24 Temmuz 2017 Pazartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DÜNYA'DAN 3 MADALYA ALDIK

DÜNYA'DAN 3 MADALYA ALDIK
Serbest Stil Genç Güreşçilerimizden Yusuf Can Zeybek gümüş madalya kazanırken Murat Ertürk ile Emre Demircan ise bronz madalya elde ettiler.
12.08.2014 / 02:16


Hırvatistan’da organize edilen Dünya Şampiyonası’nda üst düzey maçlar çıkaran Serbest Stil Genç Güreşçilerimizden Yusuf Can Zeybek gümüş madalya kazanırken Murat Ertürk ile Emre Demircan ise bronz madalya elde ettiler.

Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımımız, Zagreb’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’na madalyalarla başladı.

Dom Sportova Spor Salonu’nda dişe diş maçlar çıkaran genç pehlivanımız Yusuf Can Zeybek, sabah seansında sırasıyla Romen, Alman ve Ukraynalı rakiplerini dize getirerek finalde güreşmeye hak kazandı. Final müsabakasında başarılı bir performans sergileyen Yusuf Can Zeybek, gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi oldu.

50 kiloda ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Emre Demircan, Koreli rakibi Park Changjun’u tuş ederek bronz madalyayı boynuna geçirdi ve dünya üçüncüsü oldu. 74 kiloda milli mayo giyen Murat Ertürk ise, Kazak güreşçi Alexandr Goltsman’ı 13-11’lik skorla geçerek bronz madalyanın sahibi oldu ve dünya üçüncülüğü elde etti.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Hırvatistan’da madalya kazanan milli güreşçileri tebrik ederek son gün mindere çıkacak genç pehlivanlara başarılar diledi. 

TGF


Bu haber toplam 758 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA