bir mücadeleye sahne olan müsabakada Güreşin Prensesi Ayşe Vatansever, minderden galibiyetle ayrılmayı bildi. Azerbaycanlı raikibi Leman Qurbanova’yı 6-4’lük skorla mağlup eden başarılı sporcu Vatansever, bronz madalya elde ederek Avrupa 3.’sü oldu.

Yine bronz madalya için ter döken milli güreşçi Sinem Çisem Doğdu, kalite seviyesi yüksek bir mücadele sonrasında Macar sporcu Tamara Dollak’a mağlup oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, bronz madalya kazanarak Türk milletinin göğsünü kabartan milli güreşçi Ayşe Vatansever’i tebrik ederek kendisinin ileriki yıllarda kürsünün ilk sırasından inmeyeceğini söyledi.


Etiketler:
Bu haber toplam 1163 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA