23 Temmuz 2017 Pazar
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GENÇLER DÜNYA ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI

GENÇLER DÜNYA ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI
Dünya Şampiyonası’nda mindere çıkan genç milli güreşçilerimiz, Organizasyonu 1 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamladı.
12.08.2014 / 02:19


Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de gerçekleştirilen ve serbest stil müsabakalarının ardından sona eren Dünya Şampiyonası’nda mindere çıkan genç milli güreşçilerimiz, organizasyonu 1 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamladı.

2016 ve 2020 olimpiyatlarında minderi titretmeye hazırlanan genç milli güreşçiler, kazandıkları madalyalar ile dünya şampiyonasına damga vurdular.

Şampiyonanın ilk iki gününde yapılan grekoromen stil müsabakalarında boy gösteren genç pehlivanlarımızdan 74 kiloda Furkan Bayrak altın madalya, 120 kiloda Osman Yıldırım ise bronz madalya kazandılar.

Dişe diş mücadelelerin yaşandığı dünya şampiyonasının beşinci gününde sahne alan serbest stil genç millilerimizden 50 kiloda Emre Demircan ve 74 kiloda Murat Ertürk bronz madalya kazanırken 96 kiloda rakiplerine minderi dar eden Yusuf Can Zeybek ise gümüş madalyayı boynuna geçirdi ve dünya ikinciliği elde etti.

BARIŞ KAYA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Şampiyonanın son gününde 55 kiloda ay-yıldızlı mayo giyen serbest stil güreşçimiz Barış Kaya, 3-5 müsabakasında Moğol rakibi Puntsag Erdenebileg’i teknik üstünlükle mağlup ederek bronz madalya kazandı ve Dünya Üçüncüsü oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, dünya şampiyonasını 6 madalya ile tamamlayan milli güreşçileri tebrik ederek Türk güreşinin geleceğinin emin ellerde olduğunu söyledi. TGF


Etiketler:
Bu haber toplam 686 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA