2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÖKBEL GÜREŞLERİ TAMAMLANDI

GÖKBEL GÜREŞLERİ TAMAMLANDI
Alanya’da düzenlenen 10. Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı Osman Aynur kazandı.
20.08.2014 / 16:53


Alanya’da düzenlenen 10. Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı Osman Aynur kazandı.

Gökbel Yaylası’nda gerçekleştirilen yağlı güreşlerde başpehlivanlık final mücadelesinde Osman Aynur ile Şaban Yılmaz karşılaştı. Yılmaz’ı mağlup eden Aynur başpehlivan oldu.

Başaltı kategorisinde, Durmuş Altın, büyük ortada Dündar Şen, küçük orta büyükte Kadir Tuna, küçük orta küçükte Recep Duygulu, deste büyükte Cengizhan Şimşek, deste ortada Hasancan Güzeller, destek küçükte de Hasan Karpuz birinciliği elde etti.

Güreş ağalığı için 8 kişinin yarıştığı açık artırmayı 350 bin lira ile en yüksek teklifi veren iş adamı Kerim Yılmaz kazandı.

Festivale MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, çeşitli oda ve derneklerin başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalin açılışında konuşan Türel, gelenek, görenek ve yörük kültürünü yaşatmak zorunda olduklarını söyledi.

Gelenek ve göreneklerin milli birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi olduğunu dile getiren Türel, yörük kültürünü sadece Antalya’da değil, uluslararası platformlarda da tanıtmayı düşündüklerini anlattı.

Türel, “Önümüzdeki yıllarda bunun adımlarını atacağız çünkü tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan anlayışımızın en güzel güzel göstergesidir. Burada böyle önemli kültürü yaşatmak için büyük katkı koyan Alanya Belediye Başkanı’na ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.


Etiketler: osman aynur
Bu haber toplam 763 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA