26 Haziran 2017 Pazartesi
2015 FAALİYET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERİ
LİSANS İŞLEMLERİNDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DİYARBAKIRA GEM YAPILACAK

DİYARBAKIRA GEM YAPILACAK
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla Diyarbakır'da güreş eğitim merkezi için çalışma başlatıldı.
24.02.2015 / 21:32


Başbakan Davutoğlu, 25 Ocak'ta partisinin il kongresi için geldiği Diyarbakır'da güreş eğitim merkezi kurulmasını isteyen sporcuların talebini olumlu karşıladı. Başbakanın talimatı üzerine çalışmalara başlandı.Başvuru yapıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili Mehmet Demir AA muhabirine, güreş eğitim merkezi için Gençlik ve Spor Bakanlığına müracaatta bulunduklarını söyledi.Merkez için arazi tespit çalışması yapıldığını kaydeden Demir, "Buna uygun arazimizin olduğunu gerekli yerlere bildirdik. Bu tesisin yapılması için valimizin imzasıyla Gençlik ve Spor Bakanlığına resmi başvuruda bulunduk. Merkezin yatırım programına alınıp çalışmalara başlanmasını bekliyoruz" dedi.Güreş İl Temsilcisi Felek Arslanalp da çözüm süreciyle sağlanan huzur ortamında gençlerin spora yöneldiğini anlattı.Arslanalp, "taş atma, minderde salto at" sloganıyla çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için güreş eğitimi verdiklerini ifade etti."Bu talimat güreş sporu için milat oldu"

Arslanalp, Başbakan Davutoğlu'na Diyarbakır ziyaretinde güreş eğitim merkezi kurulması için hazırladıkları mektubu iletme fırsatı bulduğunu anlatarak, mektubun hemen değerlendirilerek, olumlu yönde dönüş yapıldığını aktardı.Başbakanın talimatıyla merkez kurulması için çalışmalara başlandığına işaret eden Arslanalp, şöyle dedi:"Başbakanımız da güreş sporu ile ilgili. 'Pehlivan Ahmet' diye lakabı vardı. İlimizde nice 'Pehlivan Ahmet'lerin yetişmesi için bu tesis çok önemli. Güreşin altyapısını ve omurgasını oluşturan güreş eğitim merkezi bölgede mevcut değil. Sayın Davutoğlu'nun verdiği bu talimat güreş sporu için bir milat oldu. Vali Hüseyin Aksoy da bu merkez için çalışma yapılması talimatını verdi. Güreş eğitim merkezinin oluşturulması için çalışma başlatıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait bir arazi belirlendi. Bu arazi için Gençlik ve Spor Bakanlığına başvuru yapıldı.""Sokaktan kurtarıp, minderde eğitim vermeye çalışıyoruz"

Güreş antrenörü Serdar Dayan ise 50 sporcu ile minik, yıldız ve genç kategorilerinde çalışmalar sürdürdüklerini belirtti.Çözüm süreci ile güreşe de ilginin arttığına dikkati çeken Dayan, "Aileler de bize destek veriyor. Biz de gençleri sokaktan kurtarıp, minderde eğitim vermeye çalışıyoruz" diye konuştu.Sporculardan Ferhat Arı (18) da daha önce yetersiz imkanlar nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını anlatarak, buna rağmen bu sporu sürdürmeye kararlı olduklarını dile getirdi.Arı, yapılacak güreş eğitim merkezinin spor yapmak için uygun bir fırsat olacağını belirtti.


Etiketler:
Bu haber toplam 1112 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA