27 Haziran 2017 Salı
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FEVZİ ŞEKER TURNUVASI

FEVZİ ŞEKER TURNUVASI
Milli Güreşçi Fevzi Şeker’in ölümünün 3’üncü yıl dönümünde Kağıthane Belediyesi’nin düzenlediği, “Fevzi Şeker İstanbul Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvası” ile anıldı.
11.05.2014 / 22:03


Milli Güreşçi Fevzi Şeker’in ölümünün 3’üncü yıl dönümünde Kağıthane Belediyesi’nin düzenlediği, “Fevzi Şeker İstanbul Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvası” ile anıldı.

Birbirlerine üstünlük sağlayabilmek için kıyasıya mücadele eden genç sporcular, minderde zor anlar yaşadı.

Türkiye’nin büyük Milli Güreşçilerinden Fevzi Şeker, ölümünün 3’üncü yıl dönümünde Kağıthane Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen, “Fevzi Şeker İstanbul Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvası” ile anıldı. Yahya Kemal Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara İstanbul’dan pek çok spor kulüpleri katıldı.

Yahya Kemal Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvaya Bulgaristan’ın Burgaz Güreş takımı da katıldı. 11 takımdan 110 güreşçi madalya için kıyasıya yarışırken, birinciliği Kağıthane Hasbahçe Spor Kulübü kazandı. İkinci Beşiktaş Spor Kulübü, üçüncü Bağcılar HEM Güreş Kulübü dördüncü ise Bulgaristan’dan Burgaz Güreş Takımı oldu.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara toplam 10 altın, 10 gümüş, 20 bronz madalya ve katılım belgeleri verildi. Müsabakaları takip eden dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçilere de plaket takdimi yapıldı.

Turnuvada mindere çıkan sporcular salondakilerin tezahüratları eşliğinde birbirlerine üstünlük sağlayabilmek için kıran kırana güreşti. Büyük çekişmenin sahne olduğu güreşlerde sporcular, göstermiş oldukları başarılardan dolayı tribünlerden büyük alkış aldı.

Turnuvaya Fevzi Şeker’in kız kardeşleri, Kağıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve eski milli güreşçiler katıldı.

Organizasyonu gerçekleştirdikleri için büyük mutluluk duyduğunu belirten Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Milli sporcu Fevzi Şeker’in adının yaşatıldığı ve güreşi gelecek nesillere aktarmak için 3 senedir bu turnuvayı düzenliyoruz. İlçemizde güreşe olan ilgi daha da arttığını görüyorum. Gençlerimiz bu işi kavramış, inşallah gelecekte iyi bir güreşçi olurlar” dedi.

Kağıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer, amaçlarının güreş sporuna mal olmuş kişileri gençlere tanıtmak ve spora ilgiyi çekmek olduğunu söyledi.

Kaymakam Ahmed Akın Varıcıer ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, bütün sporculara plaket ve madalya takdim etti. Daha sonra günün anlam ve önemini ölümsüzleştirmek için toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirildi.


Bu haber toplam 1180 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA