23 Ağustos 2017 çarsamba
2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AZERİLER ÇOŞKUYLA KARŞILANDI

AZERİLER ÇOŞKUYLA KARŞILANDI
İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen Güreş Dünya Kupası'nda şampiyon olan Azeri güreşçiler ülkesinde coşkuyla karşılandı.
24.02.2015 / 21:25


Ä°ran'ın baÅŸkenti Tahran'da düzenlenen GüreÅŸ Dünya Kupası'nda ÅŸampiyon olan Azeri güreÅŸçiler ülkesinde coÅŸkuyla karşılandı. Halk, güreÅŸçileri Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nda karşıladı. Milli müzik eÅŸliÄŸinde karşılanan sporcular sevinç dolu anlarını gizleyemedi. Milli güreÅŸçilerin yurda dönüÅŸünü haberleÅŸtirmek için gelen gazeteciler izdiham oluÅŸturdu.

Azerbaycan Milli GüreÅŸ Federasyonu temsilcisi Ejder Celilov havalimanında basına yaptığı açıklamasında, söz konusu galibiyetin kendileri için Avrupa Oyunları öncesinde önemli bir baÅŸarı olduÄŸuna dikkat çekti. Celilov, baÅŸarılarından dolayı güreÅŸçilere teÅŸekkürünü bildirdi.

Milli güreÅŸçi Resul Çunayev de yaptığı açıklamasında, söz konusu dünya kupasına ciddi hazırlandıklarını söyledi. Çunayev, "Bu sene büyük yarışlar bizi bekliyor. Ä°lk hedefimiz dünya kupasını kazanmaktı ve biz bunu baÅŸardık." dedi.

Ä°ran'ın baÅŸkenti Tahran'da düzenlenen GüreÅŸ Dünya Kupası'nda ilk defa Dünya Kupası finaline yükselen Azerbaycan milli takımı ÅŸampiyon oldu. Yarışmada Rusya ikincilikte kalırken, Ä°ran bronz madalya aldı. Dünya Kupası'nda mücadele eden Türkiye Milli Takımı ise dördüncülüÄŸü elde etti.


Etiketler:
Bu haber toplam 866 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA