2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DÃœNYA ÅžAMPÄ°YONU FURKAN BAYRAK !

DÃœNYA ÅžAMPÄ°YONU FURKAN BAYRAK !
Furkan Bayrak, Dünya Şampiyonasında zorlu mücadelenin ardından zafere uzandı.
07.08.2014 / 01:01


Gün içerisinde sırasıyla Hint, Belarus, Ermeni ve Alman rakiplerini devirerek final oynama hakkı kazanan Furkan Bayrak, zorlu mücadelenin ardından zafere uzandı.

Ä°ran'lı rakibi Payam Bouyeri'yi 4-2 devirmeyi baÅŸaran, Akhisar Belediyespor'un baÅŸarılı milli güreÅŸçisi Furkan Bayrak, ÅŸampiyonada Türkiye'ye altın madalya kazandıran ilk sporcu oldu. GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya genç sporcuyu tebrik ederek, "Furkan ÅŸimdiden gururumuz oldu. Gelecekte de Türk güreÅŸine önemli hizmetler verecektir" dedi.BAKAN KILIÇ, FURKAN BAYRAK'I TEBRÄ°K ETTÄ°

Gençlik ve Spor Bakanı Akif ÇaÄŸatay Kılıç, Dünya Gençler GüreÅŸ Åžampiyonası'nda, 74 kiloda altın madalya kazanan Furkan Bayrak için tebrik mesajı yayımladı. Bakan ÇaÄŸatay Kılıç'ın tebrik mesajı ÅŸöyle:

"Hırvatistan'da düzenlenen ÅŸampiyonanın ilk gününde mindere çıkan sporcumuz Furkan Bayrak'ın, Ä°ranlı rakibi Payma Bouyeri'yi 4-2 maÄŸlup ederek, dünya ÅŸampiyonu olması bizlere büyük bir sevinç ve haklı bir onur yaÅŸattı. Furkan kardeÅŸimi ÅŸahsım, bakanlığım ve milletimiz adına tüm kalbimle tebrik ediyorum. Bu baÅŸarıda emeÄŸi geçen teknik heyeti de gönülden kutluyorum. Ümit ediyorum ki Furkan gibi genç ve baÅŸarılı sporcularımız, 2016 ve 2020 olimpiyatlarında da çok daha büyük baÅŸarılar kazanacak, bayrağımızı gururla dalgalandıracaktır" ifadelerini kullandı.


Bu haber toplam 1241 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA