2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YERLİKAYA SİYASET MEYDANINA İNİYOR

YERLİKAYA SİYASET MEYDANINA İNİYOR
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya yeniden milletvekili adayı olacak.
08.02.2015 / 23:08


Başarılı Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya yeniden milletvekili adayı olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en güvendiği spor adamı  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı eski Millet vekili Hamza yerlikaya'nın görevinden ayrılarak yapılacak genel seçimlerde Ak Parti'den yeniden milletvekili adayı olacağı ifade edildi.

22 Temmuz 2007 tarihli genel seçimlerde AK Parti listesinden memleketi Sivas'tan TBMM 23. dönem milletvekilliğine seçilen Yerlikaya, yeni dönemde de seçilmesi halinde TBMM'de yer alan eski sporculardan biri olacak.

Millet vekilliği döneminde başta "Devlet Sporculuğu" ünvanı olmak üzere bir çok başarıya imza atan Yerlikaya yeni siyaset hayatında daha geniş bilgi, birikim ve donanımla Türk Sporuna katkı sunacağı düşünülüyor. Cesurun bakışı korkağın kılıcından keskindir...MECLİS KULİSLERİNDE KONUŞULUYOR 

"Asrın Güreşçisi" unvanıyla Dünya güreşine ve Türk spor tarihine adını altın harflerle kazıyan Hamza Yerlikaya'nın, tekrar siyasete döneceği ifade edildi. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığından istifa edeceği iddia edilen Yerlikaya'nın, bir dönemlik milletvekilliğinin ardından tekrar siyasete döneceği meclis kulislerinde konuşuluyor. Geçmişte milletvekilliği tecrübesi olan ve AK Parti'nin ön yüzü olarak anılan Yerlikaya'nın, henüz nasıl bir karar vereceği bilinmiyor. Bu konuda yorum yapmayan, spor camiasında çok sevilen ve duruşunu Güreş Federasyonu'ndaki icraatlarında bozmayan Yerlikaya'nın adı, tekrar siyasete döneceği yönünde değerlendirildi.

BÜYÜK İŞLER ÇALIŞKAN İNSANLARA VERİLİR <br />
Hamza Yerlikaya Muhammet Abacıoğlu'nun fotoğrafı.


Muhammet Abacıoğlu'nun fotoğrafı.


Muhammet Abacıoğlu'nun fotoğrafı.
 "Savaşçı sevdiği şeyi yarım bırakmaz; savaşçı yaptığı şeyde sevgiyi bulur..."


Bu haber toplam 886 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA