2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜYÜZ!

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜYÜZ!
Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımımız, topladığı 28 puan ile Dünya üçüncüsü oldu ve büyük bir başarının altına imza attı.
07.08.2014 / 01:16


Hırvatistan’ın baÅŸkenti Zagreb’de düzenlenen Dünya Åžampiyonası’nda müthiÅŸ bir performans sergileyen Genç Erkekler Grekoromen GüreÅŸ Milli Takımımız, topladığı 28 puan ile Dünya üçüncüsü oldu ve büyük bir baÅŸarının altına imza attı.

Dom Sportova Spor Salonu’nda organize edilen Gençler Dünya GüreÅŸ Åžampiyonası’nda milli güreÅŸçilerimiz adeta minderi titretti. Ä°lk gün müsabakalarında grekoromen stilde dünya ÅŸampiyonu olan baÅŸarılı sporcumuz Furkan Bayrak’ın ardından ikinci gün boy gösteren genç pehlivanımız Osman Yıldırım, 120 kilo 3-5 müsabakasında Gürcü rakibi Beka Kandelaki’yi tuÅŸ ederek bronz madalya kazandı ve Dünya Üçüncüsü oldu.

Åžampiyonayı, 1 altın ve 1 bronz madalya ile tamamlayan Genç Erkekler Grekoromen GüreÅŸ Milli Takımımız, elde ettiÄŸi 28 puan neticesinde takım klasmanında dünya üçüncüsü olarak Türk milletini sevince boÄŸdu.

Üst seviyede mücadeleler ortaya koyan Genç grekoromencilerimizi tebrik eden Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, dünyanın zirvesine doÄŸru adım adım yaklaÅŸtıklarını vurguladı.


Bu haber toplam 3226 defa okundu
YORUMLAR
muhammet tan: 
"gururumuz"
Genç yaşına rağmen vermiş olduğun başarıdan dolayı seni sevenler olarak çok mutlu olduk seninle gurur duyuyoruz başarılar.
11.08.2014 / 13:08
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA