27 Temmuz 2017 Perşembe
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MERSİNLİ PEHLİVAN ADAŞININ İZİNDE

MERSİNLİ PEHLİVAN ADAŞININ İZİNDE
Yörük bir ailenin oğlu olan ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki güreşçi Hamza Zopalı'nın hayali, adaşı Hamza Yerlikaya gibi başarıdan başarıya koşmak...
02.12.2014 / 21:36


Mersin'de hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Yörük bir ailenin en küçük çocuğu olan 11 yaşındaki 24 Kasım Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Hamza Zopalı, güreşte gösterdiği başarıyla göz doldururken, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'yı kendisine rehber ediniyor. Abisinin Mersin Güreş Eğitim Merkezi'nde güreş yapmasından etkilenerek bu spora başlayan Zopalı, yaş kategorilerinde girdiği müsabakalardaki başarısı ve kendine has oyun stiliyle dikkatleri çekti.



HEDEFİ BÜYÜK


Güreş Eğitim Merkezi Başantrenörü Erdal Bal, Hamza'nın çok yetenekli ve gelecek vaat eden bir sporcu olduğunu söyledi. Bal, "Hamza'nın bazı meziyetleri abisine benziyor. Abisi şu an Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne transfer oldu. Aynı zamanda genç milli. Hamza Türkiye şampiyonalarında bu yıl güreşmeye başlayacak ve bu yıl şampiyonalarda mutlaka kürsüye çıkar" dedi. Güreşin kendileri için önemli bir spor dalı olduğunu anlatan Hamza Zopalı da Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'yı örnek aldığını belirtti. 


Bu haber toplam 849 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA