2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BÄ°R KIRKPINAR HÄ°KAYESÄ°

BÄ°R KIRKPINAR HÄ°KAYESÄ°
Anne Remziye Atlı da oğlu ile gurur duyduğunu belirterek oğlunun 15 yaşından bu yana güreşle uğraştığını, küçükken gündüzleri berberde çırak olarak çalıştığını, akşamları ise antrenman yaptığını söyledi.
26.06.2014 / 18:29


Edirne'de bu yıl 653'üncüsü gerçekleÅŸtirilen Tarihi Kırkpınar YaÄŸlı GüreÅŸleri’nde baÅŸpehlivan olan Samsun BüyükÅŸehir Belediyesi sporcusu Fatih Atlı'nın Ladik ilçesinde yaÅŸayan emekli maden iÅŸçisi babası Bahattin Atlı ve ev hanımı annesi Remziye Atlı, oÄŸullarının baÅŸarısının gururunu yaşıyor.Bahattin ve Remziye Atlı çiftinin üç çocuÄŸundan biri olan Fatih Atlı'nın KoÄŸa Mahallesi'ndeki baba evinde büyük mutluluk yaÅŸanıyor. Kırpınar BaÅŸpehlivanı oÄŸullarını heyecanla bekleyen ailenin Türk bayrakları ile süslenen evi, ziyarete gelen eÅŸ, dost, komÅŸu ve akrabalarla dolup taşıyor.Emekli maden iÅŸçisi baba Bahattin Atlı, yaptığı açıklamada, oÄŸlunun BaÅŸpehlivan olduÄŸunu kahvehanede televizyon izlerken öÄŸrendiÄŸini ve sevincini buradaki arkadaÅŸları ile paylaÅŸtığını söyledi.OÄŸlu ile gurur duyduÄŸunu ifade eden Atlı, "OÄŸlum sporu çok seviyor. BaÅŸarılı olmak için çok büyük uÄŸraÅŸ verdi. Allah da verdi mükafatını. Allah'a ÅŸükür yüzümüzü, bütün milletin yüzünü de güldürdü. Sevinçten duramıyoruz" dedi.OÄŸlunun güreÅŸi çok sevdiÄŸini, çalışmasını bir gün bile aksatmadığını anlatan baba Bahattin Atlı, "Sülalede baÅŸka güreÅŸçi yok. O kadar gururluyum ki ne diyeceÄŸimi bilmiyorum. Kahvede eÅŸ, dost otururken izledim. BaÅŸpehlivan oldu oÄŸlum. EÅŸ, dost kucaklaÅŸtık. Çok mutluyuz" diye konuÅŸtu.- Berber çıraklığından baÅŸpehlivanlığa

Anne Remziye Atlı da oÄŸlu ile gurur duyduÄŸunu belirterek oÄŸlunun 15 yaşından bu yana güreÅŸle uÄŸraÅŸtığını, küçükken gündüzleri berberde çırak olarak çalıştığını, akÅŸamları ise antrenman yaptığını söyledi.Antrenörü Bayram Ertan ile oÄŸlunun çok çalıştığını ifade eden anne Atlı, duygularını ÅŸöyle dile getirdi:"Çok mutluyuz, gururluyuz. Bu mutluluk anlatılmaz bir ÅŸey. Babasının rahatsızlığı nedeniyle gidemedik, televizyonda izledik çok mutlu olduk. Sadece ben deÄŸil Ladik, Samsun, herkes mutlu oldu. SaÄŸ olsunlar. Bütün akrabalar, eÅŸ, dost telefonlarımız susmadı. Anlatamıyorum bu duyguyu. Fatih çok istiyordu bugünü, Allah da ona nasip etti.""Allah devamını getirsin inÅŸallah. Üçüncü sefere alıp kemeri Ladik'e temelli, ebedi getirmek nasip etsin" diyen Remziye Atlı, ÅŸöyle devam etti:"Gece boyunca hiç uyumadım heyecandan. OÄŸlumu çok seviyorum. OÄŸlumla gurur duyuyorum. OÄŸlumu bekliyorum, gözümde tütüyor. Ä°nÅŸallah kavuÅŸacağız. Çok gururluyum. OÄŸlum çok hayırlı bir evlat. GüreÅŸe baÅŸlamadan önce berberde çalıştı. Berberde çalışırken spora devam etti. Antrenmanlara gitti. Gece gelip yatmazdı. Gelirdi antrenmanlarını yapardı. Çok mücadele verdi bu hale gelebilmek için. Gecesi gündüzü yoktu. Hiç bir antrenmanını aksatmadı. Çok çalıştı Allah da mükafatını verdi. Kendi çabasıyla buralara geldi. Ä°mkansızlıklar içinde biz de elimizden geldiÄŸi kadar destek olduk."


Etiketler:
Bu haber toplam 1007 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA