24 Haziran 2017 Cumartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AZERİLER ÇOŞKUYLA KARŞILANDI

AZERİLER ÇOŞKUYLA KARŞILANDI
İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen Güreş Dünya Kupası'nda şampiyon olan Azeri güreşçiler ülkesinde coşkuyla karşılandı.
24.02.2015 / 21:25


İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen Güreş Dünya Kupası'nda şampiyon olan Azeri güreşçiler ülkesinde coşkuyla karşılandı. Halk, güreşçileri Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nda karşıladı. Milli müzik eşliğinde karşılanan sporcular sevinç dolu anlarını gizleyemedi. Milli güreşçilerin yurda dönüşünü haberleştirmek için gelen gazeteciler izdiham oluşturdu.

Azerbaycan Milli Güreş Federasyonu temsilcisi Ejder Celilov havalimanında basına yaptığı açıklamasında, söz konusu galibiyetin kendileri için Avrupa Oyunları öncesinde önemli bir başarı olduğuna dikkat çekti. Celilov, başarılarından dolayı güreşçilere teşekkürünü bildirdi.

Milli güreşçi Resul Çunayev de yaptığı açıklamasında, söz konusu dünya kupasına ciddi hazırlandıklarını söyledi. Çunayev, "Bu sene büyük yarışlar bizi bekliyor. İlk hedefimiz dünya kupasını kazanmaktı ve biz bunu başardık." dedi.

İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen Güreş Dünya Kupası'nda ilk defa Dünya Kupası finaline yükselen Azerbaycan milli takımı şampiyon oldu. Yarışmada Rusya ikincilikte kalırken, İran bronz madalya aldı. Dünya Kupası'nda mücadele eden Türkiye Milli Takımı ise dördüncülüğü elde etti.


Etiketler:
Bu haber toplam 810 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA