2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YEŞİLYURT GÜREŞLERİ TAMAMLANDI

YEŞİLYURT GÜREŞLERİ TAMAMLANDI
Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Yeşilyurt Karakucak Güreşleri, Yeşilyurt güreş sahasında yapıldı.
26.06.2014 / 18:09


YeÅŸilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen YeÅŸilyurt Karakucak GüreÅŸleri, YeÅŸilyurt güreÅŸ sahasında yapıldı.

YeÅŸilyurt Karakucak GüreÅŸleri’nde baÅŸpehlivanlık finalindeKahramanmaraÅŸ‘tan Halil Hopur, memleketlisi Halil Ä°brahim Erdine’yi yenerek, baÅŸpehlivan oldu. BaÅŸpehlivanlık güreÅŸi sonrası sporculara madalya ve ödüllerini YeÅŸilyurt Kaymakamı Nesim BabahanoÄŸlu, YeÅŸilyurt Belediye BaÅŸkanı HacıUÄŸur Polat ve YeÅŸilyurt 20. Karakucak GüreÅŸleri’nin GüreÅŸ AÄŸası Enver Nalbant verdi.

YeÅŸilyurt 20. Karakucak GüreÅŸleri’nde baÅŸpehlivan olan Halil Hopur, “Birinci olmak insana her zaman gurur veriyor. Tabii ki böyle güreÅŸ sever seyircilerin önünde ÅŸampiyon olmak çok daha büyük bir onur” dedi.

Hopur, Anadolu‘nun güreÅŸin beÅŸiÄŸi olduÄŸunu ifade ederek, “Karakucak güreÅŸlerinin başında gelen illerden birisi de Malatya. GüreÅŸ sporuna sahip çıkıyorlar. Ata sporumuza sahip çıkan bütün ÅŸehirlerimize teÅŸekkür ediyoruz” diye konuÅŸtu.

YeÅŸilyurt Belediye BaÅŸkanı Hacı UÄŸur Polat ise, YeÅŸilyurt Karakucak GüreÅŸleri’nin yoÄŸun bir ilgi altında gerçekleÅŸtirildiÄŸini kaydederek, “Seçimden önce hemÅŸerilerimize YeÅŸilyurt Kültür, Kiraz ve Spor ÅŸenlikleri ile Karakucak GüreÅŸlerini yapacağımıza söz vermiÅŸtik. Bu sözümüzü gerçekleÅŸtirdik. Sözümüzü gerçekleÅŸtirmenin sevinci içerisindeyiz. Bundan sonra festivalimiz daha da güçlenerek, devam edecek. YeÅŸilyurtluların bu sevinci ve ilgisi bizi daha çok çalışmaya itecektir. Bundan sonra da devamı gelecek” ÅŸeklinde konuÅŸtu.


Bu haber toplam 860 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA