23 Ağustos 2017 çarsamba
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KAÄžITHANE GÃœREÅžLERÄ° SONA ERDÄ°

KAÄžITHANE GÃœREÅžLERÄ° SONA ERDÄ°
Tarihi Edirne Kırkpınar Güreşleri’nin Provası Kağtıhane’de Yapıldı
02.06.2014 / 23:27


Kağıthane Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 20.’si düzenlenen ‘Sadabat Yaz Etkinlikleri’ kapsamında bugün yaÄŸlı güreÅŸler düzenlendi. Kağıthane yaÄŸlı güreÅŸ organizasyonuna tüm Türkiye genelinden çok sayıda baÅŸpehlivan katıldı.Kağıthane ilçesi Has Bahçe’de gerçekleÅŸtirilen etkinliÄŸe, Kağıthane Belediye BaÅŸkanı Fazıl Kılıç, belediye meclis üyeleri, ülke genelinde çok sayıda güreÅŸ aÄŸaları, güreÅŸçi ve spor sever katıldı. Kağıthane YaÄŸlı GüreÅŸ aÄŸalığını bu yılda 10. kez iÅŸ adamı Yusuf YoldaÅŸ yaptı.

KILIÇ: “KAÄžITHANE Ä°LÇESÄ°NDE TAM BÄ°R ANADOLU MOZAİĞİ OLUÅžTU”

Kağıthane Belediye BaÅŸkanı Fazıl Kılıç, Anadolu’nun çeÅŸitli illerinden gelen binlerce vatandaşın, Kağıthane ilçesinde tam bir Anadolu mozaiÄŸi oluÅŸturduklarını belirterek, “Ülkemizin 80 ilinden gelen komÅŸularımız bu güzel 500 bin kiÅŸilik ilçeyi oluÅŸturdular. Anadolu’dan gelen insanlarımızın oluÅŸturduÄŸu ilçe olması münasebeti ile Kağıthanelilerin geleneksel sporlarımıza çok büyük ilgisi var. VatandaÅŸlarımız memleketlerinde güreÅŸi, ciriti doya doya yaÅŸamışlar. Bizlerde Anadolu’dan gelen insanların oluÅŸturduÄŸu bu ilçede atalarımıza bir vefa duygusu ile bu güzel tarihi alanda geleneksel sporlarımızı yaÅŸatmaya devam ettirmeye çalışıyoruz” dedi.

“SADABAT YAZ ETKÄ°NLÄ°KLERÄ°'NÄ° 20 YILDIR DÜZENLÄ°YORUZ”

20 yıldır aralıksız olarak Sadabat Yaz Etkinlikleri'ni sürdürdüklerini hatırlatan Kılıç, “Sadabat etkinliklerimizi 6 Mayıs’ta baÅŸlayan hıdrellez ile birlikte baÅŸlatıyoruz. Has Bahçe’de bir çok tarihi aktivitenin yanı sıra çocuklarımızın bisiklet, uçurtma yarışları ve hemen arkasından modern ve geleneksel okçuluk müsabakaları yapıyoruz. GeçtiÄŸimiz hafta da cirit etkinliklerimizi yine burada Has Bahçe’de gerçekleÅŸtirdik. Cirit etkinliÄŸimize Anadolu’dan birçok özel sporcumuz ve özel olarak yetiÅŸtirdikleri atları ile birlikte katıldılar. Ve kendileri on binlerce insanımıza burada çok güzel görsel bir ÅŸölen sundular” diye konuÅŸtu.

“KAÄžITHANE YAÄžLI GÜREÅžLERÄ°, GÜREÅžÇÄ°LER Ä°ÇÄ°N KIRKPINAR ÖNCESÄ° EN CÄ°DDÄ° PROVA”

Kılıç, bugün düzenlenen yaÄŸlı güreÅŸ etkinliÄŸine yüzlerce güreÅŸçinin katıldığını ve ata sporumuz olan güreÅŸi en iyi ÅŸekilde icra ettiklerine deÄŸinerek, “Bugün burada yüzlerce güreÅŸçimiz, ata sporumuz olan yaÄŸlı güreÅŸi, Kağıthaneli ve Ä°stanbullulara en güzel ÅŸekilde sunumunu yapıyorlar. Kırkpınar öncesi güreÅŸçilerimizin kendilerini en ciddi ÅŸekilde denedikleri müsabakalarda çok çekiÅŸmeli güreÅŸleri izliyoruz. BaÅŸpehlivanlık müsabakaları yapan tüm güreÅŸçilerimiz buradalar” ÅŸeklinde konuÅŸtu.Kağıthane Belediye BaÅŸkanı Fazıl Kılıç son olarak ise Kağıthane olarak, geleneksel sporlara ev sahipliÄŸi yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyerek emeÄŸi geçen herkese teÅŸekkür etti.

YOLDAÅž: “GENÇLERE YATIRIM YAPMAK BÄ°ZÄ°M EN ÖNEMLÄ° HEDEFÄ°MÄ°Z”

Kağıthane YaÄŸlı GüreÅŸ AÄŸası Yusuf YoldaÅŸ, gençleri spora teÅŸvik etmek ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için ellerinden gelen her ÅŸeyi yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Kağıthane muhteÅŸem, belediye baÅŸkanımız muhteÅŸem, tesislerimiz muhteÅŸem, burada bizi yalnız bırakmayan medyamız muhteÅŸem bizlere de güzel ÅŸeyler yapmak kalıyor. Önemli olan güzel insanlara yatırım yapmak. Bizler insanlara yatırım yapmaktan gerçekten onur duyuyoruz. Gençlerimizi spora teÅŸvik etmekten, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan yanlış yollardan koruyacak ve enerjilerini güzel bir ÅŸekilde güzel yerlerde harcayacak burada spor yaparak o enerjiyi saÄŸlamak istiyoruz. Türk gençliÄŸini, insanlarımızı, barış, kardeÅŸlik içerisinde hep beraber yaÅŸayacak güzel ortamı oluÅŸturmak. Kağıthane de bu etkinliÄŸimizle bu ortamı oluÅŸturduÄŸumuzu düÅŸünüyorum” dedi.

BAŞPEHLİVAN YEŞİLYEŞİL

Kıyasıya mücadelenin yaÅŸandığı güreÅŸlerde baÅŸpehlivanlık için final müsabakasında BaÅŸkent Ankara BüyükÅŸehir Belediyespor'dan Mehmet YeÅŸil YeÅŸil ve Samsun BüyükÅŸehir Belediyespor'dan Fatih Atlı karşı karşıya geldi. Zorlu ve çekiÅŸmeli önceki final güreÅŸinde puanlama sonunda altın madalyaya ulaÅŸan isim Mehmet YeÅŸil YeÅŸil oldu. Åžaban Yılmaz ve Ünal Karaman da üçüncülüÄŸü paylaÅŸtı.

“KIRKPINAR AÄžALIÄžINI ALARAK FÄ°NAL YAPMAK Ä°STÄ°YORUM”

10 senedir Kağıthane YaÄŸlı GüreÅŸleri aÄŸalığını yaptığını hatırlatan YoldaÅŸ, “Kırkpınar aÄŸalığını alarak final yapmak istiyorum. Geçen yıl Edirne’de aday olduk ancak aÄŸalık ihalesinde düÅŸündüÄŸümüz rakamların üstüne çıkıldı. Her ÅŸeyin makul ve olur ÅŸeyi olması lazım. Makulun ve olurun dışına çıkılırsa iÅŸler çığırından çıkıyor. Bu sene olduÄŸu gibi ne aÄŸa bulunabiliyor ne de iÅŸler düzenli iÅŸliyor ortada bir karmaÅŸa yaÅŸanıyor” diye konuÅŸtu.

“DURMAK YOK YOLA DEVAM”

YoldaÅŸ, her yıl Kağıthane’ye gelen yaklaşık 10 bin misafiri en güzel ÅŸekilde ağırladıklarına deÄŸinerek, “Misafirlerimizin, konaklamalarından tutun oturup yeme-içmelerine kadar her ihtiyacı ile tek tek ilgileniyoruz. Ayrıca sporcularımızın da müsabakalar öncesi ve sonrası en iyi ÅŸekilde hazırlıklarını yapması için tesislerimizde en iyi güzel imkanları onlar için saÄŸladık. Seyircilerimiz için güreÅŸleri izlerken güneÅŸten ve yaÄŸmurdan koruyacak ÅŸekilde tribünlerimizi en iyi ÅŸekilde dizayn ettik. Güzel bir gün geçirmek için elimizden gelen her ÅŸeyi yaptık bundan sonrada en iyi ÅŸekilde yapmaya devam edeceÄŸiz. Ä°nÅŸallah aÄŸalığa ‘Durmak yok, yola devam’ diyoruz. Allah’ın izniyle Kağıthane yaÄŸlı güreÅŸ aÄŸlığını bu sene de alacağız” ÅŸeklinde konuÅŸtu.

ÅžAHÄ°N: "HÜSEYÄ°N ÅžAHÄ°N'Ä°N ANISINI YAÅžATMAK Ä°STÄ°YORUM"

Tarihi Edirne Kırkpınar YaÄŸlı GüreÅŸ aÄŸalarından merhum Hüseyin Åžahin’in kardeÅŸi Osman Åžahin de Kağıthane güreÅŸlerinin kendisi için ikinci bir Kırkpınar’ı ifade ettiÄŸini söyleyerek, “Kağıthane YaÄŸlı GüreÅŸ AÄŸası Yusuf YoldaÅŸ, bu iÅŸi canı gönülden çok güzel yapıyor. Türkiye’nin her tarafından yaklaşık 35-40 tane güreÅŸ aÄŸası var ve kendileri saÄŸ olsunlar güreÅŸlere gelip katılıyorlar. Kağıthane güreÅŸ çayırı da Edirne’den sonra en güzel sahalardan birisi. Bütün baÅŸpehlivanlar bugün buradalar. Tarihi Edirne Kırkpınar YaÄŸlı GüreÅŸ aÄŸalarından merhum Hüseyin Åžahin’in kardeÅŸi olarak ben de tüm Türkiye genelinde düzenlenen güreÅŸ organizasyonlarına katılarak Hüseyin Åžahin ismini yaÅŸatmak için elimden gelen her ÅŸeyi yapıyorum. Bugün burada emeÄŸi geçen herkese teÅŸekkür ediyorum” dedi.

İhlas Haber Ajansı


Bu haber toplam 1123 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA