20 Ağustos 2017 Pazar
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ERDAL BAL: MERSÄ°NE BÃœYÃœK TAKIM YAKIÅžIR

ERDAL BAL:  MERSÄ°NE BÃœYÃœK TAKIM YAKIÅžIR
Bal: Bizim ricamız, Mersin'in adına yakışır bir yarışmacı takım kurulması ve dışarıya transfere son verilmesidir. Böyle bir adım atıldığı takdirde eminim ki Mersin'den gerçekleşen sporcu göçünü engellemiş olacağız.
12.10.2014 / 21:35


Mersin GüreÅŸ EÄŸitim Merkezi BaÅŸantrenörü Erdal Bal, Türkiye'deki güreÅŸ eÄŸitim merkezlerinin, güreÅŸ sporunun alt yapısını saÄŸlayan yegane kurumlar olduÄŸunu söyledi.

Bu merkezlerden çok sayıda baÅŸarılı sporcu yetiÅŸtiÄŸini vurgulayan Bal, "Biz, sıfır denilecek seviyedeki çocukları eÄŸitim merkezimize alıp, belirli noktaya getiriyoruz" dedi.

YetiÅŸtirdikleri sporcuların derece almaya baÅŸladığında farklı kentlere gitmek zorunda kaldığına dikkati çeken Bal, "Türkiye ÅŸampiyonalarında baÅŸarı gösteren güreÅŸçilerimiz tanınıyor. Kentimizin yüksek bütçeli bir takımı olmadığı için önemli kulüpler bunları elimizden alıyor" diye konuÅŸtu.

Bal, baÅŸka kulüplere giden sporcuların baÅŸarılarıyla gurur duyduklarını ancak onların Mersin adına yarışmalarını istediklerini dile getirerek, ÅŸöyle devam etti:

"Altyapıdan çok iyi sporcular yetiÅŸiyor ancak elimizde tutamıyoruz. Bizim ricamız, Mersin'in adına yakışır bir yarışmacı takım kurulması ve dışarıya transfere son verilmesidir. Böyle bir adım atıldığı takdirde eminim ki Mersin'den gerçekleÅŸen sporcu göçünü engellemiÅŸ olacağız. Mersin'in öz çocuklarının bu kent için yarışmasını istiyoruz."

Bal, kentte bu seviyede bir kulüp kurulması halinde geçmiÅŸte farklı takımlara transfer olan güreÅŸçilerin de memleketlerine döneceÄŸini belirterek, bu noktada özellikle Mersin BüyükÅŸehir Belediyesi'ne önemli görev düÅŸtüÄŸünü söyledi.

Birçok kentte BüyükÅŸehir Belediyesi adıyla çok sayıda kulübün yüksek bütçelerle mücadele ettiÄŸini vurgulayan Bal, "Mersin, güreÅŸ için ideal bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli, Mersin'in adını duyurmak için iyi deÄŸerlendirmemiz lazım" dedi.


Etiketler:
Bu haber toplam 985 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA