2015 FAALÄ°YET PROGRAMI
2013 YILIN ENLERÄ°
LÄ°SANS Ä°ÅžLEMLERÄ°NDE

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DÄ°YARBAKIRA GEM YAPILACAK

DÄ°YARBAKIRA GEM YAPILACAK
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla Diyarbakır'da güreş eğitim merkezi için çalışma başlatıldı.
24.02.2015 / 21:32


BaÅŸbakan DavutoÄŸlu, 25 Ocak'ta partisinin il kongresi için geldiÄŸi Diyarbakır'da güreÅŸ eÄŸitim merkezi kurulmasını isteyen sporcuların talebini olumlu karşıladı. BaÅŸbakanın talimatı üzerine çalışmalara baÅŸlandı.Başvuru yapıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor Ä°l Müdür vekili Mehmet Demir AA muhabirine, güreÅŸ eÄŸitim merkezi için Gençlik ve Spor Bakanlığına müracaatta bulunduklarını söyledi.Merkez için arazi tespit çalışması yapıldığını kaydeden Demir, "Buna uygun arazimizin olduÄŸunu gerekli yerlere bildirdik. Bu tesisin yapılması için valimizin imzasıyla Gençlik ve Spor Bakanlığına resmi baÅŸvuruda bulunduk. Merkezin yatırım programına alınıp çalışmalara baÅŸlanmasını bekliyoruz" dedi.GüreÅŸ Ä°l Temsilcisi Felek Arslanalp da çözüm süreciyle saÄŸlanan huzur ortamında gençlerin spora yöneldiÄŸini anlattı.Arslanalp, "taÅŸ atma, minderde salto at" sloganıyla çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için güreÅŸ eÄŸitimi verdiklerini ifade etti."Bu talimat güreÅŸ sporu için milat oldu"

Arslanalp, BaÅŸbakan DavutoÄŸlu'na Diyarbakır ziyaretinde güreÅŸ eÄŸitim merkezi kurulması için hazırladıkları mektubu iletme fırsatı bulduÄŸunu anlatarak, mektubun hemen deÄŸerlendirilerek, olumlu yönde dönüÅŸ yapıldığını aktardı.BaÅŸbakanın talimatıyla merkez kurulması için çalışmalara baÅŸlandığına iÅŸaret eden Arslanalp, ÅŸöyle dedi:"BaÅŸbakanımız da güreÅŸ sporu ile ilgili. 'Pehlivan Ahmet' diye lakabı vardı. Ä°limizde nice 'Pehlivan Ahmet'lerin yetiÅŸmesi için bu tesis çok önemli. GüreÅŸin altyapısını ve omurgasını oluÅŸturan güreÅŸ eÄŸitim merkezi bölgede mevcut deÄŸil. Sayın DavutoÄŸlu'nun verdiÄŸi bu talimat güreÅŸ sporu için bir milat oldu. Vali Hüseyin Aksoy da bu merkez için çalışma yapılması talimatını verdi. GüreÅŸ eÄŸitim merkezinin oluÅŸturulması için çalışma baÅŸlatıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor Ä°l MüdürlüÄŸüne ait bir arazi belirlendi. Bu arazi için Gençlik ve Spor Bakanlığına baÅŸvuru yapıldı.""Sokaktan kurtarıp, minderde eÄŸitim vermeye çalışıyoruz"

GüreÅŸ antrenörü Serdar Dayan ise 50 sporcu ile minik, yıldız ve genç kategorilerinde çalışmalar sürdürdüklerini belirtti.Çözüm süreci ile güreÅŸe de ilginin arttığına dikkati çeken Dayan, "Aileler de bize destek veriyor. Biz de gençleri sokaktan kurtarıp, minderde eÄŸitim vermeye çalışıyoruz" diye konuÅŸtu.Sporculardan Ferhat Arı (18) da daha önce yetersiz imkanlar nedeniyle sıkıntı yaÅŸadıklarını anlatarak, buna raÄŸmen bu sporu sürdürmeye kararlı olduklarını dile getirdi.Arı, yapılacak güreÅŸ eÄŸitim merkezinin spor yapmak için uygun bir fırsat olacağını belirtti.


Etiketler:
Bu haber toplam 1175 defa okundu
YAZARLAR

PageRank Checker GÜREŞ HABERLERİNİN MERKEZİNDESİNİZ REKLAM VE TANITIMLARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN TÜRKİYE CANIM FEDA