20 Ağustos 2017 Pazar
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DÄ°YARBAKIR'A MÃœJDELÄ° HABER

DÄ°YARBAKIR'A MÃœJDELÄ° HABER
Hamza Yerlikaya, Diyarbakır'daki IŞİD bahanesiyle izinsiz gösteriler nedeniyle Tokat'a alınan güreş müsabakalarına ilişkin "İlk önemli faaliyetimizi Diyarbakır'a götüreceğiz" dedi.
24.10.2014 / 18:10


Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, Diyarbakır'daki IŞİD bahanesiyle izinsiz gösteriler nedeniyle Tokat'a alınan güreÅŸ müsabakalarına iliÅŸkin "Ä°lk önemli faaliyetimizi Diyarbakır'a götüreceÄŸiz" dedi.Gençlik Hizmetleri ve Spor Ä°l Müdürü Cemil ÇaÄŸlar'ı ziyaret eden Yerlikaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, GüreÅŸ Federasyonu tarafından kurulan Serbest ve Grekoromen Stil Süper 1. Lig’in final müsabakalarının hafta sonu Tokat’ta yapılacağını söyledi.Ä°ki gün boyunca müsabakaların devam edeceÄŸini belirten Yerlikaya, "GüreÅŸ uzun vadede projeler yapan, kararlar alan, kurumsallaÅŸmaya doÄŸru giden bir camia. Final müsabakalarını Tokat'a verdik. Tokat, güreÅŸin beÅŸiÄŸi, pehlivanlar diyarı. EmeÄŸi geçen valimize, müdürüme ve herkese teÅŸekkür ediyorum" diye konuÅŸtu.Bir gazetecinin güreÅŸ müsabakalarının Diyarbakır'dan Tokat'a alındığını hatırlatması üzerine Yerlikaya, ÅŸöyle devam etti:"Bizim planımız müsabakaları Diyarbakır'da yapmaktı. Malum son olaylardan dolayı Tokat'a aldık. Bu Diyarbakır'daki organizasyon kararımızın bittiÄŸi, bundan sonra yapmayacağımız anlamına gelmez. Ä°lk önemli faaliyetimizi Diyarbakır'a götüreceÄŸiz. GüneydoÄŸu'daki güreÅŸ heyecanını tekrar canlandıracağız. GüreÅŸi her yerde yapmayı sürdüreceÄŸiz. Bu konuda kararlılığımız devam ediyor. En kısa zamanda faaliyetimiz oraya vereceÄŸiz."Yerlikaya, ziyaretin ardından müsabakaların yapılacağı Hüseyin AkbaÅŸ Spor Salonu'nda da inceleme yaptı._____________________Ä°lk hafta müsabakalarından itibaren heyecan dolu maçlara sahne olan ve güreÅŸ severlerin ilgiyle takip ettiÄŸi Süper 1. GüreÅŸ Ligi'nde ÅŸampiyon takımlar bu hafta sonu belli olacak.

Rıza Kayaalp, Taha Akgül ve Selçuk Çebi gibi dünya ÅŸampiyonu güreÅŸçilerin de sahne alacağı final mücadelelerinde grekoromen stilde, BaÅŸkent Ankara ASKÄ° Spor Kulübü, Ä°stanbul BüyükÅŸehir Belediyesi Spor Kulübü, KasımpaÅŸa Spor Kulübü ve Konya BüyükÅŸehir Belediyesi Spor Kulübü ÅŸampiyonluk için mindere çıkacaklar. Serbest stilde ise KahramanmaraÅŸ Belediyesi Spor Kulübü, BaÅŸkent Ankara TedaÅŸ Spor Kulübü, BaÅŸkent Ankara ASKÄ° Spor Kulübü ve Ä°stanbul BüyükÅŸehir Belediyesi Spor Kulübü, ÅŸampiyonluk ipini göÄŸüsleyen takım olabilmek için boy gösterecekler. Erzurum Ä°l Özel Ä°daresi Spor Kulübü ile Kocaeli BüyükÅŸehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları da, önümüzdeki yıl yine süper ligde mücadele edebilmek için ter dökecekler.

25 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 10:00'da Hüseyin AkbaÅŸ Spor Salonu'nda baÅŸlayacak final mücadelelerinde güreÅŸecek sporculara baÅŸarılar dileyen Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, adalet eden takımların ÅŸampiyon olacağına inandığını dedi.AA

 


Etiketler:
Bu haber toplam 753 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA