2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TGF İFTAR'DA BULUŞTU

TGF İFTAR'DA BULUŞTU
Güreş Camiası, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
12.07.2014 / 22:24


Güreş Camiası, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Ankara Crowne Plaza Hotel’de düzenlenen ve yaklaşık 750 kişinin katılım sağladığı iftar yemeğine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanı sıra Bakanlık Müsteşarı Faruk Özçelik, Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya, FILA Asbaşkanı Ahmet Ayık, Olimpiyat Şampiyonları Tevfik Kış ve Bayram Şit, AK Parti Milletvekilleri Osman Aşkın Bak, Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir, Mehmet Geldi, Adem Tatlı, Hasan Fehmi Kınay, Ülker Güzel ile milli sporcular, antrenörler ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeğinde ilk sözü alarak kısa bir konuşma yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, birlik ve beraberlik ortamında çalışmalarını sürdürdüklerini ve tüm camianın desteğini arkalarına alarak yollarına devam ettiklerini belirterek davete katılan herkese teşekkür etti.

Başkan Yerlikaya’nın ardından kürsüye çıkan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise, gençlik ve sporun Türkiye’nin değişiminde önemli rol oynadığını vurgulayarak, “Tesisleşme noktasında dünyada sayılı ülkeleri yakaladık. Tesis kafi değil, içini gençlerle doldurmalıyız. Gençlerin kullanımına açmalıyız. Bu durumda federasyonlara büyük iş düşüyor. Hep beraber başaracağız. Maddi kaynak aktarmakla işler yürümez. Başarının, gurur ve şerefle taşındığı bir dönemi yaşıyoruz. Rehavete kapılmak yok. Kapılırsanız başarının geçici olduğu tezini doğrulamış olursunuz. Hiçbir şekilde yasa dışı maddeyle işiniz olmasın. Doping denen zehirle işiniz olmasın. Buna da toleransımız yok. Sadece kullanan değil, veren, aracı olanları yakalarsak gözünün yaşına bakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

İftar yemeğinin ardından, 01-06 Nisan 2014 tarihleri arasında Finlandiya’da düzenlenen Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda madalya kazanan sporculara Türk Güreş Vakfı tarafından altın ödülü verildi.

Ayrıca, Türk Güreş Vakfı Başkanı Ahmet Ayık, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya ve AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Osman Aşkın Bak’a plaket takdim etti.


Etiketler:
Bu haber toplam 809 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA