20 Ağustos 2017 Pazar
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ULUBORLU YAÄžLI GÃœREÅžLERÄ° SONA ERDÄ°

ULUBORLU YAÄžLI GÃœREÅžLERÄ° SONA ERDÄ°
38.Geleneksel Uluborlu Yağlı Pehlivan Güreşleri Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
04.08.2014 / 00:49


38.Geleneksel Uluborlu YaÄŸlı Pehlivan GüreÅŸleri Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif ÇaÄŸatay KILIǒın katılımıyla gerçekleÅŸtirildi.

02 AÄŸustos 2014 Cumartesi günü saat 10:00’da Uluborlu er meydanında gerçekleÅŸtirilen 38.Geleneksel Uluborlu YaÄŸlı Pehlivan GüreÅŸlerinde yaklaşık 450 pehlivan güreÅŸ tuttu.

Müsabakaları izleyen Gençlik ve Spor Bakanımız Akif ÇaÄŸatay KILIÇ, er meydanında gazetecilere yaptığı açıklamada, Uluborlu’ya güreÅŸ eÄŸitim merkezi yapılacağının müjdesini verdi. Uluborlu’da ata sporu güreÅŸe gösterilen ilgiden memnuniyet duyduÄŸunu dile getiren Kılıç, yeni yatırım ve desteklerle güreÅŸin farklı yerlere gelmesi için çalışmalara devam edeceklerini bildirdi.

Bakan KILIÇ’a Isparta milletvekilleri Recep ÖZEL ve Süreyya Sadi BÄ°LGÄ°Ç, Isparta Valisi Vahdettin ÖZKAN ile ilçe belediye baÅŸkanları ve protokol üyeleri eÅŸlik etti.

18 baÅŸpehlivanın yarıştığı güreÅŸlerde birinciliÄŸi Mustafa Kemal KARABOÄžA kazanırken ikinci Ekrem YAVUZ oldu. Üçüncü ve dördüncülüÄŸü ise Ramazan BÄ°RCAN ve Hasan CENGÄ°Z paylaÅŸtılar.

Müsabakalar sonrasında dereceye giren pehlivanlar için ödül töreni düzenlendi.


Etiketler:
Bu haber toplam 908 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA