24 Temmuz 2017 Pazartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FURKANIN HEDEFİ 2016

FURKANIN HEDEFİ 2016
Furkan Bayrak, hedefinin 2016 yılında yapılacak olimpiyatlarda Türk bayrağını göndere çektirmek olduğunu söyledi.
12.08.2014 / 02:24


Bafra ilçesindeki baba ocağında ailesi ile hasret gideren dünya şampiyonu genç güreşçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takımda olduğunu ve 2 yıldır Türkiye'yi Avrupa ve dünyada temsil ettiğini söyledi.Güreşe 6 yaşında oyun amaçlı başladığını belirten Bayrak, "Güreşte derece almaya başlayınca bu sefer sağ olsun babam da üzerime çok düştü. 11 yaşında Türkiye 3’üncüsü oldum ve güreş eğitim merkezine gittim. Orada 3 yıl kadar kaldım ve Türkiye şampiyonu oldum. Manisa Akhisar Güreş Kulübü bana talip oldu ve oraya transfer oldum. Manisa Akhisar Güreş Kulübü'nde de Türkiye şampiyonluğu yaşadım" dedi.Geçen yıl dünya şampiyonasına gittiğini ancak başarılı olamadığını anlatan Furkan, "Bu sene Avrupa şampiyonasına gittim, 3’üncü oldum ve şimdi ise Dünya Gençler Güreş Şampiyonasına gitmek nasip oldu, orada da dünya şampiyonu oldum” diye konuştu."Dünya şampiyonu olmak için sürekli çalıştım"

Dünya Gençler Güreş Şampiyonasında büyük emek sarf ederek Türkiye'yi Zagreb'de temsil ettiğini söyleyen Furkan Bayrak, “Ben sürekli çalıştım, izine geldiğimde dahi benim sırtımda çantam vardır. Sürekli antrenmanımı yaptım ve ülkemden Hırvatistan’ın başkenti Zagreb'e giderken inanarak gittim" ifadelerini kullandı.Bayrak, şampiyonada yaşadıklarını ise şöyle anlattı:

"Orada inanılmaz bir atmosfer vardı. Arkamda koskoca Türkiye’nin desteğini hissettim. Dualarla Allah'a şükürler olsun İstiklal Marşı'mızı okuttum. Dünya şampiyonu olduğumda beni ilk arayan babamdı, çok mutlu oldum. Türkiye’den haberler geliyordu, herkes çok mutluydu, ben de çok mutluydum ve ilk başta inanamadım. Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız tebrik mesajı yayımlamışlar, sağ olsunlar. Başkanımız Hamza Yerlikaya hemen maçtan çıkınca beni kucaklayarak tebrik etti. Çok güzel bir duyguydu gerçekten.""Hedefim 2016 olimpiyatları"

Hedefinin olimpiyat olduğunu vurgulayan Bayrak, şöyle devam etti:

"Benim asıl hedefim 2016 yılında yapılacak olimpiyatlarda Türk bayrağını göndere çektirmek. Bu yıl daha hedefim bitmiş sayılmaz, Büyükler Dünya Şampiyonası var önümüzde. A Milli Takım kampından çağrıldım ve kampa gideceğim. İnşallah orada da sonuna kadar savaşıp takıma girmeye çalışacağım. Takıma girdiğim zaman da ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim.""Oğlumuzla gurur duyuyoruz"

Dünya Gençler Güreş Şampiyonu Furkan Bayrak’ın Bafra’da lokanta işleten babası Abidin Bayrak ise oğluyla gurur duyduğunu vurgulayarak, şunları dile getirdi:

"Furkan 6 yaşında amcasının oğlu ile güreşe gitmeye başladı ve güreş sporunu çok sevdi. Bu spora devam etmesiyle ben de baba olarak her türlü desteği verdim. Bu duruma kadar geldi, ailesi olarak oğlumuzla gurur duyuyoruz. Biz ailece gurur duyduk ve Türkiye’miz de gurur içinde. Furkan’ın İranlı sporcu ile müsabakasını televizyondan çok iyi izledim. Son bir dakika kalana kadar kalbim yerinden çıkacak gibiydi. İstiklal Marşı'nı yabancı ülkelerde okutması Türkiye için, bir baba için çok onur ve gurur verici bir şeydi."

A.A


Bu haber toplam 878 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA