2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİR KIRKPINAR HİKAYESİ

BİR KIRKPINAR HİKAYESİ
Anne Remziye Atlı da oğlu ile gurur duyduğunu belirterek oğlunun 15 yaşından bu yana güreşle uğraştığını, küçükken gündüzleri berberde çırak olarak çalıştığını, akşamları ise antrenman yaptığını söyledi.
26.06.2014 / 18:29


Edirne'de bu yıl 653'üncüsü gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan Samsun Büyükşehir Belediyesi sporcusu Fatih Atlı'nın Ladik ilçesinde yaşayan emekli maden işçisi babası Bahattin Atlı ve ev hanımı annesi Remziye Atlı, oğullarının başarısının gururunu yaşıyor.Bahattin ve Remziye Atlı çiftinin üç çocuğundan biri olan Fatih Atlı'nın Koğa Mahallesi'ndeki baba evinde büyük mutluluk yaşanıyor. Kırpınar Başpehlivanı oğullarını heyecanla bekleyen ailenin Türk bayrakları ile süslenen evi, ziyarete gelen eş, dost, komşu ve akrabalarla dolup taşıyor.Emekli maden işçisi baba Bahattin Atlı, yaptığı açıklamada, oğlunun Başpehlivan olduğunu kahvehanede televizyon izlerken öğrendiğini ve sevincini buradaki arkadaşları ile paylaştığını söyledi.Oğlu ile gurur duyduğunu ifade eden Atlı, "Oğlum sporu çok seviyor. Başarılı olmak için çok büyük uğraş verdi. Allah da verdi mükafatını. Allah'a şükür yüzümüzü, bütün milletin yüzünü de güldürdü. Sevinçten duramıyoruz" dedi.Oğlunun güreşi çok sevdiğini, çalışmasını bir gün bile aksatmadığını anlatan baba Bahattin Atlı, "Sülalede başka güreşçi yok. O kadar gururluyum ki ne diyeceğimi bilmiyorum. Kahvede eş, dost otururken izledim. Başpehlivan oldu oğlum. Eş, dost kucaklaştık. Çok mutluyuz" diye konuştu.- Berber çıraklığından başpehlivanlığa

Anne Remziye Atlı da oğlu ile gurur duyduğunu belirterek oğlunun 15 yaşından bu yana güreşle uğraştığını, küçükken gündüzleri berberde çırak olarak çalıştığını, akşamları ise antrenman yaptığını söyledi.Antrenörü Bayram Ertan ile oğlunun çok çalıştığını ifade eden anne Atlı, duygularını şöyle dile getirdi:"Çok mutluyuz, gururluyuz. Bu mutluluk anlatılmaz bir şey. Babasının rahatsızlığı nedeniyle gidemedik, televizyonda izledik çok mutlu olduk. Sadece ben değil Ladik, Samsun, herkes mutlu oldu. Sağ olsunlar. Bütün akrabalar, eş, dost telefonlarımız susmadı. Anlatamıyorum bu duyguyu. Fatih çok istiyordu bugünü, Allah da ona nasip etti.""Allah devamını getirsin inşallah. Üçüncü sefere alıp kemeri Ladik'e temelli, ebedi getirmek nasip etsin" diyen Remziye Atlı, şöyle devam etti:"Gece boyunca hiç uyumadım heyecandan. Oğlumu çok seviyorum. Oğlumla gurur duyuyorum. Oğlumu bekliyorum, gözümde tütüyor. İnşallah kavuşacağız. Çok gururluyum. Oğlum çok hayırlı bir evlat. Güreşe başlamadan önce berberde çalıştı. Berberde çalışırken spora devam etti. Antrenmanlara gitti. Gece gelip yatmazdı. Gelirdi antrenmanlarını yapardı. Çok mücadele verdi bu hale gelebilmek için. Gecesi gündüzü yoktu. Hiç bir antrenmanını aksatmadı. Çok çalıştı Allah da mükafatını verdi. Kendi çabasıyla buralara geldi. İmkansızlıklar içinde biz de elimizden geldiği kadar destek olduk."


Etiketler:
Bu haber toplam 959 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA