20 Ağustos 2017 Pazar
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞKANDAN AÇIKLAMA

BAŞKANDAN AÇIKLAMA
Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya, değişim rüzgarının başladığını ve tüm hızıyla devam edeceğini söyledi.
20.06.2014 / 23:15


Genç Erkekler Serbest GüreÅŸ Milli Takımı’nın Polonya’da takım halinde ÅŸampiyon olmasının Türk güreÅŸi geleceÄŸi adına önemli bir baÅŸarı olduÄŸunu belirten Federasyon BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, deÄŸiÅŸim rüzgarının baÅŸladığını ve tüm hızıyla devam edeceÄŸini söyledi.

Polonya’da düzenlenen Gençler Avrupa GüreÅŸ Åžampiyonası’nı yerinde takip eden Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, Türk güreÅŸinin bugünü ve geleceÄŸi hakkında gazetecilerin kendisine yönelttiÄŸi soruları yanıtladı.

YERLÄ°KAYA: “ANTRENÖR VE SPORCULARIMIZI TEBRÄ°K EDÄ°YORUM”

Uzun yıllar sonra kupayı takım halinde elde etmenin mutluluk verici olduÄŸunu dile getiren BaÅŸkan Hamza Yerlikaya, “Ä°rade, yeni yönetim ve teknik ekibimizin yoÄŸun çalışmaları sonucunda önemli bir baÅŸarının altına imza attık. Bu baÅŸarı bizi tatmin etmez. Bu yolda daha büyük baÅŸarılar kazanmak için çalışacağız. Antrenörlerimizi ile sporcularımızı tebrik ediyorum ve grekoromen takımımızdan da aynı baÅŸarıyı bekliyorum.” dedi.

“MÄ°LLÄ° TAKIMLARIMIZ AVRUPA VE DÜNYA’DA DAÄ°MA Ä°LK 3’TE YER ALMALI”

Genç sporcuların Avrupa ve Dünya’da baÅŸarılar kazanmasının önemli olduÄŸunu belirten Hamza Yerlikaya, “Bizim rezerv takımlarımız bu takımlarımız. 2016 ve 2020 Olimpiyatları’na az bir süre kaldı. Yarışmak ve yarıştırmak gerekiyor. Sporcularımıza, olimpiyatlarda da altın madalya alabileceklerini aşılamak lazım. Devletimizin bize saÄŸlamış olduÄŸu kaynakları sporcularımıza aktarıyoruz. 2016 ve 2020 yılına umutla bakmak istiyoruz. Burada umudumuzu tazeledik. Madalyaya yakın olan sporcuları bulup yerinden çıkartıyor ve adaleti saÄŸlıyoruz. Bundan sonra her sene ilk 3 içerisinde yer alan bir milli takım oluÅŸturmak istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

“DEĞİŞİM RÜZGARI DEVAM EDÄ°YOR”

Yola devam edecekleri ve yolda bırakacakları sporcu ve antrenörleri tespit ettiklerini vurgulayan Yerlikaya, sıkıntılar ve kazalar yaÅŸadıkları ile yavaÅŸ yavaÅŸ yollarını ayırdıklarını hatırlatarak, “2016 ve 2020 Olimpiyatları’na sporcu ve teknik heyet anlamında en baÅŸarılı kadrolarla gideceÄŸiz. Tempomuza yetiÅŸemeyen arkadaÅŸlarımızla yola devam etmiyoruz. Biz baÅŸarıya olan inanıcımızdan vazgeçmiyoruz. DeÄŸiÅŸim rüzgarı aynı hızla devam ediyor.” ÅŸeklinde konuÅŸtu.

“KURUMSAL YAPIYA GEÇEREK BAÅžARIMIZI ARTIRDIK”

Kurumsal bir yapı içerisinde çalışmak istediklerini ve bu yolda önemli adımlar attıklarının altını çizen BaÅŸkan Yerlikaya, “Bireysellikten kurumsal bir sisteme geçmek istediÄŸimizi hep söyledik ve iÅŸlemlere baÅŸladık. Bir psikiyatr ile çalışmak ve bir spor hekimine sahip olmak istiyoruz. GüreÅŸ camiasında sabit elemanların olması gerekiyor. Spor Bakanımız Sayın Akif ÇaÄŸatay Kılıç’a bu yönde görüÅŸlerimizi bildirdik. Kendisi de bize olumlu bir ÅŸekilde dönüÅŸ yaptı. Camianın kendine ait kazanımları ve sistemi olmalı. Bu görev bize düÅŸtü. 2016 yılına tam bir ekip ile gitmeyi ve yola devam etmeyi arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Etiketler:
Bu haber toplam 831 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA