24 Temmuz 2017 Pazartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞAMPİYON TÜRKİYE

ŞAMPİYON TÜRKİYE
Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası’nda Genç Kadınlar ve Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımları şampiyon olurken Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı turnuvayı ikincilikle tamamladı.
18.05.2014 / 23:36


21 ülkeden yaklaşık 500 sporcunun katılımıyla İzmir’de düzenlenen Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası’nda Genç Kadınlar ve Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımları şampiyon olurken Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı turnuvayı ikincilikle tamamladı.

Celal Atik Spor Salonu’nda organize edilen 17. Uluslararası Gençler Şampiyonlar Turnuvası’nda son gün oldukça heyecanlı müsabakalarla sona erdi.

Turnuvayı 66 puanla şampiyon olarak tamamlayan Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı’nda Okan Acar ile Ali Daylak gümüş madalya, Yunus Emre Dede, Mustafa Zopalı, Kadir Yazıcı ve Tolga Yönel bronz madalya kazanan isimler oldular.

Takım klasmanında 60 puanla kürsünün ilk sırasında yer alan Genç Kadınlar Güreş Milli Takımı’nda ise Gamze Durukan altın madalya, Buse Tosun, Nuray Karadağ ve Evin Demirhan bronz madalya elde ettiler.

65 puan ile takım sıralamasında ikinci olan Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı’nda yer alan sporculardan Burhan Akbudak altın madalya, Tolga Turan, Fatih Cengiz, Yunus Emre Başar ve Ahmet Uçar da bronz madalya kazandılar.

Bu sonuçlarla birlikte Genç Kadınlar Güreş Milli Takımı ve Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı, 17. Uluslararası Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası’nı zirvede tamamladılar. Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı ise sergilediği başarılı performans neticesinde şampiyonada ikinci oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Şampiyonlar Turnuvası’nda toplamda 4 altın, 5 gümüş ve 22 bronz madalya kazanan Gençler Güreş Milli Takımlarını tebrik ederek kendilerine başarılarının devamını diledi.

17. Uluslararası Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası’nda sikletlerinde ilk 10 sırada yer alan sporcuları görmek için tıklayınız;Genç Kadınlar Serbest Güreş Genç ErkeklerGrekoromen Güreş Genç Erkekler


Bu haber toplam 976 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA