2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YEŞİLYURT GÜREŞLERİ TAMAMLANDI

YEŞİLYURT GÜREŞLERİ TAMAMLANDI
Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Yeşilyurt Karakucak Güreşleri, Yeşilyurt güreş sahasında yapıldı.
26.06.2014 / 18:09


Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Yeşilyurt Karakucak Güreşleri, Yeşilyurt güreş sahasında yapıldı.

Yeşilyurt Karakucak Güreşleri’nde başpehlivanlık finalindeKahramanmaraş‘tan Halil Hopur, memleketlisi Halil İbrahim Erdine’yi yenerek, başpehlivan oldu. Başpehlivanlık güreşi sonrası sporculara madalya ve ödüllerini Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı HacıUğur Polat ve Yeşilyurt 20. Karakucak Güreşleri’nin Güreş Ağası Enver Nalbant verdi.

Yeşilyurt 20. Karakucak Güreşleri’nde başpehlivan olan Halil Hopur, “Birinci olmak insana her zaman gurur veriyor. Tabii ki böyle güreş sever seyircilerin önünde şampiyon olmak çok daha büyük bir onur” dedi.

Hopur, Anadolu‘nun güreşin beşiği olduğunu ifade ederek, “Karakucak güreşlerinin başında gelen illerden birisi de Malatya. Güreş sporuna sahip çıkıyorlar. Ata sporumuza sahip çıkan bütün şehirlerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, Yeşilyurt Karakucak Güreşleri’nin yoğun bir ilgi altında gerçekleştirildiğini kaydederek, “Seçimden önce hemşerilerimize Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor şenlikleri ile Karakucak Güreşlerini yapacağımıza söz vermiştik. Bu sözümüzü gerçekleştirdik. Sözümüzü gerçekleştirmenin sevinci içerisindeyiz. Bundan sonra festivalimiz daha da güçlenerek, devam edecek. Yeşilyurtluların bu sevinci ve ilgisi bizi daha çok çalışmaya itecektir. Bundan sonra da devamı gelecek” şeklinde konuştu.


Etiketler: MALATYA YEŞİLYURT
Bu haber toplam 824 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA