2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TGF Ä°FTAR'DA BULUÅžTU

TGF Ä°FTAR'DA BULUÅžTU
Güreş Camiası, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
12.07.2014 / 22:24


GüreÅŸ Camiası, Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen iftar yemeÄŸinde bir araya geldi.

Ankara Crowne Plaza Hotel’de düzenlenen ve yaklaşık 750 kiÅŸinin katılım saÄŸladığı iftar yemeÄŸine Gençlik ve Spor Bakanı Akif ÇaÄŸatay Kılıç’ın yanı sıra Bakanlık MüsteÅŸarı Faruk Özçelik, MüsteÅŸar Yardımcısı Kamuran Özden, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Federasyon BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, FILA AsbaÅŸkanı Ahmet Ayık, Olimpiyat Åžampiyonları Tevfik Kış ve Bayram Åžit, AK Parti Milletvekilleri Osman AÅŸkın Bak, Mehmet DaniÅŸ, Ä°smail KaÅŸdemir, Mehmet Geldi, Adem Tatlı, Hasan Fehmi Kınay, Ülker Güzel ile milli sporcular, antrenörler ve çok sayıda davetli katıldı.

Ä°ftar yemeÄŸinde ilk sözü alarak kısa bir konuÅŸma yapan Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, birlik ve beraberlik ortamında çalışmalarını sürdürdüklerini ve tüm camianın desteÄŸini arkalarına alarak yollarına devam ettiklerini belirterek davete katılan herkese teÅŸekkür etti.

BaÅŸkan Yerlikaya’nın ardından kürsüye çıkan Gençlik ve Spor Bakanı Akif ÇaÄŸatay Kılıç ise, gençlik ve sporun Türkiye’nin deÄŸiÅŸiminde önemli rol oynadığını vurgulayarak, “TesisleÅŸme noktasında dünyada sayılı ülkeleri yakaladık. Tesis kafi deÄŸil, içini gençlerle doldurmalıyız. Gençlerin kullanımına açmalıyız. Bu durumda federasyonlara büyük iÅŸ düÅŸüyor. Hep beraber baÅŸaracağız. Maddi kaynak aktarmakla iÅŸler yürümez. BaÅŸarının, gurur ve ÅŸerefle taşındığı bir dönemi yaşıyoruz. Rehavete kapılmak yok. Kapılırsanız baÅŸarının geçici olduÄŸu tezini doÄŸrulamış olursunuz. Hiçbir ÅŸekilde yasa dışı maddeyle iÅŸiniz olmasın. Doping denen zehirle iÅŸiniz olmasın. Buna da toleransımız yok. Sadece kullanan deÄŸil, veren, aracı olanları yakalarsak gözünün yaşına bakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ä°ftar yemeÄŸinin ardından, 01-06 Nisan 2014 tarihleri arasında Finlandiya’da düzenlenen Büyükler Avrupa GüreÅŸ Åžampiyonası’nda madalya kazanan sporculara Türk GüreÅŸ Vakfı tarafından altın ödülü verildi.

Ayrıca, Türk GüreÅŸ Vakfı BaÅŸkanı Ahmet Ayık, Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya ve AK Parti Ä°stanbul Milletvekili Dr. Osman AÅŸkın Bak’a plaket takdim etti.


Etiketler:
Bu haber toplam 855 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA