27 Temmuz 2017 Perşembe
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GENÇLERİMİZ İLK GÜN ÇOŞTU

GENÇLERİMİZ İLK GÜN ÇOŞTU
17. Uluslararası Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası’nda mindere çıkan milli takımlarımız, 2 altın, 3 gümüş ve 11 bronz madalya kazandı.
17.05.2014 / 23:11


İzmir’de düzenlenen 17. Uluslararası Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası’nda mindere çıkan milli takımlarımız, 2 altın, 3 gümüş ve 11 bronz madalya kazandı.

21 ülkeden yaklaşık 500 sporcunun katıldığı turnuva oldukça çekişmeli mücalelere sahne oldu.

Celal Atik Spor Salonu’nda gerçekleştirilen birinci gün müsabakalarını Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nın yanı sıra FILA Asbaşkanı Ahmet Ayık, Olimpiyat Şampiyonları Bayram Şit ile Tevfik Kış ve yüzlerce güreşsever yerinde takip etti.

Grekoromen Güreş Genç Erkekler Milli Takımı’nda Ensar Karabacak gümüş madalya, Doğuş Ayzacı, Cengiz Arslan, Murat Dağ, Ulvi Çetin ve Fatih Başköy ise bronz madalya kazandılar.

Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı’nda Barış Kaya altın madalya, Haydar Yavuz ile Emre Demircan gümüş madalya, Mehmet Yüce, Bekir Şahin, İldeniz Sayran ve Yusufcan Zeybek bronz madalya kazanan isimler oldular.

Genç Kadınlar Güreş Milli Takımı’nda mücadele eden sporculardan Bedia Gün altın madalya, Büşra Görmüş ve Aslı Tuğcu ise bronz madalya elde ettiler.

Genel olarak Gençler Güreş Milli Takımları, 17. Uluslararası Şampiyonlar Turnuvası’nın ilk gününde 2’si altın, 3’ü gümüş ve 11’i bronz olmak üzere toplam 16 madalya kazanmış oldu.

Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası, 18 Mayıs 2014 Pazar günü saat 09:00’da start alacak ikinci gün müsabakalarının ardından sona erecek.Tgf.gov.tr


Bu haber toplam 939 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA