23 Temmuz 2017 Pazar
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MİNİK DEV !

MİNİK DEV !
138 santim boyundaki güreşçisi Adem Burak Uzun, henüz 13 yaşında olmasına rağmen iki kere Türkiye Şampiyonluğu ve uluslararası arenada çok sayıda madalya elde etti.
03.10.2014 / 16:19


İstanbul Sancaktepe Olimpiyat Spor Kulübü’nün 138 santim boyundaki güreşçisi Adem Burak Uzun, henüz 13 yaşında olmasına rağmen iki kere Türkiye Şampiyonluğu ve uluslararası arenada çok sayıda madalya elde etti.

2011 yılında, güreş yapan abisini izlemek için spor salonuna giden ve o günden itibaren Ata sporumuz güreşe gönül veren Adem Burak Uzun, gelecek yıllarda milli takım mayosu giyerek büyük işlerin altına imza atmak istiyor.

13 YAŞINDA, 60’TAN FAZLA MADALYA…

Serbest stilde mücadele eden minik güreşçi Uzun, 2001 yılında doğduğunu hatırlatarak iki kere Türkiye Şampiyonu olduğunu ve altmıştan fazla madalya kazandığını söyledi. 32 kilo olduğu için beline kum torbası bağlayarak tartıya çıktığını ve müsabakalarda 39 kiloda mücadele etmeye hak kazandığını dile getiren Adem Burak Uzun, “Minderde karşıma çıkan rakiplerimin tümü, bana göre daha uzun ve daha kalıplı. Bu durum, ilk başta benim için dezavantaj gibi gözüküyor ama söz konusu güreş olduğunda rakiplerimin tümünü mağlup edebiliyorum. Bu işin yürek işi olduğunu, beni takip eden herkese ispatladım.” ifadelerini kullandı.

UZUN: “LAKABIM ‘KUZEYİN OĞLU’, İDOLÜM HAMZA YERLİKAYA”

17 yaşında büyükler kategorisinde dünya şampiyonu olarak “Asrın Güreşçisi” unvanını alan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’yı örnek aldığını vurgulayan minik pehlivan Adem Burak, onun ki gibi bir spor kariyerine sahip olmak istediğini belirterek şunları söyledi:

“Rize’de doğdum ve Karadenizli olduğum için arkadaşlarım bana “Kuzey’in Oğlu” lakabını taktı. Asrın Güreşçisi Hamza Yerlikaya gibi ben de küçük yaşlarda büyük başarılar yakalamak istiyorum. Antrenörüm Harun Doğan ile birlikte aralıksız bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah, 2020 ve 2024 Olimpiyatları’na damga vurarak ülkeme altın madalya kazandırmak istiyorum.”


Etiketler:
Bu haber toplam 1247 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA