2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CABBARA DOPÄ°NG SÃœPRÄ°ZÄ°

CABBARA DOPÄ°NG SÃœPRÄ°ZÄ°
Serbest stil 46 kiloda Avrupa üçüncüsü olan milli güreşçimiz Cabbar Duyum’un bronz madalyası, aynı siklette ilk sırada yer alan Rus İsmail Gadzhiev’in dopingi çıkması sonucunda gümüş madalyaya dönüştü.
08.07.2014 / 23:40


Mayıs ayında Bulgaristan’da gerçekleÅŸtirilen Yıldızlar Avrupa GüreÅŸ Åžampiyonası’nda Ay-yıldızlı mayo ile mücadele eden ve serbest stil 46 kiloda Avrupa üçüncüsü olan milli güreÅŸçimiz Cabbar Duyum’un bronz madalyası, aynı siklette ilk sırada yer alan Rus Ä°smail Gadzhiev’in dopingi çıkması sonucunda gümüÅŸ madalyaya dönüÅŸtü.

15-20 Temmuz 2014 tarihleri arasında Slovakya’da organize edilecek Yıldızlar Dünya GüreÅŸ Åžampiyonası öncesinde Uluslararası GüreÅŸ Federasyonu (FILA) tarafından sevindirici bir haber geldi.

2 ay önce Bulgaristan’ın Samokov ÅŸehrinde yapılan Yıldızlar Avrupa GüreÅŸ Åžampiyonası’nda 46 kiloda ülkemizi temsil eden baÅŸarılı sporcumuz Cabbar Duyum, sergilediÄŸi üst düzey performans neticesinde bronz madalya kazanarak Avrupa üçüncüsü olmuÅŸtu. FILA, müsabakaların ardından yaptığı doping kontrolü sonucunda o siklette altın madalyayı boynuna geçiren Rus güreÅŸçi Ä°smail Gadzhiev’in yasaklı madde kullandığını tespit ederek kendisini 2 yıl boyunca uluslararası müsabakalarda men etti.

Bu kararın ardından 46 kiloda ikinci olan Azerbaycanlı sporcu Elvin Namazov altın madalyanın sahibi olurken milli güreÅŸçimiz Cabbar Duyum ise gümüÅŸ madalya elde etti ve Avrupa ikincisi oldu. Kürsünün üçüncü sırasına da Ukraynalı Mykola Chaban ile birlikte Makedonyalı Elmedin Sejfulau yerleÅŸti.

Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, yıldız sporcu Cabbar Duyum’u tebrik ederek Dünya Åžampiyonası öncesinde moral ve motivasyon açısından önemli bir haber aldıklarını söyledi.

tgf.gov.tr


Etiketler:
Bu haber toplam 1548 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA