2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALMANYA'DA 5 MADALYA KAZANDIK

ALMANYA'DA 5 MADALYA KAZANDIK
Millilerimiz Almanya’da 4 Gümüş ve 1 Bronz Madalya Kazandı.
04.07.2014 / 15:04


Almanya’nın Dortmund kentinde organize edilen Grand Prix Güreş Turnuvası’nda boy gösteren A Milli Grekoromen Güreşçilerimiz, iki gün boyunca ortaya koyduğu performans sonucunda 4 gümüş ve 1 bronz madalya elde etti.

Asrın güreşçisi Hamza Yerlikaya’nın göreve gelmesi ile birlikte uluslararası arenada adından sıkça söz ettiren milli güreşçilerimiz, madalya avına devam ediyor. Almanya Güreş Federasyonu tarafından organize edilen Grand Prix Turnuvası’nda minderi titreten A Milli Grekoromen Güreş Milli Takımımız, 4 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak 56 puanla takım klasmanında üçüncü oldu.

Turnuvanın ilk gününde mindere çıkan milli mayolarımızdan 75 kiloda Şeref Tüfenk, 85 kiloda Kansu İldem ve 98 kiloda Cenk İldem gümüş madalyaya uzanan isimler oldular. İkinci gün sahne olan sporcularımızdan Yunus Emre Başar, 71 kiloda gümüş madalyayı boynuna geçirdi. 80 kiloda ülkemizi temsil eden Aslan Atem ise, Avusturyalı Michael Wagneri’yi 2-0 mağlup ederek bronz madalya kazandı.

Genç ağırlıklı bir kadro ile Almanya’ya gittiklerini ve gelecek adına umut verici sonuçlar elde ettiklerini dile getiren A Milli Grekoromen Güreş Takımı Antrenörümüz Muttalip Yerlikaya, Eylül ayında Özbekistan’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası öncesinde önemli bir provadan geçtiklerini söyledi.

 


Etiketler:
Bu haber toplam 842 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA