24 Haziran 2017 Cumartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DİYARBAKIR'A MÜJDELİ HABER

DİYARBAKIR'A MÜJDELİ HABER
Hamza Yerlikaya, Diyarbakır'daki IŞİD bahanesiyle izinsiz gösteriler nedeniyle Tokat'a alınan güreş müsabakalarına ilişkin "İlk önemli faaliyetimizi Diyarbakır'a götüreceğiz" dedi.
24.10.2014 / 18:10


Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Diyarbakır'daki IŞİD bahanesiyle izinsiz gösteriler nedeniyle Tokat'a alınan güreş müsabakalarına ilişkin "İlk önemli faaliyetimizi Diyarbakır'a götüreceğiz" dedi.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar'ı ziyaret eden Yerlikaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Güreş Federasyonu tarafından kurulan Serbest ve Grekoromen Stil Süper 1. Lig’in final müsabakalarının hafta sonu Tokat’ta yapılacağını söyledi.İki gün boyunca müsabakaların devam edeceğini belirten Yerlikaya, "Güreş uzun vadede projeler yapan, kararlar alan, kurumsallaşmaya doğru giden bir camia. Final müsabakalarını Tokat'a verdik. Tokat, güreşin beşiği, pehlivanlar diyarı. Emeği geçen valimize, müdürüme ve herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.Bir gazetecinin güreş müsabakalarının Diyarbakır'dan Tokat'a alındığını hatırlatması üzerine Yerlikaya, şöyle devam etti:"Bizim planımız müsabakaları Diyarbakır'da yapmaktı. Malum son olaylardan dolayı Tokat'a aldık. Bu Diyarbakır'daki organizasyon kararımızın bittiği, bundan sonra yapmayacağımız anlamına gelmez. İlk önemli faaliyetimizi Diyarbakır'a götüreceğiz. Güneydoğu'daki güreş heyecanını tekrar canlandıracağız. Güreşi her yerde yapmayı sürdüreceğiz. Bu konuda kararlılığımız devam ediyor. En kısa zamanda faaliyetimiz oraya vereceğiz."Yerlikaya, ziyaretin ardından müsabakaların yapılacağı Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda da inceleme yaptı._____________________İlk hafta müsabakalarından itibaren heyecan dolu maçlara sahne olan ve güreş severlerin ilgiyle takip ettiği Süper 1. Güreş Ligi'nde şampiyon takımlar bu hafta sonu belli olacak.

Rıza Kayaalp, Taha Akgül ve Selçuk Çebi gibi dünya şampiyonu güreşçilerin de sahne alacağı final mücadelelerinde grekoromen stilde, Başkent Ankara ASKİ Spor Kulübü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Kasımpaşa Spor Kulübü ve Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü şampiyonluk için mindere çıkacaklar. Serbest stilde ise Kahramanmaraş Belediyesi Spor Kulübü, Başkent Ankara Tedaş Spor Kulübü, Başkent Ankara ASKİ Spor Kulübü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, şampiyonluk ipini göğüsleyen takım olabilmek için boy gösterecekler. Erzurum İl Özel İdaresi Spor Kulübü ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları da, önümüzdeki yıl yine süper ligde mücadele edebilmek için ter dökecekler.

25 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 10:00'da Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda başlayacak final mücadelelerinde güreşecek sporculara başarılar dileyen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, adalet eden takımların şampiyon olacağına inandığını dedi.AA

 


Etiketler:
Bu haber toplam 712 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA