24 Haziran 2017 Cumartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BÜYÜKLERDEN 4 MADALYA

BÜYÜKLERDEN 4 MADALYA
Romanya’da 1 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya, Azerbaycan’da ise 1 gümüş madalya kazandık.
01.08.2014 / 21:39


Güreşçilerimiz, Romanya’da 1 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya, Azerbaycan’da ise 1 gümüş madalya kazanarak Dünya Şampiyonası öncesinde güven tazelediler.

Uluslararası arenada daima kürsüde yer alan Grekoromen Stil A Milli Güreşçilerimiz, geçtiğimiz hafta sonu Romanya ve Azerbaycan’da gerçekleştirilen özel organizasyonlarda üst seviyede performans sergileyerek madalyaları topladılar.

Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılan “Ion Cornianu & Ladislau Simon” Turnuvası’nda mindere çıkan milli mayolarımızdan Dünya Şampiyonu başarılı güreşçi Selçuk Çebi, 80 kiloda altın madalyayı boynuna geçirdi. 71 kiloda ay-yıldızlı mayo ile mücadele eden Avrupa üçüncüsü Yunus Özel, gümüş madalya elde ederken, 59 kiloda ter döken milli sporcumuz Ayhan Karakuş da bronz madalya kazanarak kürsünün üçüncü sırasında yer aldı.

Azerbaycan’da tertip edilen Haydar Aliyev Golden Grand Prix Güreş Turnuvası’nda boy gösteren genç pehlivanımız Cenk İldem, 98 kiloda gümüş madalyanın sahibi oldu ve önemli bir başarının altına imza attı.

İki farklı ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen özel turnuvalarda 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan grekoromen güreşçilerimiz, Özbekistan’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na kısa bir süre kala rakiplerine gözdağı verdiler.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, madalya kazanan sporcuları tebrik ederek, aynı performansı Dünya Şampiyonası’nda da kendilerinden beklediğini ifade etti.


Etiketler:
Bu haber toplam 703 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA