2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FEVZÄ° ÅžEKER TURNUVASI

FEVZÄ° ÅžEKER TURNUVASI
Milli Güreşçi Fevzi Şeker’in ölümünün 3’üncü yıl dönümünde Kağıthane Belediyesi’nin düzenlediği, “Fevzi Şeker İstanbul Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvası” ile anıldı.
11.05.2014 / 22:03


Milli GüreÅŸçi Fevzi Åžeker’in ölümünün 3’üncü yıl dönümünde Kağıthane Belediyesi’nin düzenlediÄŸi, “Fevzi Åžeker Ä°stanbul Yıldızlar Serbest GüreÅŸ Turnuvası” ile anıldı.

Birbirlerine üstünlük saÄŸlayabilmek için kıyasıya mücadele eden genç sporcular, minderde zor anlar yaÅŸadı.

Türkiye’nin büyük Milli GüreÅŸçilerinden Fevzi Åžeker, ölümünün 3’üncü yıl dönümünde Kağıthane Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen, “Fevzi Åžeker Ä°stanbul Yıldızlar Serbest GüreÅŸ Turnuvası” ile anıldı. Yahya Kemal Spor Salonu’nda gerçekleÅŸtirilen müsabakalara Ä°stanbul’dan pek çok spor kulüpleri katıldı.

Yahya Kemal Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvaya Bulgaristan’ın Burgaz GüreÅŸ takımı da katıldı. 11 takımdan 110 güreÅŸçi madalya için kıyasıya yarışırken, birinciliÄŸi Kağıthane Hasbahçe Spor Kulübü kazandı. Ä°kinci BeÅŸiktaÅŸ Spor Kulübü, üçüncü BaÄŸcılar HEM GüreÅŸ Kulübü dördüncü ise Bulgaristan’dan Burgaz GüreÅŸ Takımı oldu.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara toplam 10 altın, 10 gümüÅŸ, 20 bronz madalya ve katılım belgeleri verildi. Müsabakaları takip eden dünya ve olimpiyat ÅŸampiyonu güreÅŸçilere de plaket takdimi yapıldı.

Turnuvada mindere çıkan sporcular salondakilerin tezahüratları eÅŸliÄŸinde birbirlerine üstünlük saÄŸlayabilmek için kıran kırana güreÅŸti. Büyük çekiÅŸmenin sahne olduÄŸu güreÅŸlerde sporcular, göstermiÅŸ oldukları baÅŸarılardan dolayı tribünlerden büyük alkış aldı.

Turnuvaya Fevzi Åžeker’in kız kardeÅŸleri, Kağıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer, Kağıthane Belediye BaÅŸkanı Fazlı Kılıç ve eski milli güreÅŸçiler katıldı.

Organizasyonu gerçekleÅŸtirdikleri için büyük mutluluk duyduÄŸunu belirten Kağıthane Belediye BaÅŸkanı Fazlı Kılıç, “Milli sporcu Fevzi Åžeker’in adının yaÅŸatıldığı ve güreÅŸi gelecek nesillere aktarmak için 3 senedir bu turnuvayı düzenliyoruz. Ä°lçemizde güreÅŸe olan ilgi daha da arttığını görüyorum. Gençlerimiz bu iÅŸi kavramış, inÅŸallah gelecekte iyi bir güreÅŸçi olurlar” dedi.

Kağıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer, amaçlarının güreÅŸ sporuna mal olmuÅŸ kiÅŸileri gençlere tanıtmak ve spora ilgiyi çekmek olduÄŸunu söyledi.

Kaymakam Ahmed Akın Varıcıer ve Kağıthane Belediye BaÅŸkanı Fazlı Kılıç, bütün sporculara plaket ve madalya takdim etti. Daha sonra günün anlam ve önemini ölümsüzleÅŸtirmek için toplu olarak hatıra fotoÄŸrafı çektirildi.


Bu haber toplam 1238 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA