2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İSTANBUL'DA ÖDÜL GECESİ

İSTANBUL'DA ÖDÜL GECESİ
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞAKŞEHİR GÜREŞ ALTYAPISINDA EĞİTİM GÖREN GÜREŞÇİLERİN VE AİLELERİNİN TANIŞMASI AMACIYLA BAŞAKŞEHİR GÜREŞ DERNEĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ TANITIM VE ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.
05.11.2014 / 15:56


Ä°stanbul BüyükÅŸehir Belediyesi BaÅŸakÅŸehir GüreÅŸ altyapısında eÄŸitim gören güreÅŸçilerin ve ailelerinin tanışması amacıyla BaÅŸakÅŸehir GüreÅŸ DerneÄŸi’nin düzenlediÄŸi tanıtım ve ödül töreni gerçekleÅŸti.

BaÅŸakÅŸehir GüreÅŸ DerneÄŸi BaÅŸkanı Fatih Mehmet Yıldırım, “BaÅŸakÅŸehir GüreÅŸ DerneÄŸi’nin kuruluÅŸ amacı güreÅŸ hocalarımızla ve ailelerle birlik ve beraberlik içinde eÄŸitim gören çocuklarımızın her türlü sıkıntılarına yardımcı olmak, vatanına, milletine baÄŸlı, boÅŸ zamanlarını kafe köÅŸelerinde geçirmeyen, eÄŸitimli, ahlaklı birer sporcu yetiÅŸtirmektir” dedi.

"ÖRNEK Ä°NSAN OLMALARINI ARZU EDÄ°YORUZ"

Yıldırım, çocukların topluma örnek birer insan olmalarını arzu ettiklerini vurgulayarak, "Burada bizimle birlikte olan, bize destek olan herkese çok teÅŸekkür ediyoruz. Sizler bu çocuklara sahip çıktığınız sürece bu baÅŸarılar her alanda artarak devam edecektir. Özellikle bu çalışmalarda çocukların her zaman büyük özveri ile yanlarında olan hocaları Cemal Bakır, M.Fatih Bakır ve Sadin Bakır’a, BaÅŸakÅŸehir Belediyesi’ne, Ä°stanbul BüyükÅŸehir Belediyesi Spor Kulübü’ne ve Federasyon BaÅŸkanı hamza yerlikaya’ya katılımlarından ve desteklerinden dolayı çok teÅŸekkür ederim" ifadelerini kullandı.

MERHUM MUHÄ°TTÄ°N YEŞİLÇÄ°ÇEK SLAYTI VE MEKTUP SOLANDA HERKESÄ° AÄžLATTI

Törende, yakın bir zamanda ani bir kalp krizi sonucu hayatını kaybeden BaÅŸakÅŸehir GüreÅŸ DerneÄŸi BaÅŸkanı Muhittin YeÅŸilçiçek anısına hazırlanan slayt gösterisi yapıldı. Üniversite sınavlarında olduÄŸu için programa katılamayan güreÅŸçilerden Hasan Basri Yıldırım’ın Muhittin Beye yazmış olduÄŸu, “Amcama mektup” sunucu Nur Haktan tarafından seslendirilirken, solanda bulunan herkesi göz yaşına boÄŸdu. Daha sonra dernek faaliyetleri ve güreÅŸçilerin katıldıkları turnuvalardan hazırlanan slayt gösterileri beÄŸeniyle izlendi. Dernek yönetiminde görev alan yöneticiler sahneye çaÄŸrılarak izleyicilere kendilerini tek tek tanıttı.

DÄ°KBAÅž: “SPORUN VE SPORCUNUN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

BaÅŸakÅŸehir Belediye BaÅŸkan Yardımcısı Haluk DikbaÅŸ, yaptığı konuÅŸmada, “Merhum Muhittin YeÅŸilçiçek beyin nasıl bir özveri ile çalıştığına ben bizzat ÅŸahit oldum. Allah’tan kendisine rahmet diliyorum” dedi.

Haluk DikbaÅŸ, BaÅŸakÅŸehir’de yeni spor alanları yapmaya baÅŸladıklarını, proje kapsamında spor kompleksi, futbol sahaları, yürüÅŸ yolu yapacaklarını, BaÅŸakÅŸehir GüreÅŸ DerneÄŸi BaÅŸkanı Fatih Mehmet Yıldırım’ın da talebi olan bir güreÅŸ salonunu da bu proje kapsamına almayı düÅŸündüklerini, BaÅŸakÅŸehir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını vurgularken, GüreÅŸ DerneÄŸi’nin çalışmalarına her zaman destek olacaklarına söz verdi.

PAKSOY: “ALTYAPIYA ÇOK ÖNEM VERÄ°YORUZ”

Ä°stanbul BüyükÅŸehir Belediye Spor Kulübü GüreÅŸ Åžubesi BaÅŸkanı Ä°zzet Paksoy da, “BaÅŸakÅŸehir altyapısının bu kadar baÅŸarılı olmasında bu aile desteÄŸinin varlığı yatıyor. Sizler destek oldukça bu baÅŸarılar artarak devam edecektir” dedi.

Paksoy ayrıca, altyapıya önem verdiklerini ve KayaÅŸehir’de de serbest stilde bir altyapı açmayı düÅŸündüklerini söyledi.

YERLÄ°KAYA: “YÖNETÄ°M VE TÜM KURUMLARIN GÜREÅžE SAHÄ°P ÇIKMASI BAÅžARININ BÄ°RÄ°NCÄ° ÅžARTI”

Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya ise törende yaptığı konuÅŸmada, göreve geldiÄŸinden bugüne kadar güreÅŸteki sıkıntıları çözmeye çalıştıklarını ifade etti. Yerlikaya, Türkiye GüreÅŸ Federasyonu olarak bütün sporcuların vatanına, milletine baÄŸlı, ahlaklı bir birey olmaları için çalıştıkları söyledi. Yerlikaya, Muhittin YeÅŸilçiçek’ten övgü ile bahsederken, mevcut yönetim ve tüm kurumların güreÅŸe sahip çıkmasının baÅŸarının birinci ÅŸartı olduÄŸunu dile getirdi.

Yerlikaya, “Sporcu ailesi olmak kolay deÄŸildir, sadece antrenmanla deÄŸil antrenman sonrası yediklerine içtiklerine dikkat etmeli, gerekli beslenmeleri noktasında azami gayret göstermeli” dedi.

BaÅŸakÅŸehir GüreÅŸ DerneÄŸi’nin düzenlediÄŸi, Ä°stanbul BüyükÅŸehir Belediyesi BaÅŸakÅŸehir GüreÅŸ altyapısında eÄŸitim gören güreÅŸçilerin, 2014 yılında Türkiye, Avrupa ve Dünya Åžampiyonaları’nda madalya kazanan güreÅŸçilerin ödüllendirildiÄŸi törene, Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, BaÅŸakÅŸehir Belediye BaÅŸkan Yardımcısı Haluk DikbaÅŸ, BaÅŸakÅŸehir Ä°lçe Müftüsü Remzi Pehlivan, Ä°lçe Milli EÄŸitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Ä°stanbul BüyükÅŸehir Belediyesi Spor Kulübü GüreÅŸ Åžube BaÅŸkanı Ä°zzet Paksoy, GüreÅŸ Federasyonu Genel Sekreteri Yusuf Açıkalın, GüreÅŸ Milli Takımı Koordinatörü Ata KarataÅŸ, milli takım antrenörleri, dernek yönetim kurulu üyeleri, sporcular ve ailelerinin katılımlarıyla BaÅŸakÅŸehir M.Emin Saraç Kültür Merkezinde yapıldı.

2014 yılında Türkiye, Avrupa ve Dünya Åžampiyonaları’nda dereceye girerek madalya alan sporcular tam altın, çeyrek altın, sertifika ve Kitap ile ödüllendirdi. Ödülleri davete katılan yöneticiler verdi. 2014 yılında sporcuların yaptıkları dereceler ise ÅŸöyle:

2014 yılı Türkiye 3.’sü, 2014 yılı Yıldızlar Uluslar arası Zafer Turnuvası ve 3.’sü, 2014 yılı Yıldızlar Uluslararası Sırbistan Turnuvası ve 3.’sü, 2014 yılı Yıldızlar Dünya 3.’sü: DoÄŸukan Kuru

2014 yılı Türkiye Åžampiyonu, Uluslararası Cumhuriyet Turnuvası 2.’si, Azerbeycan ve Sırbistan Uluslararası Turnuva 3.’sü: Enes Bilal YeÅŸilçiçek

2014 Gençler Türkiye Bölge 2.’si ve Türkiye Åžampiyonası 5.’si: Hasan Basri Yıldırım

2014 Minikler Türkiye Åžampiyonu: Burak Dursun Akkoç

2014 Minikler Türkiye Åžampiyonu: UÄŸur ErdoÄŸan

2014 Gençler Türkiye 2.’si: Muhammed RaÅŸit Dalkıran

2014 Yıldızlar Türkiye 2.’si: Tayfun Åženyürek

2014 Minikler Türkiye 2.’si: Muhammed Furkan Dursun

2014 Minikler Türkiye 2.’si: Mustafa Safa Yıldırım

2014 Minikler Türkiye 2.’si: Cafer Özkan Çolak

2014 Yıldızlar Türkiye 3.’sü: Burak Tuncel

2014 Minikler Türkiye 3.’sü: Hamza Bakır

2014 Minikler Türkiye 3.’sü: Ahmet Ocakçı


Bu haber toplam 917 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA