23 Ağustos 2017 çarsamba
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAKAN GÜREŞÇİLERİ KABUL ETTİ

BAKAN GÜREŞÇİLERİ KABUL ETTİ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa şampiyonalarında güreş, halter, ve tekvando branşlarında madalya alan sporcuları kabul etti.
02.06.2014 / 23:43


Gençlik ve Spor Bakanı Akif ÇaÄŸatay Kılıç, Avrupa ÅŸampiyonalarında  güreÅŸ, halter, ve tekvando branÅŸlarında madalya alan sporcuları kabul etti.Bakanlık binasındaki kabule, GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya ile dereceye giren sporcular ve antrenörler katıldı. Bakan Kılıç, sporculara hitaben yaptığı konuÅŸmaya, "Evinize hoÅŸ geldiniz" diyerek baÅŸladı. Sporcuların elde ettikleri baÅŸarıları duyduklarında büyük sevinç ve gurur yaÅŸadıklarını dile getiren Kılıç, "Bu duyguları bize yaÅŸattığınız için sizlere teÅŸekkür ediyoruz. En büyük amacımız sizin daha da büyük baÅŸarılara imza atabilmeniz. Sizler artık birer rol modelsiniz. Sizden sonra gelen kardeÅŸlerinize örnek teÅŸkil ediyorsunuz. Bu anlamda büyük bir sorumluluÄŸunuz var. Spor hayatınızı bu sorumluluk içinde devam ettireceksiniz" diye konuÅŸtu.

Sporculara, her zaman gururla taşıyabilecekleri baÅŸarılara imza atmaları ricasında bulunan Bakan Kılıç, ÅŸöyle devam etti:

"Temiz spor, bugünlerde yoÄŸun olarak üstünde çalıştığımız bir konu. Bunun ne kadar önemli olduÄŸunu her fırsatta sizlerle paylaşıyorum. Bugün oli spor branÅŸlarının baÅŸkanlarıyla bir araya geldik ve sizlerin nasıl daha baÅŸarılı olabileceÄŸinizle ilgili nasıl çalışmalar yapabileceÄŸimizi konuÅŸtuk. Bu noktada siz sporcularla olan iletiÅŸim çok önemli. Yöneticilerinizle baÄŸlarınız kuvvetli olması gerek. Bunu bildiÄŸimiz için yöneticilerinize, bu yönde telkinlerde bulunuyoruz. Sizler ÅŸanslısınız çünkü branÅŸların bir çoÄŸunda, daha önce sizin gibi sporculuk yapmış aÄŸabey ve abla dediÄŸiniz büyükleriniz var. Onlarla olan iyi diyaloÄŸunuzu devam ettireceÄŸinize inanıyoruz."

Sporcuların baÅŸarılarına emeÄŸi geçen aileler ve antrenörlere de teÅŸekkür eden Kılıç, baÅŸarının bireysel olarak gelmeyeceÄŸini belirterek, takım çalışmasının önemine deÄŸindi.

BaÅŸbakan Recep Tayyip ErdoÄŸan'ın sporcu kimliÄŸinin önemli bir unsur olduÄŸunu vurgulayan Kılıç, "BaÅŸbakanımız, sizleri ve baÅŸarılarınızı çok yakından takip ediyor. BaÅŸarı yolundaki çalışmalarımız konusunda sürekli bilgi alıyor, önerilerde ve talimatlarda bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç, madalya alan sporcuların farklı insanlar olduÄŸunu kaydederek, ÅŸunları söyledi:

"Sizler ülkemizin bayrağını göndere çekip, milli marşımızı çaldırma ÅŸerefine nail oluyorsunuz. 70 milyonu mutlu ediyorsunuz. Åžunu unutmayın, sizlerin geçtiÄŸi yoldan ÅŸu an birçok kardeÅŸiniz geçiyor. Aralarında sizler gibi çok baÅŸarılı olacak olanlar veya daha azını elde edecekler var. Önemli olan sizlerin takım ruhuyla kardeÅŸlerinizi desteklemeniz. KardeÅŸlerinize destek olacağınıza inancım tam."

DHA


Bu haber toplam 2515 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA