27 Temmuz 2017 Perşembe
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

RIZA ÖĞRENCİLERLE SÖYLEŞİ YAPTI

RIZA ÖĞRENCİLERLE SÖYLEŞİ YAPTI
Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, başarılı güreşçi olmasını çok çalışmasına borçlu olduğunu söyledi.
02.06.2014 / 22:10


Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, başarılı güreşçi olmasını çok çalışmasına borçlu olduğunu söyledi.

İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl beldesindeki Gazlıgöl İlköğretim Kurumu'nun yıl sonu sergisine katılan Kayaalp, burada yaptığı konuşmada, gençlerle bir araya gelerek onlara bilgiler vermenin sosyal sorumluluk projesi olduğunu kaydetti.

Okullara gidip öğrencilerle buluşmanın, başarılarını ve hedeflerini anlatmanın onlar açısından önemli olduğunu vurgulayan Kayaalp, şöyle konuştu:

"Elimden geldiği kadar Türkiye'nin birçok iline gitmeye çalışıyorum. Öğrencilerle bir araya gelip onlara bilgiler veriyorum. Yetenek, insanlar açısından önemli. Başarılı bir güreşçi olmamı çok çalışmaya borçluyum. Herkesin yeteneğini bulması gerekiyor. Benim yeteneğim güreşti ve bu yolda ilerledim. Sadece eğitimle de olmuyor. Çok çalışmak gerekiyor ve ben bunu da yaptım. Hocalarımı iyi değerlendirdim. Güreşi iyi öğrendim. Allah'a çok şükür, nasibimizde şampiyonluklar varmış. Ben de çok çalışarak başarılı bir şekilde istikrar elde ettim."

Kayaalp, Gazlıgöl'e, ilkokulun beden eğitimi öğretmeni ve arkadaşı olan güreşçi Abdullah Coşkun'un daveti üzerine geldiğini sözlerine ekledi.

Söyleşiye, İhsaniye Kaymakamı Muhammet Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Güreş Federasyonu İl Temsilcisi Yunus Otursun da katıldı.

Kaynak: A.A


Bu haber toplam 838 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA