2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

OLTU'DAN SALTOYA

OLTU'DAN SALTOYA
Milli güreşçi Yakup Gör, Oltu taşından tespih yaparak başlayan hayatını Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak zirveye taşıyacağını söyledi.
05.11.2014 / 13:42


Eylül ayında Özbekistan’da gerçekleÅŸtirilen dünya ÅŸampiyonasında gümüÅŸ madalya kazanan milli güreÅŸçi Yakup Gör, oltu taşından tespih yaparak baÅŸlayan hayatını Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak zirveye taşıyacağını söyledi.

Büyükler kategorisinde ikinci kez katıldığı dünya ÅŸampiyonasında elde ettiÄŸi ikinciliÄŸin de büyük bir baÅŸarı olduÄŸunu belirten dünya ikincisi milli güreÅŸçi Yakup Gör, bundan sonraki yıllarda mücadele edeceÄŸi Avrupa ve dünya ÅŸampiyonalarında altın madalya kazanacağını dile getirdi.GÖR: “OLTU TAÅžINI DEĞİL, RAKÄ°PLERÄ°MÄ° Ä°PE DÄ°ZÄ°YORUM”Çocukluk hayatının Erzurum’da geçtiÄŸini ve babasının oltu taşından tespih yaparak kendilerine baktığını söyleyen Yakup Gör, “Ben de babamın yaptığı tespihleri pazarda satıyordum ve geçimimizi bu ÅŸekilde saÄŸlıyorduk. Küçükken oltu taÅŸlarını ipe diziyordum, ÅŸimdi ise rakiplerimi dize getiriyorum. 5 yaşında iken tespih yapmaya baÅŸladım ama güreÅŸe daha fazla yeteneÄŸim olduÄŸunu görünce o iÅŸi bıraktım. Bizim ailemizde sürekli güreÅŸ konuÅŸulurdu ve bu ilgi beni güreÅŸe sevk etti.” ifadelerini kullandı.2015 yılının eylül ayında Amerika’nın Las Vegas kentinde düzenlenecek dünya ÅŸampiyonasının olimpiyatlar için kalifikasyon niteliÄŸi taşıdığını hatırlatan Gör, burada kota alarak 2016 Rio Olimpiyatları’nda Türk bayrağını dalgalandırmak istediÄŸini belirtti. ajans haber merkezi


Etiketler:
Bu haber toplam 815 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA