2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

OLTU'DAN SALTOYA

OLTU'DAN SALTOYA
Milli güreşçi Yakup Gör, Oltu taşından tespih yaparak başlayan hayatını Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak zirveye taşıyacağını söyledi.
05.11.2014 / 13:42


Eylül ayında Özbekistan’da gerçekleştirilen dünya şampiyonasında gümüş madalya kazanan milli güreşçi Yakup Gör, oltu taşından tespih yaparak başlayan hayatını Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak zirveye taşıyacağını söyledi.

Büyükler kategorisinde ikinci kez katıldığı dünya şampiyonasında elde ettiği ikinciliğin de büyük bir başarı olduğunu belirten dünya ikincisi milli güreşçi Yakup Gör, bundan sonraki yıllarda mücadele edeceği Avrupa ve dünya şampiyonalarında altın madalya kazanacağını dile getirdi.GÖR: “OLTU TAŞINI DEĞİL, RAKİPLERİMİ İPE DİZİYORUM”Çocukluk hayatının Erzurum’da geçtiğini ve babasının oltu taşından tespih yaparak kendilerine baktığını söyleyen Yakup Gör, “Ben de babamın yaptığı tespihleri pazarda satıyordum ve geçimimizi bu şekilde sağlıyorduk. Küçükken oltu taşlarını ipe diziyordum, şimdi ise rakiplerimi dize getiriyorum. 5 yaşında iken tespih yapmaya başladım ama güreşe daha fazla yeteneğim olduğunu görünce o işi bıraktım. Bizim ailemizde sürekli güreş konuşulurdu ve bu ilgi beni güreşe sevk etti.” ifadelerini kullandı.2015 yılının eylül ayında Amerika’nın Las Vegas kentinde düzenlenecek dünya şampiyonasının olimpiyatlar için kalifikasyon niteliği taşıdığını hatırlatan Gör, burada kota alarak 2016 Rio Olimpiyatları’nda Türk bayrağını dalgalandırmak istediğini belirtti. ajans haber merkezi


Etiketler:
Bu haber toplam 773 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA