2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SERBEST STİL GENÇLER BOLU'DA

SERBEST STİL GENÇLER BOLU'DA
Gençler Serbest Güreş Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'na Bolu'da hazırlanıyor.
02.06.2014 / 23:03


Gençler Serbest Stil Güreş Milli Takımı'nda, Polonya hazırlığı!

Gençler Serbest Güreş Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'na Bolu'da hazırlanıyor.

Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü Aladağ Kamp Eğitim Merkezi'nde kampa giren miller, 17 - 22 Haziran'da Polonya'nın Katowice kentinde yapılacak Gençler Avrupa Güreş Şampiyonası'na günde çift antrenmanla hazırlanıyor.

Sabah antrenmanına tepe koşusuyla başlayan milliler, daha sonra salonda ağırlık çalışması yaptı.

Gençler Serbest Güreş Milli Takım Antrenörü Tevfik Odabaşı, Bolu'da dördüncü kampa girdiklerini belirterek, "Avrupa Şampiyonası'na son hazırlık kampı. Şu anda form antrenmanları yapıyoruz. Güzel bir ortam var ve çocuklar memnun. Havası güzel. İnşallah bu kamptan verim alacağız" şeklinde konuştu.

Kampta 26 sporcu bulunduğuna dikkati çeken Odabaşı, "Bunlardan 8'i Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek. Bu 8 sporcumuz belli ve diğer arkadaşlar da onlara yardımcı olmak için kampta bulunuyor" şeklinde konuştu.

"Biz geçen yılın Avrupa üçüncüsü takımız" diyen Odabaşı, "Geçen yıl üç şampiyon ve bir Avrupa ikincisi çıkartmıştık, geçen seneki şampiyonada. Bu şampiyonada da onun üzerine koyacağız çünkü beklentiler çok fazla. Sporcular kaliteli olunca başarı daha çok bekleniyor. Biz, Avrupa Şampiyonası'nda sekiz sıklette sekiz madalya bekliyoruz. Her sporcumuz madalyaya çok yakın" ifadesini kullandı.

 "Hamza Yerlikaya'nın ekibinde olmaktan bizler mutluyuz"

Odabaşı, şampiyonada üç takımın yarışacağını, ilk etapta serbest, daha sonra kadın ve son olarak da grekoromen milli takımlarının yarışacağını söyledi.

Son yıllarda Türkiye'de güreş sporunun öne çıktığına işaret eden Odabaşı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Tabii ki bunun en büyük sebeplerinden biri markalaşmış, ülkemize çok sayıda şampiyonluklar kazandırmış büyük bir federasyon başkanına sahibiz. Hamza Yerlikaya'nın ekibinde olmaktan mutluyuz. Her sporcu, en iyisi olmak ister. Ülkemizde ve dünya üzerinde de en iyi şu anda Hamza Yerlikaya. Asrın sporcusu seçilmiş başkanımız var. Başkanımız idolümüz. Her sporcunun odasında Hamza Yerlikaya'nın fotoğrafı vardır çünkü en iyisi o. Öyle bir başkana layık olmak için çalışıyor bu sporcular. Onun için hedefimiz her zaman çok büyük oldu."Yıldız Kızlar Güreş Milli Takımı'nın Demirkazık kampa devam ediyor.

Yıldız Kızlar Güreş Milli Takımı'nın Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi'ndeki kamp çalışmaları devam ediyor. Gelecek yıllarda A Milli Mayo ile ülkemizi en başarılı şekilde temsil etmeye hazırlanan Yıldız Kızlar Güreş Milli Takımı'nın, Niğde Demirkazık kamp eğitim merkezinde çalışmalarına devam ediyor.23 Mayıs'ta başlayan ve 6 Haziran'da sona erecek kampta toplam 33 sporcu teknik direktör İbrahim Şahin’in yanı sıra antrenörler Mustafa Koç, Mustafa Kocabaş ve Neslihan Erdoğan ile masöz Ayşegül Er görev yapıyor.Niğde Demirkazık Tesisleri’nde gerçekleştirilen kamp boyunca güreşin prensesleri, milli takımın değişmez isimleri olabilmek için çalışmalarını yürütüyorlar. Yıldız bayanlar güreş milli takım teknik direktörü İbrahim Şahin kampın çok güzel geçtiğini Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi'nin ilk hazırlık kampının sporcular açısından çok faydalı olduğunu söyledi.Şahin amaçlarının 15 Temmuz 2014 tarihinde Slovakya’da yapılacak olan dünya şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek başarılara imza atmak olduğunu söyledi.


Bu haber toplam 1089 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA