2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇORUMLU GÜREŞÇİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

ÇORUMLU GÜREŞÇİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Çorum Belediye Başkanı Külcü, ulusal ve uluslararası müsabakalarda madalya kazanan Belediyespor Güreş Takımı sporcuları Fatih Erdin ve Yalçın Sözen'i Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi
20.11.2014 / 22:40


Çorum Belediye BaÅŸkanı Muzaffer Külcü, ulusal ve uluslararası müsabakalarda madalya kazanan Belediyespor GüreÅŸ Takımı sporcuları Fatih Erdin ve Yalçın Sözen'i Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.

Turgut Özal Ä°ÅŸ Merkezi'ndeki Çorum Belediyespor'a ait toplantı salonunda gerçekleÅŸtirilen törene, Külcü'nün yanı sıra Belediyespor Kulübü BaÅŸkanı ve Belediye BaÅŸkan Yardımcısı Zeki Gül, GüreÅŸ Ä°l Temsilcisi ve Belediyespor GüreÅŸ Takımı Koordinatörü Hüseyin Teke ile sporcular Fatih Erdin ve Yalçın Sözen katıldı.

Burada konuÅŸan BaÅŸkan Külcü, geride kalan 5 yıl içerisinde güreÅŸ sporuna büyük önem verdiklerini söyledi.

Kentin tek eÄŸitim merkezi olan Adil Candemir GüreÅŸ EÄŸitim Merkezi'nden yetiÅŸen sporcuların, baÅŸka kulüp olmadığı için 18-19 yaşından sonra ÅŸehir dışındaki kulüplere gittiklerini ifade eden Külcü, "Göreve geldiÄŸimiz andan itibaren bu soruna el attık ve Belediyespor bünyesine güreÅŸ branşını da katarak, memleketimizde yetiÅŸen güreÅŸçilerimizin dışarıya gitmemelerini saÄŸladık. Kısacası Çorum'u yeniden yiÄŸidin harman olduÄŸu yer yaptık" diye konuÅŸtu.

Åžu anda güreÅŸ liglerinde Çorum'un iki takımının mücadele ettiÄŸini, ayrıca 20 sporcunun da milli takım için ter döktüÄŸünü vurgulayan Külcü, Belediyespor bünyesindeki sporcuların son 5 yıl içerisinde 26'sı uluslararası olmak üzere 118 madalya kazandığını kaydetti.

Son bir yılda düzenlenen ÅŸampiyonalarda, sporculardan Fatih Erdin'in, Antalya'da yapılan Büyükler Türkiye Åžampiyonası'nda bronz madalya, Åžanlıurfa'dan yapılan Gençler Türkiye Åžampiyonası'nda altın madalya, Polonya'da yapılan Avrupa Åžampiyonası'nda bronz madalya ve Rusya'da yapılan bir turnuvada gümüÅŸ madalya kazandığını belirten Külcü, Yalçın Sözen'in de 2014 Büyükler Türkiye Karakucak Åžampiyonu olduÄŸunu vurguladı.

Erdin ve Yalçın'ı tebrik eden Külcü, "BaÅŸarmak zor iÅŸtir ama baÅŸardıktan sonra zirvede kalmak daha zordur. Çünkü zirvede rüzgar daha sert eser. Artık daha çok çalışmanız lazım" dedi.

Külcü, konuÅŸmasının ardından Erdin'i, 6 cumhuriyet altını ile bir çeyrek altın, Sözen'i de bir adet cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. 

a.a


Etiketler:
Bu haber toplam 1281 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA