2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜYÜZ!

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜYÜZ!
Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımımız, topladığı 28 puan ile Dünya üçüncüsü oldu ve büyük bir başarının altına imza attı.
07.08.2014 / 01:16


Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda müthiş bir performans sergileyen Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımımız, topladığı 28 puan ile Dünya üçüncüsü oldu ve büyük bir başarının altına imza attı.

Dom Sportova Spor Salonu’nda organize edilen Gençler Dünya Güreş Şampiyonası’nda milli güreşçilerimiz adeta minderi titretti. İlk gün müsabakalarında grekoromen stilde dünya şampiyonu olan başarılı sporcumuz Furkan Bayrak’ın ardından ikinci gün boy gösteren genç pehlivanımız Osman Yıldırım, 120 kilo 3-5 müsabakasında Gürcü rakibi Beka Kandelaki’yi tuş ederek bronz madalya kazandı ve Dünya Üçüncüsü oldu.

Şampiyonayı, 1 altın ve 1 bronz madalya ile tamamlayan Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımımız, elde ettiği 28 puan neticesinde takım klasmanında dünya üçüncüsü olarak Türk milletini sevince boğdu.

Üst seviyede mücadeleler ortaya koyan Genç grekoromencilerimizi tebrik eden Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, dünyanın zirvesine doğru adım adım yaklaştıklarını vurguladı.


Bu haber toplam 3167 defa okundu
YORUMLAR
muhammet tan: 
"gururumuz"
Genç yaşına rağmen vermiş olduğun başarıdan dolayı seni sevenler olarak çok mutlu olduk seninle gurur duyuyoruz başarılar.
11.08.2014 / 13:08
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA