23 Ağustos 2017 çarsamba
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BÃœYÃœKLERDEN 4 MADALYA

BÃœYÃœKLERDEN 4 MADALYA
Romanya’da 1 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya, Azerbaycan’da ise 1 gümüş madalya kazandık.
01.08.2014 / 21:39


GüreÅŸçilerimiz, Romanya’da 1 altın, 1 gümüÅŸ, 1 bronz madalya, Azerbaycan’da ise 1 gümüÅŸ madalya kazanarak Dünya Åžampiyonası öncesinde güven tazelediler.

Uluslararası arenada daima kürsüde yer alan Grekoromen Stil A Milli GüreÅŸçilerimiz, geçtiÄŸimiz hafta sonu Romanya ve Azerbaycan’da gerçekleÅŸtirilen özel organizasyonlarda üst seviyede performans sergileyerek madalyaları topladılar.

Romanya’nın baÅŸkenti BükreÅŸ’te yapılan “Ion Cornianu & Ladislau Simon” Turnuvası’nda mindere çıkan milli mayolarımızdan Dünya Åžampiyonu baÅŸarılı güreÅŸçi Selçuk Çebi, 80 kiloda altın madalyayı boynuna geçirdi. 71 kiloda ay-yıldızlı mayo ile mücadele eden Avrupa üçüncüsü Yunus Özel, gümüÅŸ madalya elde ederken, 59 kiloda ter döken milli sporcumuz Ayhan KarakuÅŸ da bronz madalya kazanarak kürsünün üçüncü sırasında yer aldı.

Azerbaycan’da tertip edilen Haydar Aliyev Golden Grand Prix GüreÅŸ Turnuvası’nda boy gösteren genç pehlivanımız Cenk Ä°ldem, 98 kiloda gümüÅŸ madalyanın sahibi oldu ve önemli bir baÅŸarının altına imza attı.

Ä°ki farklı ülkede eÅŸ zamanlı olarak düzenlenen özel turnuvalarda 1 altın, 2 gümüÅŸ ve 1 bronz madalya kazanan grekoromen güreÅŸçilerimiz, Özbekistan’da yapılacak Dünya Åžampiyonası’na kısa bir süre kala rakiplerine gözdağı verdiler.

Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, madalya kazanan sporcuları tebrik ederek, aynı performansı Dünya Åžampiyonası’nda da kendilerinden beklediÄŸini ifade etti.


Etiketler:
Bu haber toplam 749 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA