2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALMANYA'DA 5 MADALYA KAZANDIK

ALMANYA'DA 5 MADALYA KAZANDIK
Millilerimiz Almanya’da 4 Gümüş ve 1 Bronz Madalya Kazandı.
04.07.2014 / 15:04


Almanya’nın Dortmund kentinde organize edilen Grand Prix GüreÅŸ Turnuvası’nda boy gösteren A Milli Grekoromen GüreÅŸçilerimiz, iki gün boyunca ortaya koyduÄŸu performans sonucunda 4 gümüÅŸ ve 1 bronz madalya elde etti.

Asrın güreÅŸçisi Hamza Yerlikaya’nın göreve gelmesi ile birlikte uluslararası arenada adından sıkça söz ettiren milli güreÅŸçilerimiz, madalya avına devam ediyor. Almanya GüreÅŸ Federasyonu tarafından organize edilen Grand Prix Turnuvası’nda minderi titreten A Milli Grekoromen GüreÅŸ Milli Takımımız, 4 gümüÅŸ ve 1 bronz madalya kazanarak 56 puanla takım klasmanında üçüncü oldu.

Turnuvanın ilk gününde mindere çıkan milli mayolarımızdan 75 kiloda Åžeref Tüfenk, 85 kiloda Kansu Ä°ldem ve 98 kiloda Cenk Ä°ldem gümüÅŸ madalyaya uzanan isimler oldular. Ä°kinci gün sahne olan sporcularımızdan Yunus Emre BaÅŸar, 71 kiloda gümüÅŸ madalyayı boynuna geçirdi. 80 kiloda ülkemizi temsil eden Aslan Atem ise, Avusturyalı Michael Wagneri’yi 2-0 maÄŸlup ederek bronz madalya kazandı.

Genç ağırlıklı bir kadro ile Almanya’ya gittiklerini ve gelecek adına umut verici sonuçlar elde ettiklerini dile getiren A Milli Grekoromen GüreÅŸ Takımı Antrenörümüz Muttalip Yerlikaya, Eylül ayında Özbekistan’da düzenlenecek Dünya Åžampiyonası öncesinde önemli bir provadan geçtiklerini söyledi.

 


Etiketler:
Bu haber toplam 871 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA