24 Haziran 2017 Cumartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AKGÜL'ÜN HEDEFİ ALTIN!

AKGÜL'ÜN HEDEFİ ALTIN!
Avrupa Şampiyonu milli güreşçimiz Taha Akgül, eylül ayında Özbekistan’da düzenlenecek dünya şampiyonasında altın madalya kazanıp bu madalyayı abisinin düğününde takı olarak takacağını söyledi.
29.08.2014 / 18:41


Avrupa Şampiyonu milli güreşçimiz Taha Akgül, eylül ayında Özbekistan’da düzenlenecek dünya şampiyonasında altın madalya kazanıp bu madalyayı abisinin düğününde takı olarak takacağını söyledi.

2011, 2012 ve 2013 yıllarında Avrupa Şampiyonu olarak büyük bir başarının altına imza atan başarılı güreşçimiz Taha Akgül, 08-14 Eylül 2014 tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası’nda kürsünün ilk sırasında yer alarak ilk dünya şampiyonluğunu kazanmak istiyor.

Akgül, yaptığı açıklamada, geçen yıl Dünya Şampiyonası'na ilk kez katıldığını ve bronz madalya kazandığını hatırlatarak, "Avrupa Şampiyonası'nda yendiğim rakibime yenilerek bronz madalyada kalmıştım. Son Avrupa şampiyonu olarak Dünya Şampiyonası'na favori olarak gidiyorum. Yaz ayları genelde benim için şanssız geçiyor ama umuyorum ki bu kez 'şeytanın bacağını kıracağım' ve altın madalya kazanacağım" dedi.Avrupa Şampiyonası'nda yer alan tüm rakiplerinin yanı sıra iddialı olan İranlı, Özbek, ABD'li sporcuların da şampiyonada güreşeceğini ifade eden Akgül, "6 tane denk rakibim olacak. Serbest güreşte denk ülke sayısı çok fazla. Son Avrupa şampiyonu olduğum için tüm rakiplerim beni takip ediyor ve onlarda psikolojik bir baskı oluşuyor. Bunu maçlarda da hissedebiliyoruz. Bu avantajı kullanmak istiyorum. Kariyerimde dünya ve olimpiyat altın madalyaları eksik. İnşallah ikisini de almayı hedefliyorum" diye konuştu.- Sakatlığı atlattı

Taha Akgül, dirseğindeki sakatlık nedeniyle yaklaşık iki ay süresince güreşten uzak kaldığını ve oluşan yırtık nedeniyle fizik tedavi gördüğünü ve artık sağlığına kavuştuğu müjdesini verdi.Dirseğindeki yırtık ve sinir sıkışmaları nedeniyle parmaklarının uyuştuğunu anlatan milli güreşçi, "Bu süre içinde sadece koşu antrenmanı yapabildim. Sağlığıma kavuştuktan sonra Bolu kampında güreş antrenmanlarına ağırlık verdim. Yaptığım yoğun tempodaki çalışmalarla eski seviyeme ulaşmaya çalışıyorum. Elmadağ kampıyla beraber formumun zirvesine ulaşarak şampiyonaya gitmek istiyorum" şeklinde konuştu. 

AKGÜL: “İLK ALTIN MADALYAM, ABİME DÜĞÜN HEDİYESİ OLACAK”

Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) tarafından serbest stil 125 kiloda dünyanın en iyi güreşçisi seçilen genç pehlivanımız Taha Akgül, son hazırlık kampını Ankara’da gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Son 3 senenin Avrupa Şampiyonu olarak dünya şampiyonasının favorisi olduğunu belirten milli güreşçimiz Akgül, “Geçtiğimiz sene büyükler kategorisinde ilk defa katıldığım dünya şampiyonasında üçüncü olarak bronz madalya kazanmıştım. Bu sene altın madalya kazanarak Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak istiyorum. İranlı, Amerikalı, Rus ve Gürcü rakiplerim çok güçlü ama hepsini yenebileceğimi düşünüyorum. Kazanacağım altın madalyayı da yakın süre içerisinde evlenecek olan ağabeyime düğününde takı olarak takacağım.” şeklinde konuştu.


Bu haber toplam 860 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA