2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AKGÃœL'ÃœN HEDEFÄ° ALTIN!

AKGÃœL'ÃœN HEDEFÄ° ALTIN!
Avrupa Şampiyonu milli güreşçimiz Taha Akgül, eylül ayında Özbekistan’da düzenlenecek dünya şampiyonasında altın madalya kazanıp bu madalyayı abisinin düğününde takı olarak takacağını söyledi.
29.08.2014 / 18:41


Avrupa Åžampiyonu milli güreÅŸçimiz Taha Akgül, eylül ayında Özbekistan’da düzenlenecek dünya ÅŸampiyonasında altın madalya kazanıp bu madalyayı abisinin düÄŸününde takı olarak takacağını söyledi.

2011, 2012 ve 2013 yıllarında Avrupa Åžampiyonu olarak büyük bir baÅŸarının altına imza atan baÅŸarılı güreÅŸçimiz Taha Akgül, 08-14 Eylül 2014 tarihleri arasında Özbekistan’ın baÅŸkenti TaÅŸkent’te yapılacak Dünya GüreÅŸ Åžampiyonası’nda kürsünün ilk sırasında yer alarak ilk dünya ÅŸampiyonluÄŸunu kazanmak istiyor.

Akgül, yaptığı açıklamada, geçen yıl Dünya Åžampiyonası'na ilk kez katıldığını ve bronz madalya kazandığını hatırlatarak, "Avrupa Åžampiyonası'nda yendiÄŸim rakibime yenilerek bronz madalyada kalmıştım. Son Avrupa ÅŸampiyonu olarak Dünya Åžampiyonası'na favori olarak gidiyorum. Yaz ayları genelde benim için ÅŸanssız geçiyor ama umuyorum ki bu kez 'ÅŸeytanın bacağını kıracağım' ve altın madalya kazanacağım" dedi.Avrupa Åžampiyonası'nda yer alan tüm rakiplerinin yanı sıra iddialı olan Ä°ranlı, Özbek, ABD'li sporcuların da ÅŸampiyonada güreÅŸeceÄŸini ifade eden Akgül, "6 tane denk rakibim olacak. Serbest güreÅŸte denk ülke sayısı çok fazla. Son Avrupa ÅŸampiyonu olduÄŸum için tüm rakiplerim beni takip ediyor ve onlarda psikolojik bir baskı oluÅŸuyor. Bunu maçlarda da hissedebiliyoruz. Bu avantajı kullanmak istiyorum. Kariyerimde dünya ve olimpiyat altın madalyaları eksik. Ä°nÅŸallah ikisini de almayı hedefliyorum" diye konuÅŸtu.- Sakatlığı atlattı

Taha Akgül, dirseÄŸindeki sakatlık nedeniyle yaklaşık iki ay süresince güreÅŸten uzak kaldığını ve oluÅŸan yırtık nedeniyle fizik tedavi gördüÄŸünü ve artık saÄŸlığına kavuÅŸtuÄŸu müjdesini verdi.DirseÄŸindeki yırtık ve sinir sıkışmaları nedeniyle parmaklarının uyuÅŸtuÄŸunu anlatan milli güreÅŸçi, "Bu süre içinde sadece koÅŸu antrenmanı yapabildim. SaÄŸlığıma kavuÅŸtuktan sonra Bolu kampında güreÅŸ antrenmanlarına ağırlık verdim. Yaptığım yoÄŸun tempodaki çalışmalarla eski seviyeme ulaÅŸmaya çalışıyorum. ElmadaÄŸ kampıyla beraber formumun zirvesine ulaÅŸarak ÅŸampiyonaya gitmek istiyorum" ÅŸeklinde konuÅŸtu. 

AKGÜL: “Ä°LK ALTIN MADALYAM, ABÄ°ME DÜÄžÜN HEDÄ°YESÄ° OLACAK”

Uluslararası GüreÅŸ Federasyonu (FILA) tarafından serbest stil 125 kiloda dünyanın en iyi güreÅŸçisi seçilen genç pehlivanımız Taha Akgül, son hazırlık kampını Ankara’da gerçekleÅŸtirdiklerini hatırlattı.

Son 3 senenin Avrupa Åžampiyonu olarak dünya ÅŸampiyonasının favorisi olduÄŸunu belirten milli güreÅŸçimiz Akgül, “GeçtiÄŸimiz sene büyükler kategorisinde ilk defa katıldığım dünya ÅŸampiyonasında üçüncü olarak bronz madalya kazanmıştım. Bu sene altın madalya kazanarak Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak istiyorum. Ä°ranlı, Amerikalı, Rus ve Gürcü rakiplerim çok güçlü ama hepsini yenebileceÄŸimi düÅŸünüyorum. Kazanacağım altın madalyayı da yakın süre içerisinde evlenecek olan aÄŸabeyime düÄŸününde takı olarak takacağım.” ÅŸeklinde konuÅŸtu.


Bu haber toplam 897 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA