24 Haziran 2017 Cumartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ERDAL BAL: MERSİNE BÜYÜK TAKIM YAKIŞIR

ERDAL BAL:  MERSİNE BÜYÜK TAKIM YAKIŞIR
Bal: Bizim ricamız, Mersin'in adına yakışır bir yarışmacı takım kurulması ve dışarıya transfere son verilmesidir. Böyle bir adım atıldığı takdirde eminim ki Mersin'den gerçekleşen sporcu göçünü engellemiş olacağız.
12.10.2014 / 21:35


Mersin Güreş Eğitim Merkezi Başantrenörü Erdal Bal, Türkiye'deki güreş eğitim merkezlerinin, güreş sporunun alt yapısını sağlayan yegane kurumlar olduğunu söyledi.

Bu merkezlerden çok sayıda başarılı sporcu yetiştiğini vurgulayan Bal, "Biz, sıfır denilecek seviyedeki çocukları eğitim merkezimize alıp, belirli noktaya getiriyoruz" dedi.

Yetiştirdikleri sporcuların derece almaya başladığında farklı kentlere gitmek zorunda kaldığına dikkati çeken Bal, "Türkiye şampiyonalarında başarı gösteren güreşçilerimiz tanınıyor. Kentimizin yüksek bütçeli bir takımı olmadığı için önemli kulüpler bunları elimizden alıyor" diye konuştu.

Bal, başka kulüplere giden sporcuların başarılarıyla gurur duyduklarını ancak onların Mersin adına yarışmalarını istediklerini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Altyapıdan çok iyi sporcular yetişiyor ancak elimizde tutamıyoruz. Bizim ricamız, Mersin'in adına yakışır bir yarışmacı takım kurulması ve dışarıya transfere son verilmesidir. Böyle bir adım atıldığı takdirde eminim ki Mersin'den gerçekleşen sporcu göçünü engellemiş olacağız. Mersin'in öz çocuklarının bu kent için yarışmasını istiyoruz."

Bal, kentte bu seviyede bir kulüp kurulması halinde geçmişte farklı takımlara transfer olan güreşçilerin de memleketlerine döneceğini belirterek, bu noktada özellikle Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne önemli görev düştüğünü söyledi.

Birçok kentte Büyükşehir Belediyesi adıyla çok sayıda kulübün yüksek bütçelerle mücadele ettiğini vurgulayan Bal, "Mersin, güreş için ideal bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli, Mersin'in adını duyurmak için iyi değerlendirmemiz lazım" dedi.


Etiketler:
Bu haber toplam 931 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA