24 Temmuz 2017 Pazartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜREŞ ANKARA'DAN YÖNETİLMİYOR

GÜREŞ ANKARA'DAN YÖNETİLMİYOR
GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI HAMZA YERLİKAYA, ALTYAPIYA CİDDİ ANLAMDA YATIRIM YAPILDIĞINI BELİRTEREK, “TÜRK GÜREŞİNİ BOL MADALYALI YILLAR BEKLİYOR” DEDİ.
05.06.2014 / 12:17


Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Türk güreşini Ankara’dan yönetme devrinin bittiğini ve bol madalyalı yılların kendilerini beklediğini söyledi. Yerlikaya, faaliyet sayılarını yükselterek özellikle altyapıya ciddi anlamda yatırımlar yaptıklarını ifade etti. Avrupa Şampiyonası’nda başarılı bir performans sergileyen Yıldız Kızlar Güreş Milli Takımı’na teşekkür eden Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya, “Antrenörlerimizi de özverilerinden dolayı tebrik ediyorum. Kızlarımız, zaman içerisinde daha iyisini yapacaklardır. Yaklaşık 1,5 ay sonra Dünya Şampiyonası var ve aynı azimle yola devam edeceğiz. 2016 ve 2020 yılına kadar en iyilerini bulmak için gayret gösteriyoruz. Çocukları sürekli turnuvalara götürerek tecrübe edindiriyoruz” şeklinde konuştu.GÜÇLÜ TAKIMLAR KURDUK

Son yıllarda elde ettikleri başarılar ile Türk milletinin gurur timsali olan Milli güreşçiler Taha Akgül ve Rıza Kayaalp’in Avrupa’nın ve Dünya’nın zirvesinde olduklarını dile getiren Başkan Yerlikaya, “Eylül ayında Özbekistan’da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası’nda da aynı performansı göstereceklerinden eminim. Tabii ki bütün sporcularımızın altın madalya potansiyeli var. FILA üyeleri bile grekoromen takımımızın güçlü olduğunu ve serbest güreş takımımızın müthiş bir enerjiye sahip olduğunu kabul etti. Zaman geçtikçe daha da üzerine kocayacağız. Bu hafta Grekoromen stilde Dünya Kupası müsabakaları var. Onun akabinde İzmir’de Şampiyonlar Turnuvası var. Ondan sonra Güreş Ligleri ve daha sonra Süper 1. Lig’in finalleri var. Amacımız, faaliyet sayısını arttırarak onların üzerindeki stresi azaltabilmek.” dedi.

sürekli takip ediyoruz

Yerlikaya, “Çocuklarımız için sürekli yurt içinde ve yurt dışında kamplar düzenliyoruz. Rakiplerinin kendileri gibi etten ve kemikten olduğunu anladılar. Bol madalyalı yılların bizi beklediğini söyleyebilirim. Umudumuz fazla çünkü yatırımlarımız ağırlıklı olarak altyapıya yönelik. Sürekli sporcularımızı takip ediyoruz ve artık müsabakaları bekliyorum. Geçen seneden daha iyi bir performans bekliyorum çünkü çocuklarımızda bu potansiyel var” açıklamalarında bulundu. Başarı dolu sporculuk hayatında olduğu gibi başkanlık döneminde de sürekli aktif olan Hamza Yerlikaya, önemli bir görev üstlendiklerini belirterek, “Bizim yerimizde oturma gibi bir lüksümüz yok. Biz daima çalışmak zorundayız. Çocuklarımızdan sadece başarı bekliyoruz. Bunu istemek için sürekli onlarla birlikte olmak ve aynı havayı teneffüs etmek gerekiyor. Aile içerisinde ufak tefek sıkıntılar oluyor ama onlar da tabii ki anlayış gösteriyorlar. Ailem bana hakkını helal etsin.” diye konuştu. Ankara’dan Türk güreşini idare etme yönteminin sonra erdiğini söyleyen Başkan Yerlikaya, “Biz çalışmak zorundayız ve bu uğurda mücadele edeceğiz. 30 yıldır gidilmeyen illere gidiyoruz. Sporcularımızı bire bir izliyor ve antrenörlerimizle sohbet ediyoruz. Bize bu imkanları sunan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a da çok teşekkür ediyorum. Başarıyı tabana yaymamız için bize tam destek veriyorlar ve biz de zaman içerisinde bu desteğin karşılığını vereceğiz” şeklinde konuştu.

 


Bu haber toplam 906 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA