2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KURALLAR YİNE Mİ DEĞİŞECEK!

KURALLAR YİNE Mİ DEĞİŞECEK!
FILA Yönetim Kurulu Üyesi ve CELA Başkan Yardımcısı Theodoros Hamakos, "Hata yapan hakemlerin farkındayız ve yakın bir zamanda farklı uygulamalara gideceğiz" dedi.
12.08.2014 / 02:33


Hakem hataları ile ilgili DHA'ya açıklamalarda bulunan FILA Yönetim Kurulu Üyesi ve CELA BaÅŸkan Yardımcısı Theodoros Hamakos, "Yapılan tüm hataların farkındayız. Özbekistan'da 5-14 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak Büyük Kadınlar ve Erkekler Dünya GüreÅŸ Åžampiyonası'nda FILA baÅŸkanlık ve delege seçiminde birçok konuyu masaya yatıracağız" dedi."HAKEMLER ARTIK Ä°NGÄ°LÄ°ZCE VE FRANSIZCA BÄ°LMEK ZORUNDA"


Åžampiyonada güreÅŸ hakemleri ile ilgili yeni kararlar alacaklarını ifade eden Hamakos, "Hakem konuları ile ilgili birkaç farklı düÅŸünce var. FILA'ya baÄŸlı maksimum 50 hakemin olacağı profesyonel bir kadro oluÅŸturulacak. DiÄŸer hakemleri de 1. kademe ve 2. kademe olarak iki sınıfa ayırabiliriz. Uzun zamandır hakemlerimizi gözlemliyoruz. Åžampiyonalarda hatalar oluyor, bu doÄŸrudur. Artık hakem seçimi konusunda çok daha dikkatli olacağız. Bu seçtiÄŸimiz hakemler yarınlarımız için hem genç olacak, hem de iki lisan bilmek zorunda olacak. Yeni seçeceÄŸimiz hakemler kesinlikle çok ileri derecede Ä°ngilizce ve Fransızca bilmek zorunda olacak" diye konuÅŸtu."HATA YAPAN HAKEMLER EVÄ°NE DÖNECEK"

Hata yapan hakemlerin kesinlikle evlerine döneceÄŸini belirten Theodoros Hamakos, "Dünya ÅŸampiyonasından sonra uygulamaya koymayı düÅŸündüÄŸümüz yeni kurallarla, belirleyeceÄŸimiz 50 kiÅŸilik en üst hakemlerin artık bariz hata yapma ÅŸansları kalmayacak. FILA BaÅŸkanı Nenad döneminde güreÅŸte deÄŸiÅŸim rüzgarı baÅŸladı. Küçük hatalar olabilir, ama hakemlerin artık iÅŸleri sadece güreÅŸ olacak ve baÅŸka bir iÅŸte çalışmayacak" ifadesini kullandı."GÜREŞİN OLÄ°MPÄ°YATLARDAN ÇIKARILMA ENDÄ°ÅžESÄ°NÄ° HALA TAÅžIYORUZ"

"GüreÅŸ branşının olimpiyatlardan çıkarılma korkusunu hala yaşıyor musunuz" sorusuna ise Hamakos, "EndiÅŸe var, ancak biz güreÅŸ ailesi olarak, baÅŸkanından güreÅŸçisine kadar hepimiz güçlü, dikkatli ve çok iyi çalışmalıyız ki yarın bu endiÅŸeyi taşımayalım" yanıtını verdi."TÜRK ANTRENÖRLER DAHA OTORÄ°TER OLMALI"

Son olarak Türk güreÅŸine deÄŸinen FILA Yönetim Kurulu Üyesi ve CELA BaÅŸkan Yardımcısı Theodoros Hamakos, "Türkiye potansiyel olarak güreÅŸe çok hakim bir ülke. Ancak antrenörler daha güçlü, daha otoriter olmalıdır" dedi.

 

DHA


Bu haber toplam 1000 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA