20 Ağustos 2017 Pazar
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YERLÄ°KAYA Ä°STÄ°FA ETTÄ°!

YERLÄ°KAYA Ä°STÄ°FA ETTÄ°!
22 Ekim 2012 tarihinde göreve gelen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, AK Parti’den 25. Dönem Milletvekili aday adayı olacağı için görevinden istifa etti.
10.02.2015 / 23:58


22 Ekim 2012 tarihinde göreve gelen Türkiye GüreÅŸ Federasyonu BaÅŸkanı Hamza Yerlikaya, AK Parti’den 25. Dönem Milletvekili aday adayı olacağı için görevinden istifa etti.

Spor hayatına son noktayı koyduktan sonra 23. Dönem AK Parti Sivas MilletvekilliÄŸi yapan ve akabinde Türkiye GüreÅŸ Federasyonu’nda baÅŸkanlık koltuÄŸuna oturan Asrın GüreÅŸçisi Hamza Yerlikaya, tekrar siyasete dönemeye hazırlanıyor.

Bugün sabah saatlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’na giderek istifasını sunan ve AK Parti çatısı altında Ä°stanbul’dan aday adayı olacağını belirten Hamza Yerlikaya, “Türk güreÅŸine olan vefa borcumu ödemek için bulunduÄŸum baÅŸkanlık görevim boyunca ÅŸahsımdan desteÄŸini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif ÇaÄŸatay Kılıç ile ekibine teÅŸekkür ediyorum. Sayın CumhurbaÅŸkanımız Recep Tayyip ErdoÄŸan, BaÅŸbakanımız Ahmet DavutoÄŸlu ve parti teÅŸkilatımızın “2023, 2053 ve 2071 Yolundaki Yeni Türkiye” hedefi doÄŸrultusunda bana verilecek görevi en iyi ÅŸekilde yerine getirmeye hazırım.” ifadelerini kullandı.

2007 yılında AK Parti 23. Dönem Sivas Milletvekili olarak siyasi hayatına baÅŸladığını hatırlatan Yerlikaya, yaklaşık 20 yıl boyunca sporcu olarak hizmet ettiÄŸi Türk güreÅŸinde baÅŸkanlık görevine son noktayı koyduÄŸunu vurgulayarak, “Göreve geldiÄŸim günden itibaren uluslararası arenada Ä°stiklal Marşımızı okutmak ve Türk Bayrağı’nı göndere çektirmek için ekibimle birlikte gece gündüz mesai harcadık. Türk güreÅŸ tarihinde her zaman ilkleri baÅŸararak devrim niteliÄŸindeki projeleri hayata geçirdik. Özellikle altyapı anlamında yaptığımız saÄŸlam çalışmalardan dolayı gözüm arkada kalmadan makamımı bırakıyorum. BaÅŸbakanımızın ve partimizin büyük hedefleri doÄŸrultusunda bundan sonraki hayatıma siyasi alanda devam etmek istiyorum ve görevimden istifa ediyorum.” dedi.

23. Dönem AK Parti Sivas MilletvekilliÄŸi döneminde Türk sporu için çok önemli kanunların çıkarılmasında büyük pay sahibi olduÄŸunu dile getiren Hamza Yerlikaya, “Devlet SporculuÄŸu Kanunu gibi birçok sportif konularda önemli çalışmaların altına imza attım. Parlamentoya girmem halinde, spora ve camialarımıza daha fazla hizmet edebilmek için durmadan yoluma devam edeceÄŸim” açıklamalarında bulundu.

Hamza Yerlikaya Kimdir ?

1976 yılında Ä°stanbul’da dünyaya gelen Hamza Yerlikaya, 1993 yılında henüz 17 yaşındayken Ä°stanbul’da düzenlenen Büyükler Avrupa Åžampiyonası’nda ikinci oldu. Aynı yıl Stockholm’de yapılan Dünya Åžampiyonası’nda altın madalyaya kazanan Yerlikaya’ya Dünya GüreÅŸ BirliÄŸi tarafından ”Asrın GüreÅŸçisi” unvanı verildi. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nin BESYO bölümünden mezun olan Hamza Yerlikaya, 3 binden fazla milli mayoyu giydi. Büyükler kategorisinde 2 Olimpiyat, 3 Dünya ve 8 Avrupa ÅŸampiyonluÄŸu bulunan Yerlikaya, halen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliÄŸi görevini de yürütmektedir. Hamza Yerlikaya, 23. Dönemde AK Parti Sivas MilletvekilliÄŸi görevini de baÅŸarıyla tamamlamıştır.Hamza Yerlikaya istifa etti


Bu haber toplam 662 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA