2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EN AĞIR CEZAYI VERECEĞİZ!

EN AĞIR CEZAYI VERECEĞİZ!
Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, milli güreşçi Şamil Erdoğan'nın dopingli çıkmasıyla ilgili "En ağır şekilde cezayı vereceğiz, hiç bir şekilde kurtuluş şansı yok" dedi.
25.10.2014 / 22:08


Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Serbest Güreş Milli Takımı sporcusu Şamil Erdoğan'ın A numunesinin ardından B numunesinin de dopingli çıkmasıyla ilgili olarak, "En ağır şekilde cezayı vereceğiz, hiç bir şekilde kurtuluş şansı yok, cezanın en ağırını vereceğiz, yolumuza devam edeceğiz ve bu yola başvuran arkadaşlarımızı kendi içimizden temizleyeceğiz" dedi.Yerlikaya, spor salonunda bir gazetecinin 'Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda 97 kiloda bronz madalya kazanan Serbest Güreş Milli Takımı sporcusu Şamil Erdoğan'ın A numunesinin ardından B numunesinin dopingli çıkmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? sorunu, şöyle cevapladı:"A numunesinden sonra B numunesine de itiraz ettik. Dün Şamil Erdoğan'ın numune sonucu geldi, o da pozitif çıktı. Biz sadece uluslararası alanda değil ulusalda da mücadele eden bütün sporcularımızı bu konuda kontrol altına alıp detaylı şekilde inceleme yapıyoruz. Malumunuz geçen seneye oranla bu sene doping oranlarımız yüzde 95 düştü. Geçen sene de bu tür ortamları yaşamıştık. Federasyon olarak bu doping konusunda ısrarlı bir şekilde, kararlı bir şekilde yola devam ediyoruz. Böyle olmasını istemezdik. Ama bazı nedenleri de var. Biz arkadaşımızı iyi niyetli bir şekilde ülkemizde mücadele ortamına kattık. Ama iyi niyetimiz kötü kullanıldı. Bizim disiplinimize, kararlılığımıza, duruşumuza ayak uyduramadı. En ağır şekilde cezayı vereceğiz, hiç bir şekilde kurtuluş şansı yok, cezanın en ağırını vereceğiz, yolumuza devam edeceğiz ve bu yola başvuran arkadaşlarımızı kendi içimizden temizleyeceğiz. Affetmeyeceğiz, acımayacağız. Biz kendi içimizde temizlik yapıyoruz. Hem de arkadaş kendi kredisini kötü kullandı."

DİSİPLİN KURULUNUN BAŞINDA OLACAĞIM

'Şamil Erdoğan güreşten men edilecek mi' şeklindeki soruyu Yerlikaya, "Nasıl bir sonuç çıkacağını şu anda söylemem doğru değil. WADA'nın belirlemiş olduğu kurallar açık. Hangi şartlarda ne çıkarsa cezaları, yaptırımı belirlemiş. Disiplin kurulu toplanacak, ben bizzat eşlik edeceğim. Ceza neyse en ağırlaştırılmışı da neyse bu konuda asla tavizimiz yok. Taviz göstermemiz mümkün değil. Biz şartların en güzelini verdik olimpiyatlarda altın madalya ortamını açtık. Elinin tersiyle kimsenin itmeye hakkı yok. Kimse de bu imajı zedeleme hakkına sahip değil" şeklinde cevapladı.

 
Bu haber toplam 1354 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA