24 Haziran 2017 Cumartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CABBARA DOPİNG SÜPRİZİ

CABBARA DOPİNG SÜPRİZİ
Serbest stil 46 kiloda Avrupa üçüncüsü olan milli güreşçimiz Cabbar Duyum’un bronz madalyası, aynı siklette ilk sırada yer alan Rus İsmail Gadzhiev’in dopingi çıkması sonucunda gümüş madalyaya dönüştü.
08.07.2014 / 23:40


Mayıs ayında Bulgaristan’da gerçekleştirilen Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı mayo ile mücadele eden ve serbest stil 46 kiloda Avrupa üçüncüsü olan milli güreşçimiz Cabbar Duyum’un bronz madalyası, aynı siklette ilk sırada yer alan Rus İsmail Gadzhiev’in dopingi çıkması sonucunda gümüş madalyaya dönüştü.

15-20 Temmuz 2014 tarihleri arasında Slovakya’da organize edilecek Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası öncesinde Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) tarafından sevindirici bir haber geldi.

2 ay önce Bulgaristan’ın Samokov şehrinde yapılan Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 46 kiloda ülkemizi temsil eden başarılı sporcumuz Cabbar Duyum, sergilediği üst düzey performans neticesinde bronz madalya kazanarak Avrupa üçüncüsü olmuştu. FILA, müsabakaların ardından yaptığı doping kontrolü sonucunda o siklette altın madalyayı boynuna geçiren Rus güreşçi İsmail Gadzhiev’in yasaklı madde kullandığını tespit ederek kendisini 2 yıl boyunca uluslararası müsabakalarda men etti.

Bu kararın ardından 46 kiloda ikinci olan Azerbaycanlı sporcu Elvin Namazov altın madalyanın sahibi olurken milli güreşçimiz Cabbar Duyum ise gümüş madalya elde etti ve Avrupa ikincisi oldu. Kürsünün üçüncü sırasına da Ukraynalı Mykola Chaban ile birlikte Makedonyalı Elmedin Sejfulau yerleşti.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, yıldız sporcu Cabbar Duyum’u tebrik ederek Dünya Şampiyonası öncesinde moral ve motivasyon açısından önemli bir haber aldıklarını söyledi.

tgf.gov.tr


Etiketler:
Bu haber toplam 1494 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA