2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HOLLANDANIN TÜRK GÜREŞÇİSİ

HOLLANDANIN TÜRK GÜREŞÇİSİ
Hollanda'da 2014'te güreşte aldığı madalyalar ile Akın Koçak'a, 'Altın Çocuk' lakabı takıldı.
08.02.2015 / 13:31


Hollanda'da 2014'te güreÅŸte aldığı madalyalar ile Akın Koçak'a, 'Altın Çocuk' lakabı takıldı. Türk kökenli Akın Koçak madalyaları bir bir topluyor.

Hollanda'da güreÅŸe 5 yaşında baÅŸlayan Koçak, baÅŸarılara doymuyor.

7 YIL Ä°ÇÄ°NDE 30 MADALYA

BaÅŸkent Amsterdam'da ikamet eden Sivas kökenli güreÅŸçi bir aileden gelen Akın Koçak, 2008 yılından bu güne Amsterdam Hercüles kulübünde güreÅŸ yaptığını söyleyedi. Koçak, "Åžu an yaşım 12. Yedi yıl içinde Hollanda içinde ve dışında ki güreÅŸ turnuvalarında 30'a yakın madalya aldım. Ä°leri de iyi bir güreÅŸçi olarak Türk bayrağını gönderlerde dalgalandırmak istiyorum. Ä°lk önce Avrupa sonrada Dünya ÅŸampiyonu olmak istiyorum." diye konuÅŸtu.

GÜREŞİ HOLLANDA'DA YAÅžATMAK Ä°STÄ°YORUZ

Akın Koçak, tek isteÄŸinin 2018 tarihinde Türk bayrağı altında güreÅŸmek olduÄŸunu söyledi. Koçak, "Her güreÅŸ müsabakasında derecenin önemi var ama ne olursa olsun o duyguyu tatmak en güzeli. Bunun için daha çok çalışmak gerektiÄŸini biliyorum. Buradan Amsterdam'da yaÅŸayan çocuklara sesleniyorum gelin güreÅŸi öÄŸrenelim. Kendi ata sporumuzu canlandıralım. GüreÅŸ öyle bir spordur ki baÅŸka bir spora benzemez, çünkü güreÅŸ vücut ve aklı kuvvetlendirir kemiklerimizi sertleÅŸtirir. Vücut devamlı kendini korur ve hiç bir zaman sokakta kimseyle kavga veya yaramazlık yaptırmaz. Atalarımızın buyurduÄŸu gibi, 'SaÄŸlam kafa saÄŸlam vücutta bulunur.' GüreÅŸ kendi ata sporumuzdur. Hollanda'da bunu yaÅŸatmak için daha doÄŸrusu yüceltmek için elimden geleni yapacağım." ifadesini kullandı.

CÄ°HAN


Etiketler:
Bu haber toplam 1222 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA